Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

29 grudzień 2021 o 08:30

napisał:



Dzień dobry

Oddając odpady osobie fizycznej (mowa tu o opakowaniach z drewna) wpisując do bdo, że przekazuje osobie fizycznej jest tabelka i należy tam wpisać informacje dodatkowe, co należy tam wpisać? Z góry  Dziękuje za odpowiedź






Nic nie trzeba wpisywać. My nic nie wpisujemy, natomiast spisujemy z daną os. fizyczną oświadczenie, gdzie osoba potwierdza, że przyjęła dany odpad w danej ilości
F4odpowiedz

Gość11

29 grudzień 2021 o 09:01

napisał:

Witam,
czy dobrze rozumiem, że według zmian od przyszłego roku odpady budowlane odebrane od osób fizycznych nie będą już traktowane jako odpady komunalne tylko jako odpady od osób zwolnionych z ewidencji?



Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminie: Art. 1b. ust. 2. Do postępowania z odpadami budowlanymi i rozbiórkowymi
z gospodarstw domowych stosuje się przepisy dotyczące postępowania
z odpadami komunalnymi (przepis obowiązujący od 1.01.2022), dlatego PSZOKI będą je przyjmowały. Zmiana w przepisach spowodowała brak możliwości traktowania tych odpadów powstających poza gospodarstwem domowym jako komunalne (wcześniej były różne podejścia).
F4odpowiedz

Gość

29 grudzień 2021 o 09:25

napisał:


napisał:






Dzień dobry


Oddając odpady osobie fizycznej (mowa tu o opakowaniach z drewna) wpisując do bdo, że przekazuje osobie fizycznej jest tabelka i należy tam wpisać informacje dodatkowe, co należy tam wpisać? Z góry  Dziękuje za odpowiedź




u nas w firmie ja wystawiam kpo i ja odbieram ten odpad dla siebie, nie będzie problemu jak napiszę takie oświadczenie i sama się pod nim podpisze?











Nic nie trzeba wpisywać. My nic nie wpisujemy, natomiast spisujemy z daną os. fizyczną oświadczenie, gdzie osoba potwierdza, że przyjęła dany odpad w danej ilości



F4odpowiedz

Gość

29 grudzień 2021 o 10:36

Witam
Proszę o pomoc w prawidłowym zaewidencjonowaniu w BDO odpadu aluminiowego 170402. Odpad ten kupujemy na KO jednak mam w  wyniku inwentaryzacji przyjęcie nadwyżki  magazynowej (60kg). Dodam, że na bieżąco zużywamy  ten materiał do  swojej produkcji - przetwarzamy go.
Może ktoś z państwa napotkał na taki problem?

F4odpowiedz

Gość

29 grudzień 2021 o 11:54

Witam,

Czy słyszeli Państwo o obowiązku rejestracji w systemie KZR INIG od stycznia 2022 r.? Dostaliśmy w ostatnim czasie informacje, że od nadchodzącego roku chcąc przekazać paliwo alternatywne będzie problem jeśli nie będziemy widnieć w tym systemie. Jesteśmy instalacją komunalną i wytwarzamy paliwo alternatywne z balastu strumienia pochodzącego z odpadów komunalnych. Czy ktoś z Was słyszał już o tym? Pozdrawiam

F4odpowiedz

KatarzynaL

Liczba postów: 19

Od: 27.01.2020

29 grudzień 2021 o 13:51

Dzień dobry,
Dzisiaj firma miała odebrać ode mnie wióry metalowe, jednak okazało się, że ich kierowca jest na kwarantannie i już nie przyjadą w tym roku.
Nie za bardzo wiem co dalej, po Nowym Roku muszę założyć nową kartę ewidencji i na dzień 1 stycznia wykazać tą ilość wiór, jaką mam w stanie magazynu ?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

29 grudzień 2021 o 14:07

napisał:

Dzień dobry,
Dzisiaj firma miała odebrać ode mnie wióry metalowe, jednak okazało się, że ich kierowca jest na kwarantannie i już nie przyjadą w tym roku.
Nie za bardzo wiem co dalej, po Nowym Roku muszę założyć nową kartę ewidencji i na dzień 1 stycznia wykazać tą ilość wiór, jaką mam w stanie magazynu ?


Tak nowa KEO i stan z 2021r

F4odpowiedz

Gość

29 grudzień 2021 o 14:23

Dzien dobry,
Firma w połowie listopada otrzymała pozwolenie na wytwarzanie odpadów. Chciałabym dokonać aktualizacji w systemie BDO. Tworząc wniosek aktualizacyjny uzupełniłam w miejscu prowadzenia działalności opcję "decyzje" i dodałam decyzję. Czy w w opcji "tabele" też mam dokonać zmian czy zostaną one uzupełnione przez Urząd? Jeśli tak to w którym dziale? Do tej pory wpisy mamy w Dziale VI oraz XII (firma nie potrzebowała pozwolenia na wytwarzanie odpadów, od nowego roku będzie wytwarzać odpad o kodzie niebezpiecznym w ilościach wymagających pozwolenia)

F4odpowiedz

Gość

29 grudzień 2021 o 21:22

Witam, mam KPO, Pan który odbierał odpady wypełniał z właścicielem BDO (nie wiem co dokładnie). Czy muszę teraz założyć KEO za 2021r, nie mam jej w zakładce BDO, Czy odbierający założył z właścicielem i po wystawieniu KPO zniknęła? 

F4odpowiedz

Gość

30 grudzień 2021 o 09:49

napisał:

Dzień dobry,
Dzisiaj firma miała odebrać ode mnie wióry metalowe, jednak okazało się, że ich kierowca jest na kwarantannie i już nie przyjadą w tym roku.
Nie za bardzo wiem co dalej, po Nowym Roku muszę założyć nową kartę ewidencji i na dzień 1 stycznia wykazać tą ilość wiór, jaką mam w stanie magazynu ?


Tak, dokładnie

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter