Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

01 grudzień 2021 o 08:06

Pełnomocnictwa podpisane elektronicznie wycofane.
Widziałem, że w KPA została wykreślona możliwość elektronicznego podpisywania pełnomocnictw. Zmienił się też sposób powiadomień elektronicznych, nie można tego robić na dowolną skrzynkę wewnętrzną i żądać odbioru. Musi być urzędowa wspólna do całej korespondencji z wszystkich urzędów.
Natomiast w BDO nadal wysyłają informacje o konieczności odbioru korespondencji na ich skrzynkach z powołaniem przepisów, które od miesiąca już nie istnieją.

Czy ktoś wie jak teraz funkcjonują pełnomocnictwa w BDO i jak jest z ta pocztą? 

F4odpowiedz

Gość

07 grudzień 2021 o 23:08

W firmie ktoś wpisał KEO w roku 2021, przy wprowadzaniu danych za rok 2020 (keo zostały fizycznie założone w 2021... A miały być na 2020, tylko że w 2020 nikt ich nie wprowadzil). Jak wybrnąć z tego przy rozliczaniu roku 2021, bo teraz keo wprowadzić prawidłowo w tym roku, ale nie można powielić wpisów istniejących... 

F4odpowiedz

Gość

08 grudzień 2021 o 08:31

Dzień dobry,
Firma produkcyjna posiada kilka hal.
W
jednej hali jest produkcja, w drugiej hali produkcja i pakowanie
ręczne, w trzeciej hali rozpakowywanie surowca ręczne,a w czwartej hali
są pakowane produkty i przyjmowane zwroty (rozpakowanie) ręczne. Używany
jest wózek widłowy do przewiezienia/przestawienia surowca, produktów.

1)
Czy odpady, które powstają w drugiej hali dotyczące pakowania, powstają
poza instalacją, czy powinniśmy je uwzględnić w bdo jako odpady
powstające w instalacji czy poza instalacją? Odpady w pewnym stopniu są
związane z instalacją. Produkty powstały w instalacji, ale zostały
przewiezione do spakowania do innej hali.
2) Czy w pozostałych halach także powstaje odpad poza instalacją?
3)
Podczas produkcji na linii/poza linią pakowane są produkty w opakowania
foliowe (zgrzewane) albo owinięte w folię bąbelkową, papierowe. Podczas
pakowania powstają odpady. W jakim kodzie powinniśmy uwzględnić
powstałe odpady, w kodzie 150101 (opakowania papier), 15 01 02
(opakowania tworzywa sztuczne) czy inny kod taki jak dla produkcji?

F4odpowiedz

Gość

08 grudzień 2021 o 10:34

Dzień dobry
Otrzymaliśmy złom dla wykonania usługi obróbki (zielona lista, wwozimy do Polski na Załączniku VII, obramiamy i wysyłamy na Załączniku VII)
Mamy decyzję na zbieranie oraz przetwarzanie 
Proszę podpowiedzieć - czy musimy taką obróbkę jakąś wykazywać w KEO? Czy w jakiś inny sposób musimy prowadzić ewidencję przetwarzania złomu, który nie jest naszą własnością?
Czy wchodzi ta obróbka do naszego limitu odpadów przewidywanych pod przetwarzanie?

F4odpowiedz

Gość

08 grudzień 2021 o 13:22

napisał:

Dzień dobry
Otrzymaliśmy złom dla wykonania usługi obróbki (zielona lista, wwozimy do Polski na Załączniku VII, obramiamy i wysyłamy na Załączniku VII)
Mamy decyzję na zbieranie oraz przetwarzanie 
Proszę podpowiedzieć - czy musimy taką obróbkę jakąś wykazywać w KEO? Czy w jakiś inny sposób musimy prowadzić ewidencję przetwarzania złomu, który nie jest naszą własnością?
Czy wchodzi ta obróbka do naszego limitu odpadów przewidywanych pod przetwarzanie?



Aby móc przetwarzać odpady z zagranicy trzeba mieć poza pozwoleniem na przetwarzaniem odpowiednie zgody GIOŚ.

Przetworzenie odpadu ewidencjonuje się w KEO.
Nie bardzo rozumiem co ma Pani na myśli wskazując obróbkę złomu? Po usłudze złom straci status odpadu czy nie? Co się dalej z tym dzieje? oddajecie to komuś w Polsce czy wraca za granicę? Wówczas inne procedury, dokumenty itp.

F4odpowiedz

Gość

08 grudzień 2021 o 13:47

Decyzję oczywiście mamy - zbieranie i przetwarzanie.
Wwozimy do Polski na Załączniku VII złom od kontrahenta A, obrabiamy jego (tniemy, czyścimy, i tp) i zwracamy na Załączniku VII do tego samego kontrahenta). 
Po usłudze złom nie straci status odpadu

F4odpowiedz

Gość

09 grudzień 2021 o 10:28

napisał:



Dzień dobry,

Firma produkcyjna posiada kilka hal.

W

jednej hali jest produkcja, w drugiej hali produkcja i pakowanie

ręczne, w trzeciej hali rozpakowywanie surowca ręczne,a w czwartej hali

są pakowane produkty i przyjmowane zwroty (rozpakowanie) ręczne. Używany

jest wózek widłowy do przewiezienia/przestawienia surowca, produktów.




1)

Czy odpady, które powstają w drugiej hali dotyczące pakowania, powstają

poza instalacją, czy powinniśmy je uwzględnić w bdo jako odpady

powstające w instalacji czy poza instalacją? Odpady w pewnym stopniu są

związane z instalacją. Produkty powstały w instalacji, ale zostały

przewiezione do spakowania do innej hali.

2) Czy w pozostałych halach także powstaje odpad poza instalacją?

3)

Podczas produkcji na linii/poza linią pakowane są produkty w opakowania

foliowe (zgrzewane) albo owinięte w folię bąbelkową, papierowe. Podczas

pakowania powstają odpady. W jakim kodzie powinniśmy uwzględnić

powstałe odpady, w kodzie 150101 (opakowania papier), 15 01 02

(opakowania tworzywa sztuczne) czy inny kod taki jak dla produkcji?




Z odpadami opakowaniowymi: z instalacji czy poza nią - to powszechny problem, różnie jest to uznawane przez zakłady; problem  jest rozwiązywany w przypadku procedury uzyskania pozwolenia na wytwarzanie odpadów-  wówczas jest to  uzgodnione z organem wydającym decyzję.
Ogólną zasada jest klasyfikacja odpadów opakowaniowych jako powstające z instalacji, jeśli w przypadku braku instalacji nie powstałyby w zakładzie, np. opakowania po surowcach.  Poza instalacją powstaną ew. te opakowania po zwrotach (jeśli chcecie osobną ewidencję prowadzić i  zaznaczać, że poza instalacją powstają).  Co do pozostałości materiałów do pakowania - tez bym klasyfikowała jako odpad opakowaniowy (inny niż opakowaniowy będzie powstawał np. w zakładach produkujących opakowania, czy inne produkty z tych surowców). Pytanie jeszcze co macie na fakturze zakupu tych materiałów?  jeśli nazwa wskazuje, że materiał służy do pakowania - to tym bardziej bym klasyfikowała jako odpady opakowaniowe.
F4odpowiedz

Gość

09 grudzień 2021 o 13:06

Zdublowane wpisy w BDO - wklejam dobre wyjaśnienie ponieważ na stronie BDO ani słowa czy z pomocy technicznej, może się komuś przyda.
https://eko-soft.pl/pomoc-merytoryczna/zdublowane-wpisy-na-ewidencji-w-bdo-znikajace-kpo

F4odpowiedz

Gość

09 grudzień 2021 o 15:08

Dzień dobry, 
Prowadzimy stacje demontażu pojazdów. Po raz pierwszy mam ciężarówkę do ewidencji. Wiem, że powinnam zrobić ją na zwykłym kpo, ale nie wiem jak. Czy ktoś wie czy powinny być założone KPO dla każdego wytworzonego odpadu osobno i tam prowadzone przyjęcie i przekazanie. Dostałam informację że powinno być 160106 jako przyjęcie, ale nie da się pod tym kodem założyć wytworzenia pod innymi kodami np 160103 lub 160117. Nigdy tego nie robiłam i nie mogę sobie z tym poradzic

F4odpowiedz

Gość

10 grudzień 2021 o 20:29

napisał:

Dzień dobry, 
Prowadzimy stacje demontażu pojazdów. Po raz pierwszy mam ciężarówkę do ewidencji. Wiem, że powinnam zrobić ją na zwykłym kpo, ale nie wiem jak. Czy ktoś wie czy powinny być założone KPO dla każdego wytworzonego odpadu osobno i tam prowadzone przyjęcie i przekazanie. Dostałam informację że powinno być 160106 jako przyjęcie, ale nie da się pod tym kodem założyć wytworzenia pod innymi kodami np 160103 lub 160117. Nigdy tego nie robiłam i nie mogę sobie z tym poradzic



Przy demontażu ciężarówki każde wytworzenie robimy na osobnym KEO. na 160106 robi się przyjęcie i przetworzenie.
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter