Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

22 grudzień 2021 o 11:01












Trzeba ująć w sprawozdaniu, jako zebrane w 2021r. , wykazać na stanie w 2022r. i w 2022r. wykazać jako przetworzone.




Decyzja pewnie też jest na zbieranie





Musimy pamietać ,że odpady zebrane to takie ,które oddajemy pod tym samym kodem nic z nimi nie robimy . Ewentualnie wstępnie segregujemy nie zmieniając kodu i właściwości. Odpady ,które przejmujemy ,a potem przetwarzamy nie są jako zebrane . Zapewne zmienią kod i właściwości ?





A dlaczego odpady przyjmowane nie są zbierane skoro jedne i drugie są monitorowane kamerami. To albo mamy czasowe magazynowanie albo przyjmowanie. Oszaleć można z tymi interpretacjami
 


Dział XII
Tabela 1. Informacja o zebranych odpadach
"Zgodnie z ustawą o odpadach przez zbieranie odpadów rozumie się gromadzenie
odpadów przed ich transportem do miejsc przetwarzania, w tym wstępne
sortowanie nieprowadzące do zasadniczej zmiany charakteru i składu odpadów, i
niepowodujące zmiany klasyfikacji odpadów oraz tymczasowe magazynowanie
odpadów
"
 Pytanie dotyczyło odpadów do przetwarzania. A ktoś napisać "Trzeba ująć w sprawozdaniu, jako zebrane w 2021r....."

Czyli odpady, które przetwarzamy  nie wpisujemy jako zebrane ?







F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

22 grudzień 2021 o 11:05

napisał:

Zakładam KEO w tym roku ( za 2021 rok), ale po Świętach mam urlop i nikt za mnie nie wypełni KEO, czy jak po 3 stycznia 2022 uzupełnię ewidencję za grudzień to będzie ok?. Będzie to z datą 2021?.



Tak ,data będzie jeszcze na 2021r. Jedynie KPO wystawiona 2021 ,a zatwierdzona 2022 będzie miała datę 2022r.
F4odpowiedz

Gość

27 grudzień 2021 o 09:38

Cześć.
Jesteśmy spółka, która prowadzi PSZOK. Przyjmujemy od mieszkańców bezpłatnie odpady m.in. odpady gruzu o kodzie 17 01 01. Chcemy przekazać ten odpad osobie fizycznej na utwardzenie drogi. Ile kg możemy przekazać takiej osobie rocznie? 200 kg na metr kwadratowy w ciągu roku na utwardzenie drogi? Czy możemy więcej?

Pozdrawiam

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

27 grudzień 2021 o 11:07

napisał:


Cześć.

Jesteśmy spółka, która prowadzi PSZOK. Przyjmujemy od mieszkańców bezpłatnie odpady m.in. odpady gruzu o kodzie 17 01 01. Chcemy przekazać ten odpad osobie fizycznej na utwardzenie drogi. Ile kg możemy przekazać takiej osobie rocznie? 200 kg na metr kwadratowy w ciągu roku na utwardzenie drogi? Czy możemy więcej?




Pozdrawiam





Jest 200 kg/m2 Do utwardzania powierzchni. Ale czy mamy pewność ,że do tego będzie wykorzystane i jaka jest faktyczna powierzchnia ? Warto ,aby taka osoba otrzymała info na temat rozporządzenia dotyczące tych odpadów oraz podpisała oświadczenie,że magazynowanie i odzysk tych odpadów będzie
prowadził zgodnie z tym rozporządzeniem.


F4odpowiedz

Gość

27 grudzień 2021 o 14:07

Dziękuje za odpowiedź :)


napisał:




Cześć.


Jesteśmy spółka, która prowadzi PSZOK. Przyjmujemy od mieszkańców bezpłatnie odpady m.in. odpady gruzu o kodzie 17 01 01. Chcemy przekazać ten odpad osobie fizycznej na utwardzenie drogi. Ile kg możemy przekazać takiej osobie rocznie? 200 kg na metr kwadratowy w ciągu roku na utwardzenie drogi? Czy możemy więcej?








Pozdrawiam











Jest 200 kg/m2 Do utwardzania powierzchni. Ale czy mamy pewność ,że do tego będzie wykorzystane i jaka jest faktyczna powierzchnia ? Warto ,aby taka osoba otrzymała info na temat rozporządzenia dotyczące tych odpadów oraz podpisała oświadczenie,że magazynowanie i odzysk tych odpadów będzie

prowadził zgodnie z tym rozporządzeniem.






F4odpowiedz

Gość

28 grudzień 2021 o 00:14

Jesteśmy instalacją prowadzącą PSZOK i instalacją komunalną, która przyjmuje odpady z PSZOKu oraz odbiera odpady z gminy czy ewidencje przyjęć od osób fizycznych na Pszok możemy prowadzić na tych samych KEO ktore prowadzimy dla odebranych odpadów komunalnych z Gminy? Czy powinniśmy wprowadzić do BDO nowe miejsce prowadzenia działalności i założyć dla niego oddzielne KEO? 

F4odpowiedz

Gość

28 grudzień 2021 o 08:40

Witam,
czy dobrze rozumiem, że według zmian od przyszłego roku odpady budowlane odebrane od osób fizycznych nie będą już traktowane jako odpady komunalne tylko jako odpady od osób zwolnionych z ewidencji? 

F4odpowiedz

Gość

28 grudzień 2021 o 15:24

Witam, proszę o podpowiedź, firma która wygrała przetarg na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców miała zapisane w umowie, że powinna osiągnąć odpowiednie poziomy recyklingu, które są wymagane w danym roku. Niestety firma nie dopełniła tego obowiązku. Na jakiej podstawie można obliczyć karę za niespełnienie warunków umowy i w jakiej formie powinna być ta kara?

F4odpowiedz

Gość

28 grudzień 2021 o 19:14

napisał:

Dzień dobry, 
Prowadzimy stacje demontażu pojazdów. Po raz pierwszy mam ciężarówkę do ewidencji. Wiem, że powinnam zrobić ją na zwykłym kpo, ale nie wiem jak. Czy ktoś wie czy powinny być założone KPO dla każdego wytworzonego odpadu osobno i tam prowadzone przyjęcie i przekazanie. Dostałam informację że powinno być 160106 jako przyjęcie, ale nie da się pod tym kodem założyć wytworzenia pod innymi kodami np 160103 lub 160117. Nigdy tego nie robiłam i nie mogę sobie z tym poradzic


Dokładnie tak. Należy założyć konto dla każdego wytworzonego w wyniku demontażu odpadu czyli szyba 160120 opony 160103 itd. W keo dla pojazdu 16 01 06 należy dokonać wpisu jako przyjęcie i przetworzenie. 

F4odpowiedz

Gość

29 grudzień 2021 o 07:55

Dzień dobry
Oddając odpady osobie fizycznej (mowa tu o opakowaniach z drewna) wpisując do bdo, że przekazuje osobie fizycznej jest tabelka i należy tam wpisać informacje dodatkowe, co należy tam wpisać? Z góry  Dziękuje za odpowiedź

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter