Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

16 grudzień 2021 o 13:03

Witam,
przekazujemy gruz osobom fizycznym. Jak to wprowadzić do ewidencji? Przekazane -  Posiadacz odpadów zwolniony z obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów ? Czy - Przekazane osobom fizycznym lub innym jednostkom organizacyjnym niebędącym przedsiębiorcami ?



Bardzo proszę o odpowiedź :)

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

16 grudzień 2021 o 14:20

napisał:

Witam,
przekazujemy gruz osobom fizycznym. Jak to wprowadzić do ewidencji? Przekazane -  Posiadacz odpadów zwolniony z obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów ? Czy - Przekazane osobom fizycznym lub innym jednostkom organizacyjnym niebędącym przedsiębiorcami ?



Bardzo proszę o odpowiedź :)



Przekazane osobom fizycznym lub innym jednostkom organizacyjnym niebędącym przedsiębiorcami:-)

F4odpowiedz

Gość

16 grudzień 2021 o 14:28

napisał:


napisał:


Witam,
przekazujemy gruz osobom fizycznym. Jak to wprowadzić do ewidencji? Przekazane -  Posiadacz odpadów zwolniony z obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów ? Czy - Przekazane osobom fizycznym lub innym jednostkom organizacyjnym niebędącym przedsiębiorcami ?



Bardzo proszę o odpowiedź :)





Przekazane osobom fizycznym lub innym jednostkom organizacyjnym niebędącym przedsiębiorcami:-)



A w jakich przypadkach daje się Posiadacz odpadów zwolniony z obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów?

Bo jak zaciągam do ewidencji PSZOKu, to właśnie zaznaczam w przyjętych odpadach Posiadacz odpadów zwolniony z obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów.



F4odpowiedz

Gość

16 grudzień 2021 o 15:41

Dzień dobry. W przypadku zakupu złomu od osób fizycznych trzeba wprowadzić ilości do ewidecji odpadów zakupione z danego dnia czy może być na koniec miesiąca ? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.

F4odpowiedz

Gość

16 grudzień 2021 o 20:26

witam,
w jakiej zakładce powinno się ewidencjonować katy i przyjęcia na PSZOK w zakładce ewidencji ODPADY czy ODPADY KOMUNALNE , podobno jest jakaś interpretacja p. Duczmal dla gmin na ten temat czy kot może dysponuje tą interpretacja, 
będę wdzięczna za odpowiedź, z góry dziękuję

F4odpowiedz

Gość

21 grudzień 2021 o 08:31

Dzień dobry.

Mam pytanie, oddałam odpad (eternit)  ważone było u nas w firmie. Transportujący zawiózł odpad  do przyjmującego, ten zaakceptował naszą kartę ale w uwagach napisał inną wagę. co w takiej sytuacji jako przekazujący powinnam zrobić, zostawić tak?
Bardzo proszę o odpowiedź z góry dziękuję


F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

21 grudzień 2021 o 10:19

napisał:


Dzień dobry.




Mam pytanie, oddałam odpad (eternit) ważone było u nas w firmie. Transportujący zawiózł odpad do przyjmującego, ten zaakceptował naszą kartę ale w uwagach napisał inną wagę. co w takiej sytuacji jako przekazujący powinnam zrobić, zostawić tak?

Bardzo proszę o odpowiedź z góry dziękuję







Przejmujący powinien odrzucić kartę jeżeli coś się nie zgadzało. Można zaciągnąć tą kartę na ewidencję ,wpisując w miejsce "Masa przejętych odpadów w tonach [Mg] *" wagę z uwag od przejmującego- jednocześnie w miejsce" Informacje dodatkowe" na KEO napisać ,że przejmujący nie odrzucił karty z błędną masą  tylko wpisał swoją w uwagach.  Prawidłowa waga wyniosła (tu wpisać tą od przejmującego).
F4odpowiedz

Gość

21 grudzień 2021 o 12:12

Witam, czy w 2022 roku, będzie możliwość dokonywania wpisów na KPO za 2021? Proszę o odpowiedź.

F4odpowiedz

Gość

21 grudzień 2021 o 12:20

Witam,
mam pytanie jeśli przyjmę odpad 29 grudnia, ale dopiero będzie przetwarzany po nowym roku to w ewidencji zaciągam go jeszcze na rok 2021 oraz wykazuje go w sprawozdaniu za 2021? Czy on już będzie ewidencjonowany na 2022? Dziękuję za pomoc

F4odpowiedz

Gość

21 grudzień 2021 o 12:29

napisał:

Witam,
mam pytanie jeśli przyjmę odpad 29 grudnia, ale dopiero będzie przetwarzany po nowym roku to w ewidencji zaciągam go jeszcze na rok 2021 oraz wykazuje go w sprawozdaniu za 2021? Czy on już będzie ewidencjonowany na 2022? Dziękuję za pomoc



Trzeba ująć w sprawozdaniu, jako zebrane w 2021r. , wykazać na stanie w 2022r. i w 2022r. wykazać jako przetworzone.
Decyzja pewnie też jest na zbieranie?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter