Baner eko soft 2023 bdo

Wniosek aktualizacyjny w BDO

Założony przez eNeN 21 styczeń 2020 o 14:09

Gość

23 styczeń 2020 o 13:44

Wpisałam decyzję na wytwarzanie odpadów w lokalizacji. Czy i gdzie mam wpisać kody odpadów z decyzji, bo nigdzie nie widzę miejsca?

F4odpowiedz

Gość

23 styczeń 2020 o 21:59

U mnie wystąpiła taka sytuacja że udało się złożyć wniosek aktualizacyjny o czym system mnie powiadomił zielonym okienkiem po czym jak sprawdziłem w złożonych wnioskach jest pusto. Próba wygenerowania nowego wniosku aktualizacyjnego kończy się komunikatem nieznany błąd spróbuj później czy ponownie. Bądź tu mądry. Do urzędu nie sposób się dodzwonić. 30 dni mija niedługo...

F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2020 o 10:38

Utworzyłam wniosek aktualizacyjny i pouzupełniałam dane. Później dodałam nowe MPD. Niestety, mój wniosek roboczy ich nie widzi. Wylogowywałam się, odświeżałam stronę itp. I nic. Jakieś pomysły, bo nie chcę stracić tego, co już zrobiłam i bawić się od nowa?

F4odpowiedz

Eliza

24 styczeń 2020 o 14:47

Witam
Chcę uzyskać pozwolenie na transport kilku dodatkowych kodów odpadów.
Czy wystarczy iż zaznaczę w tabeli kody odpadów jakie mnie interesują i wyślę wniosek aktualizacyjny?



Pozdrawiam


F4odpowiedz

Gość

06 luty 2020 o 21:30

Jak to jest z tym pełnomocnictwem przy składaniu wniosków aktualizacyjnych? Przy rejestrowaniu nowej firmy trzeba je dołączyć to jasne żeby na swojego maila uzyskać dane do logowania i stać sie od razu uzytkownikiem głównym. Ale przy aktualizacji z konta uzytkownika głownego jest oświadczenie ze jest sie upoważnionym do składania wniosku. Zaznaczam checkbox i mogę wysłac wniosek. czy to oznacza ze mam udzielone pełnomocnictwo (papierowe)  czy mam się spodziewac raczej wezwania do przesłania tego pełnomocnictwa? A jeśli tak to może byc papierowe przesłane pocztą do UM, czy można "zmusić" właściciela firmy do założenia PZ zeby mi potwierdził pełnomocnictwo? 

F4odpowiedz

Gość

21 luty 2020 o 10:47

Ja mam następujący problem. Wystawiłam wniosek aktualizacyjny i
zapisałam jako roboczy z profilu użytkownika podrzędnego. Po zalogowaniu
na użytkownika głównego wniosek roboczy jest w ogóle niewidoczny, a
nowego wniosku nie mogę wystawić, bo pojawia się komunikat, że nie mogę
utworzyć nowego wniosku, bo mam jeden niewysłany. Czy wniosek roboczy
wystawiony przez użytkownika podrzędnego nie powinien być widoczny dla
użytkownika głównego? Proszę o pomoc...

F4odpowiedz

Gość

21 luty 2020 o 10:55

U mnie w zakładce wnioski złożone wisi nierozpatrzony wniosek aktualizacyjny już od lipca 2019. Teraz chciałam wysłać wniosek aktualizacyjny z uwagi na to, że przekroczyliśmy 10 t gruzu jeśli chodzi o wytwarzanie, więc jesteśmy zobligowani do ewidencji tego odpadu i musimy wysłać wniosek aktualizacyjny w ciągu 30 dni. Niestety czas mija, a nowego nie mogę wysłać, bo tamtej jest nierozpatrzony.

F4odpowiedz

Maja

Liczba postów: 11

Od: 23.10.2019

23 luty 2020 o 20:12

Witam,
Mam taka sytuację iż, kupujemy opony z zagranicy, sprzedajmy je dalej do państw za granicę, sytuacja dotyczy opłaty za opakowania. Muszę uzupełnić wniosek aktualizacyjny dot. opakowań.Jestem nowa w temacie i użytkownikiem podrzędnym jeśli pójdę do użytkownika głównego (przełożonego) z góry muszę wiedzieć co wpisać i zaznaczyć we wniosku. Stąd moje pytanie w tym wypadku uzupełniam:
dział II- Działalność wynikająca z ustawy z dnia 11 maja 2001r. o obowiązkach przedsiębiorców z zakresie gospodarowania niektórymi
odpadami oraz o opłacie produktowej : tabela 1-> zaznaczam opony pneumatyczne? Następnie w „sposób wykonywania obowiązku zapewnienia odzysku, a w szczególności recyklingu, odpadów
powstałych z produktów -> zaznaczyć nie? i To wszystko?

Czy może to nie ten dział tylko powinnam uzupełnić dział : VI - Działalność w zakresie ustawy z dnia 13 czerwca 2013r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi ?

Proszę o wskazówki.

F4odpowiedz

Gość

24 luty 2020 o 09:17

Witam,
Jeśłi chciałabym dodać nowe kody odpadów jakie bedę wytwarzała. Czy wniosek aktualizacyjny jest potrzeby? próbowałam wysatwiać wniosek ale tam nigdzie nie ma informacji o kodach...Czy mieliście taką sytaucję?

F4odpowiedz

Gość

24 luty 2020 o 10:07

Jeśli wytwarzam odpad, np. toner z drukarek biurowych w kodzie 16 02 14, ale nie przekroczę rocznego limitu 100 kg, to czy muszę podać ten kod we wniosku aktualizacyjnym? Czy skoro nie przekraczam limitu i nie mam obowiązku prowadzenia ewidencji odpadu to do BDO też nie muszę go podawać???

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter