Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

03 styczeń 2022 o 07:40

Witam,
jak prowadzicie ewidencje odpadów w swoich zakładach? Jak traktujecie ewidencje na bieżąco? Codzienne wprowadzanie danych do kart ewidencji czy raz w tygodniu też jest prawidłowe ? 

F4odpowiedz

Gość

03 styczeń 2022 o 08:43

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Witam, mam KPO, Pan który odbierał odpady wypełniał z właścicielem BDO (nie wiem co dokładnie). Czy muszę teraz założyć KEO za 2021r, nie mam jej w zakładce BDO, Czy odbierający założył z właścicielem i po wystawieniu KPO zniknęła?









Podaj więcej informacji. Czy prowadzisz ewidencję ,,pełna" (KPO oraz KEO) czy ewidencje uproszczoną (tylko KPO)?
Jeśli prowadzisz pełną ewidencję musisz dla każdego kodu odpadu mieć KEO i musi być ona uzupełniona zarówno w zakładce przekazane jak i wytworzone.
Kto transportował odpady?
Nie rozumiem co miałoby zniknąć po wystawieniu KPO ?
Jeśli masz dostęp do BDO możesz sprawdzić co właściciel z panem odbierającym odpady założyli.
Pamiętaj, że za 2021 rok cal;a ewidencja musi byc w BDO nie ma możliwości prowadzenia jej w formie ,,papierowej"



Jest tylko KPO czyli ewidencja uproszczona? Nie muszę mieć wtedy KEO?






Zgodnie w rozporządzeniem http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190002531/O/D20192531.pdf jeśli się nie przekracza limitów ,to prowadzi się uproszczoną tylko na podstawie KPO. ale nie zwalnia ze sprawozdania ,które trzeba złożyć do 15 marca 2022r. Warto dla siebie zapisywać ilość wytworzonych odpadów żeby nie przekroczyć ilości dozwolonych w tym rozp.




Dokładnie tak. 
Jeśli jest to mechanika samochodowa jest duża szansa , że nie musisz tworzyć KEO - jednak trzeba uważać bo możesz wytwarzać odpadu niebezpieczne a tu łatwo przekroczyć ilości podane w rozporządzeniu. To ilość wytworzonych odpadów decyduje o tym czy możesz prowadzić ewidencję uproszczoną
Wszystkie karty KEO i KPO tworzy użytkownik BDO.



F4odpowiedz

Gość

03 styczeń 2022 o 11:34

napisał:



Dzień dobry

Oddając odpady osobie fizycznej (mowa tu o opakowaniach z drewna) wpisując do bdo, że przekazuje osobie fizycznej jest tabelka i należy tam wpisać informacje dodatkowe, co należy tam wpisać? Z góry  Dziękuje za odpowiedź






Można wpisać oświadczenie nr, zawarte w dn., dane osoby dla której zostało przekazane, aby później było łatwiej zweryfikować czy wszystkie przekazania zostały ujęte.
F4odpowiedz

Gość

04 styczeń 2022 o 08:38

Dzień dobry
Jesteśmy firmą która wytwarza kilka kodów odpadów, mam do oddania odpad (nowy) złożyłam wniosek aktualizacyjny. to teraz jak chce go przekazać to jest to odpad poza instalacja? czy w związku z eksploatacja instalacji?
Bardzo proszę o odpowiedź
F4odpowiedz

Gość

04 styczeń 2022 o 10:11

napisał:



Dzień dobry

Jesteśmy firmą która wytwarza kilka kodów odpadów, mam do oddania odpad (nowy) złożyłam wniosek aktualizacyjny. to teraz jak chce go przekazać to jest to odpad poza instalacja? czy w związku z eksploatacja instalacji?


Bardzo proszę o odpowiedź



To zależy czy macie instalację (urządzenie stacjonarne lub zespół takich urządzeń- których eksploatacja może powodować emisje; emisją też są odpady) i czy w związku z jej pracą powstał odpad.
F4odpowiedz

Gość

04 styczeń 2022 o 12:22

Witam, jaka jest kara za błędnie prowadzoną ewidencję lub jej brak ? Mam ewidencję za 2021 rok w formie papierowej, zapomniałem wklepać to do bdo i nie wiem z jaką karą mogę się liczyć.

F4odpowiedz

Gość

04 styczeń 2022 o 13:12

napisał:

Witam, jaka jest kara za błędnie prowadzoną ewidencję lub jej brak ? Mam ewidencję za 2021 rok w formie papierowej, zapomniałem wklepać to do bdo i nie wiem z jaką karą mogę się liczyć.



1. Kara za brak ewidencji odpadów

Kto wbrew obowiązkowi nie prowadzi ewidencji odpadów albo prowadzi
tę ewidencję w sposób nieterminowy lub niezgodnie ze stanem
rzeczywistym, podlega administracyjnej karze pieniężnej do 1 000 do 1
000 000  [art. 194 u.o.].

F4odpowiedz

Gość

04 styczeń 2022 o 13:21

Czy da się zamienić KEO ze zwykłych odpadów na KEO  dla odpadów komunalnych?

F4odpowiedz

Gość

04 styczeń 2022 o 14:56

napisał:

Witam, jaka jest kara za błędnie prowadzoną ewidencję lub jej brak ? Mam ewidencję za 2021 rok w formie papierowej, zapomniałem wklepać to do bdo i nie wiem z jaką karą mogę się liczyć.


proszę jeszcze spróbować, ja u siebie mogę zakładać nowe karty dla danego kodu odpadu i również edytowac

F4odpowiedz

arek988

Liczba postów: 2

Od: 02.01.2022

04 styczeń 2022 o 16:01

napisał:


napisał:


Witam, jaka jest kara za błędnie prowadzoną ewidencję lub jej brak ? Mam ewidencję za 2021 rok w formie papierowej, zapomniałem wklepać to do bdo i nie wiem z jaką karą mogę się liczyć.



proszę jeszcze spróbować, ja u siebie mogę zakładać nowe karty dla danego kodu odpadu i również edytowac




Możesz zakładać nowe karty ewidencji odpadów na rok 2021 ?
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter