Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

30 grudzień 2021 o 12:04

napisał:

Witam, mam KPO, Pan który odbierał odpady wypełniał z właścicielem BDO (nie wiem co dokładnie). Czy muszę teraz założyć KEO za 2021r, nie mam jej w zakładce BDO, Czy odbierający założył z właścicielem i po wystawieniu KPO zniknęła? 



Podaj więcej informacji. Czy prowadzisz ewidencję ,,pełna" (KPO oraz KEO) czy ewidencje uproszczoną (tylko KPO)?
Jeśli prowadzisz pełną ewidencję musisz dla każdego kodu odpadu mieć KEO i musi być ona uzupełniona zarówno w zakładce przekazane jak i wytworzone.
Kto transportował odpady? 
Nie rozumiem co miałoby zniknąć po wystawieniu KPO ?
Jeśli masz dostęp do BDO możesz sprawdzić co właściciel z panem odbierającym odpady założyli. 
Pamiętaj, że za 2021 rok cal;a ewidencja musi byc w BDO nie ma możliwości prowadzenia jej w formie ,,papierowej"
F4odpowiedz

Gość

30 grudzień 2021 o 13:28

Jesteśmy instalacją prowadzącą PSZOK i instalacją komunalną, która
przyjmuje odpady z PSZOKu oraz odbiera odpady z gminy czy ewidencje
przyjęć od osób fizycznych na Pszok możemy prowadzić na tych samych KEO
ktore prowadzimy dla odebranych odpadów komunalnych z Gminy? Czy
powinniśmy wprowadzić do BDO nowe miejsce prowadzenia działalności i
założyć dla niego oddzielne KEO?

F4odpowiedz

KatarzynaL

Liczba postów: 19

Od: 27.01.2020

30 grudzień 2021 o 13:34

napisał:


napisał:


Dzień dobry,
Dzisiaj firma miała odebrać ode mnie wióry metalowe, jednak okazało się, że ich kierowca jest na kwarantannie i już nie przyjadą w tym roku.
Nie za bardzo wiem co dalej, po Nowym Roku muszę założyć nową kartę ewidencji i na dzień 1 stycznia wykazać tą ilość wiór, jaką mam w stanie magazynu ?



Tak, dokładnie




A co w sytuacji jak wskażę np. za dużą wagę? Można to później edytować?
Zawsze wpisuje szacowaną wagę dopiero po odbiorze wiór i ich zważeniu dostaje informację jak była faktyczna waga. 
F4odpowiedz

Gość

30 grudzień 2021 o 13:39

napisał:


napisał:


Witam, mam KPO, Pan który odbierał odpady wypełniał z właścicielem BDO (nie wiem co dokładnie). Czy muszę teraz założyć KEO za 2021r, nie mam jej w zakładce BDO, Czy odbierający założył z właścicielem i po wystawieniu KPO zniknęła? 





Podaj więcej informacji. Czy prowadzisz ewidencję ,,pełna" (KPO oraz KEO) czy ewidencje uproszczoną (tylko KPO)?
Jeśli prowadzisz pełną ewidencję musisz dla każdego kodu odpadu mieć KEO i musi być ona uzupełniona zarówno w zakładce przekazane jak i wytworzone.
Kto transportował odpady? 
Nie rozumiem co miałoby zniknąć po wystawieniu KPO ?
Jeśli masz dostęp do BDO możesz sprawdzić co właściciel z panem odbierającym odpady założyli. 
Pamiętaj, że za 2021 rok cal;a ewidencja musi byc w BDO nie ma możliwości prowadzenia jej w formie ,,papierowej"


Nie było i nie ma KEO, mam tylko KPO, którą pomagał wypełniać Pan który przyjechał po odpady( był oddawany tylko olej, mechanika samochodowa). Pan był z firmy odbierającej odpady.
 Mam w BDO kilka kodów. Czy na każdy muszę założyć KEO, mimo że np. danego odpadu nie wytworzyłam w danym roku?
Wiem, że nie ma możliwości założenia KEO za 2021 w 2022, ale czy mogę np. uzupełnić w 2022r kartę z 2021r.?
W zakładce Ewidencja Odpadów nie mam żadnej KEO- nawet na tej oddany olej. Muszę ją dodać i uzupełnić o ten oddany olej?




 


F4odpowiedz

Gość

30 grudzień 2021 o 13:40

napisał:


napisał:




napisał:



Dzień dobry,
Dzisiaj firma miała odebrać ode mnie wióry metalowe, jednak okazało się, że ich kierowca jest na kwarantannie i już nie przyjadą w tym roku.
Nie za bardzo wiem co dalej, po Nowym Roku muszę założyć nową kartę ewidencji i na dzień 1 stycznia wykazać tą ilość wiór, jaką mam w stanie magazynu ?




Tak, dokładnie








A co w sytuacji jak wskażę np. za dużą wagę? Można to później edytować?
Zawsze wpisuje szacowaną wagę dopiero po odbiorze wiór i ich zważeniu dostaje informację jak była faktyczna waga. 

Na KEO zawsze można edytować  wagę po otrzymaniu Info od przejmującego.  W zakładce- wytworzone. 

F4odpowiedz

Gość

30 grudzień 2021 o 13:42

napisał:


napisał:


Witam, mam KPO, Pan który odbierał odpady wypełniał z właścicielem BDO (nie wiem co dokładnie). Czy muszę teraz założyć KEO za 2021r, nie mam jej w zakładce BDO, Czy odbierający założył z właścicielem i po wystawieniu KPO zniknęła? 





Podaj więcej informacji. Czy prowadzisz ewidencję ,,pełna" (KPO oraz KEO) czy ewidencje uproszczoną (tylko KPO)?
Jeśli prowadzisz pełną ewidencję musisz dla każdego kodu odpadu mieć KEO i musi być ona uzupełniona zarówno w zakładce przekazane jak i wytworzone.
Kto transportował odpady? 
Nie rozumiem co miałoby zniknąć po wystawieniu KPO ?
Jeśli masz dostęp do BDO możesz sprawdzić co właściciel z panem odbierającym odpady założyli. 
Pamiętaj, że za 2021 rok cal;a ewidencja musi byc w BDO nie ma możliwości prowadzenia jej w formie ,,papierowej"

Jest tylko KPO czyli ewidencja uproszczona? Nie muszę mieć wtedy KEO?

F4odpowiedz

KatarzynaL

Liczba postów: 19

Od: 27.01.2020

30 grudzień 2021 o 14:10

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Dzień dobry,
Dzisiaj firma miała odebrać ode mnie wióry metalowe, jednak okazało się, że ich kierowca jest na kwarantannie i już nie przyjadą w tym roku.
Nie za bardzo wiem co dalej, po Nowym Roku muszę założyć nową kartę ewidencji i na dzień 1 stycznia wykazać tą ilość wiór, jaką mam w stanie magazynu ?





Tak, dokładnie













A co w sytuacji jak wskażę np. za dużą wagę? Można to później edytować?
Zawsze wpisuje szacowaną wagę dopiero po odbiorze wiór i ich zważeniu dostaje informację jak była faktyczna waga. 


Na KEO zawsze można edytować  wagę po otrzymaniu Info od przejmującego.  W zakładce- wytworzone. 



Dziękuję

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

31 grudzień 2021 o 14:05

napisał:


napisał:




napisał:



Witam, mam KPO, Pan który odbierał odpady wypełniał z właścicielem BDO (nie wiem co dokładnie). Czy muszę teraz założyć KEO za 2021r, nie mam jej w zakładce BDO, Czy odbierający założył z właścicielem i po wystawieniu KPO zniknęła?







Podaj więcej informacji. Czy prowadzisz ewidencję ,,pełna" (KPO oraz KEO) czy ewidencje uproszczoną (tylko KPO)?
Jeśli prowadzisz pełną ewidencję musisz dla każdego kodu odpadu mieć KEO i musi być ona uzupełniona zarówno w zakładce przekazane jak i wytworzone.
Kto transportował odpady?
Nie rozumiem co miałoby zniknąć po wystawieniu KPO ?
Jeśli masz dostęp do BDO możesz sprawdzić co właściciel z panem odbierającym odpady założyli.
Pamiętaj, że za 2021 rok cal;a ewidencja musi byc w BDO nie ma możliwości prowadzenia jej w formie ,,papierowej"


Jest tylko KPO czyli ewidencja uproszczona? Nie muszę mieć wtedy KEO?



Zgodnie w rozporządzeniem http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190002531/O/D20192531.pdf jeśli się nie przekracza limitów ,to prowadzi się uproszczoną tylko na podstawie KPO. ale nie zwalnia ze sprawozdania ,które trzeba złożyć do 15 marca 2022r. Warto dla siebie zapisywać ilość wytworzonych odpadów żeby nie przekroczyć ilości dozwolonych w tym rozp.


F4odpowiedz

Gość

01 styczeń 2022 o 20:37

witam serdecznie w nowym roku!
Z racji tej że jestem osobą raczkujaca w kwestii odpadów, proszę o kilka wskazówek dotyczących:
1.czy 2.01.2022 mam zakładać keo  ze stanami magazynowym które mam? Czy keo muszę założyć w dardofcie osobno i w bdo osobno?
Co jeszcze jest moim obowiązkiem po przyjściu 03.2022 do pracy?trzeba również nadać numeracje keo, jak to zrobić? Czy pomimo tego co mam na Stanach magazynowych, tzn nie zdane odpady to i tak mam tworzyć keo? Będę wdzięczna za pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam 

F4odpowiedz

Gość

02 styczeń 2022 o 22:41

napisał:

witam serdecznie w nowym roku!
Z racji tej że jestem osobą raczkujaca w kwestii odpadów, proszę o kilka wskazówek dotyczących:
1.czy 2.01.2022 mam zakładać keo  ze stanami magazynowym które mam? Czy keo muszę założyć w dardofcie osobno i w bdo osobno?
Co jeszcze jest moim obowiązkiem po przyjściu 03.2022 do pracy?trzeba również nadać numeracje keo, jak to zrobić? Czy pomimo tego co mam na Stanach magazynowych, tzn nie zdane odpady to i tak mam tworzyć keo? Będę wdzięczna za pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam 


Należy założyć Keo i stan pozostały na 2022 r ponieważ coś z tym odpadem będzie się działo. Numeracja jest utworzona z automatu i nie trzeba samemu nadawać. Jeżeli jest utworzona KEO w BDO, to w innym programie gdzie pracujemy też się zakłada. Nie wiem jak w Darsoft, ale można pobrać te karty z BDO na program. Nie wiem czego dotyczy Pani działalność. Trzeba postarać się zamknąć rok. Jeżeli mamy do zaciągnięcia KPO na ewidencję,to trzeba to zrobić.Jak są odpady do przetworzenia, to można się cofnąć z data. Jak są do wytworzenia, to można jeszcze wpisać na rok 2021. Założyć nowe karty ze stanem, który pozostał na 2022. 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter