Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

06 październik 2020 o 14:48

Witam,

posiadamy pozwolenie zintegrowane, które określa rodzaje odpadów oraz ich ilości, jakie możemy wytworzyć w ciągu roku. Dodatkowo powstaje u nas odpad o kodzie ex 10 01 10 (żużel). Ten rodzaj odpadu nie jest ujęty w pozwoleniu zintegrowanym. W którym dziale sprawozdania ująć ten odpad?

Odpad ten przekazywany jest rolnikom do zagospodarowania. Czy przekazanie powinno spełniać jakieś określone przepisy, czy wymagane są jakieś dokumenty.

Dziękuję

F4odpowiedz

Gość

06 październik 2020 o 14:57

Gość napisał:

Skup makulatury - odpady 150101 przyjęte od ludności to w sprawozdaniu "Pochodzące ze strumienia odpadów komunalnych (inne niż grupa 20)"?

Podbijam - ktoś coś na ten temat? Taka sama sprawa z korkami plastikowymi  o kodzie 150102?

F4odpowiedz

Mara004

Liczba postów: 39

Od: 22.04.2020

06 październik 2020 o 14:57

Gość napisał:

Witam,
Proszę o informację, jestem w BDO od 2020r. czy mam złożyc sprawozdanie za 2019r. ??? Jeżeli tak czy ma być one zerowe (nie mam za 2019r. żadnych kart w systemie BDO)?
Mam KPO papierowe za 2019r. Jak powinnam zrobić 
Ania


Składamy na podstawie kart z 2019 r. (papierowych oczywiście) przez system BDO. 
F4odpowiedz

Gość

07 październik 2020 o 08:46

Witam,

w ramach pozwolenia zintegrowanego możemy wytworzyć 0,150 Mg odpadów o kodzie 15 01 07. W 2019 ilość nieznacznie przekroczyliśmy. W jaki sposób ująć to w sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach - całość, jakie wytworzone w instalacji, czy może ująć pewną ilość i wykazać jako powstałe poza instalacją? W jaki sposób może podejść do tego organ kontrolny?

Dziękuję

F4odpowiedz

Gość

07 październik 2020 o 10:12

Gość napisał:



Witam,



posiadamy pozwolenie zintegrowane, które określa rodzaje odpadów oraz ich ilości, jakie możemy wytworzyć w ciągu roku. Dodatkowo powstaje u nas odpad o kodzie ex 10 01 10 (żużel). Ten rodzaj odpadu nie jest ujęty w pozwoleniu zintegrowanym. W którym dziale sprawozdania ująć ten odpad?




Odpad ten przekazywany jest rolnikom do zagospodarowania. Czy przekazanie powinno spełniać jakieś określone przepisy, czy wymagane są jakieś dokumenty.



Dziękuję




Witam,
też mnie ten temat  interesuje - udało się coś konkretnego w sprawie żużla dowiedzieć się . Będę wdzięczna za info
z góry dziękuję 

F4odpowiedz

Gość

07 październik 2020 o 10:40

Gość napisał:


Gość napisał:






Witam,





posiadamy pozwolenie zintegrowane, które określa rodzaje odpadów oraz ich ilości, jakie możemy wytworzyć w ciągu roku. Dodatkowo powstaje u nas odpad o kodzie ex 10 01 10 (żużel). Ten rodzaj odpadu nie jest ujęty w pozwoleniu zintegrowanym. W którym dziale sprawozdania ująć ten odpad?








Odpad ten przekazywany jest rolnikom do zagospodarowania. Czy przekazanie powinno spełniać jakieś określone przepisy, czy wymagane są jakieś dokumenty.





Dziękuję









Witam,
też mnie ten temat interesuje - udało się coś konkretnego w sprawie żużla dowiedzieć się . Będę wdzięczna za info
z góry dziękuję


Kod na żużel to jak rozumiem 10 01 01? nie wiem co robi z nim rolnik, któremu przekazujesz - ale w rozporządzeniu MŚ w sprawie procesu odzysku R10 taki kod się nie pojawia, czyli nie można go stosować do: Obróbki na powierzchni ziemi przynoszącej korzyści dla rolnictwa lub poprawę stanu środowiska.
Ewentualnie może to podchodzić pod rozporządzenie ws. przekazywania osobom fizycznym lub jednostkom organizacyjnym. Tam jest ten kod wymieniony: "Do utwardzania powierzchni, utwardzania dróg i placów w sposób uniemożliwiający pylenie, do budowy fundamentów, z zachowaniem przepisów odrębnych, w szczególności przepisów Prawa wodnego i Prawa budowlanego.". Wtedy musisz to wpisać w dziale XIII tabela 5.

F4odpowiedz

Gość

07 październik 2020 o 10:53

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:









Witam,







posiadamy pozwolenie zintegrowane, które określa rodzaje odpadów oraz ich ilości, jakie możemy wytworzyć w ciągu roku. Dodatkowo powstaje u nas odpad o kodzie ex 10 01 10 (żużel). Ten rodzaj odpadu nie jest ujęty w pozwoleniu zintegrowanym. W którym dziale sprawozdania ująć ten odpad?













Odpad ten przekazywany jest rolnikom do zagospodarowania. Czy przekazanie powinno spełniać jakieś określone przepisy, czy wymagane są jakieś dokumenty.







Dziękuję
















Witam,
też mnie ten temat interesuje - udało się coś konkretnego w sprawie żużla dowiedzieć się . Będę wdzięczna za info
z góry dziękuję




Kod na żużel to jak rozumiem 10 01 01? nie wiem co robi z nim rolnik, któremu przekazujesz - ale w rozporządzeniu MŚ w sprawie procesu odzysku R10 taki kod się nie pojawia, czyli nie można go stosować do: Obróbki na powierzchni ziemi przynoszącej korzyści dla rolnictwa lub poprawę stanu środowiska.
Ewentualnie może to podchodzić pod rozporządzenie ws. przekazywania osobom fizycznym lub jednostkom organizacyjnym. Tam jest ten kod wymieniony: "Do utwardzania powierzchni, utwardzania dróg i placów w sposób uniemożliwiający pylenie, do budowy fundamentów, z zachowaniem przepisów odrębnych, w szczególności przepisów Prawa wodnego i Prawa budowlanego.". Wtedy musisz to wpisać w dziale XIII tabela 5.


Tak, kod na żużel 10 01 01. Czy musimy mieć jakoś udokumentowane co robi z tym rolnik?

F4odpowiedz

Gość

07 październik 2020 o 11:06

agnieszka napisał:


Gość napisał:




agnieszka napisał:






Gość napisał:



tak, tylko zbieramy

Witam,

Mam pytanie odnośnie złożenia sprawozdania za 2019 r. w BDO.
 przekazaliśmy podmiotowi uprawnionemu do przetwarzania/zutylizowania odpady o kodach:
- 16 02 14 - , 16 02 16 głównie ekrany komputerowe  i kilka monitorów oraz inny kod dotyczący akumulatorów samochodowych
Czy składając sprawozdanie wystarczy, że podam te informacje tylko w dziale XI - informacja o wytworzonych odpadach ?

Drugie pytanie dotyczy rubryki w dziale I - "Data rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami" - CZY MA BYĆ TO DATA 01.01.2019 ? 

Wytwarzający wypełnia dział 11, a datą pierwsze wytworzenie lub otrzymana decyzja związana z gospodarką odpadami.




Dołączę się do pytania... jesteśmy zwykłą firmą zbierającą i przekazujemy odpady dalej uprawnionym firmom np  16 06 01, 15 01 10,  15 02 02 itp.. czyli wpisuje tylko do działu XI? Nie mamy żadnej instalacji odpowiedniej do przetwarzania tego ani w rzeczywistości ani w decyzji..















Dział 11 jest dla wytwórców ,a dział dla zbierających jest 12. Z tego co napisane to zbieracie ?




F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

07 październik 2020 o 11:20

Gość napisał:


Gość napisał:








Witam,









posiadamy pozwolenie zintegrowane, które określa rodzaje odpadów oraz ich ilości, jakie możemy wytworzyć w ciągu roku. Dodatkowo powstaje u nas odpad o kodzie ex 10 01 10 (żużel). Ten rodzaj odpadu nie jest ujęty w pozwoleniu zintegrowanym. W którym dziale sprawozdania ująć ten odpad?







Odpad ten przekazywany jest rolnikom do zagospodarowania. Czy przekazanie powinno spełniać jakieś określone przepisy, czy wymagane są jakieś dokumenty.




Dziękuję

























Witam,
też mnie ten temat interesuje - udało się coś konkretnego w sprawie żużla dowiedzieć się . Będę wdzięczna za info
z góry dziękuję







Kod na żużel to jak rozumiem 10 01 01? nie wiem co robi z nim rolnik, któremu przekazujesz - ale w rozporządzeniu MŚ w sprawie procesu odzysku R10 taki kod się nie pojawia, czyli nie można go stosować do: Obróbki na powierzchni ziemi przynoszącej korzyści dla rolnictwa lub poprawę stanu środowiska.
Ewentualnie może to podchodzić pod rozporządzenie ws. przekazywania osobom fizycznym lub jednostkom organizacyjnym. Tam jest ten kod wymieniony: "Do utwardzania powierzchni, utwardzania dróg i placów w sposób uniemożliwiający pylenie, do budowy fundamentów, z zachowaniem przepisów odrębnych, w szczególności przepisów Prawa wodnego i Prawa budowlanego.". Wtedy musisz to wpisać w dziale XIII tabela 5.




Tak, kod na żużel 10 01 01. Czy musimy mieć jakoś udokumentowane co robi z tym rolnik?


Powinieneś to "zdjąć" z ewidencji (czyli zrobić przekazania z KEO) - pytanie co tu wybierzesz:
1) przekazane osobie fizycznej/jednostce organizacyjnej


2) przekazanie podmiotowi zwolnionemu z ewidencji


Wydaje mi się, że taki wpis powinieneś móc uzasadnić w razie kontroli. W przeciwnym wypadku wszyscy by mogli tak przekazywać każdy odpad. Piszesz o rolniku, więc dlatego było odniesienie do rolniczego wykorzystania - żużlem się w myśl rozporządzenia nie da ulepszyć gleby. Dlatego zostaje ewentualne przekazanie odpadów osobie fizycznej - to drugie rozporządzenie. Pytanie czy rolnik nie jest przedsiębiorcą. Jak przekazujesz osobie fizycznej to też lepiej mieć "papier", że weźmie to na utwardzenie drogi na przykład.


F4odpowiedz

Gość

07 październik 2020 o 11:34

Eugeniusz BDO napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:












Witam,











posiadamy pozwolenie zintegrowane, które określa rodzaje odpadów oraz ich ilości, jakie możemy wytworzyć w ciągu roku. Dodatkowo powstaje u nas odpad o kodzie ex 10 01 10 (żużel). Ten rodzaj odpadu nie jest ujęty w pozwoleniu zintegrowanym. W którym dziale sprawozdania ująć ten odpad?











Odpad ten przekazywany jest rolnikom do zagospodarowania. Czy przekazanie powinno spełniać jakieś określone przepisy, czy wymagane są jakieś dokumenty.





Dziękuję




































Witam,
też mnie ten temat interesuje - udało się coś konkretnego w sprawie żużla dowiedzieć się . Będę wdzięczna za info
z góry dziękuję











Kod na żużel to jak rozumiem 10 01 01? nie wiem co robi z nim rolnik, któremu przekazujesz - ale w rozporządzeniu MŚ w sprawie procesu odzysku R10 taki kod się nie pojawia, czyli nie można go stosować do: Obróbki na powierzchni ziemi przynoszącej korzyści dla rolnictwa lub poprawę stanu środowiska.
Ewentualnie może to podchodzić pod rozporządzenie ws. przekazywania osobom fizycznym lub jednostkom organizacyjnym. Tam jest ten kod wymieniony: "Do utwardzania powierzchni, utwardzania dróg i placów w sposób uniemożliwiający pylenie, do budowy fundamentów, z zachowaniem przepisów odrębnych, w szczególności przepisów Prawa wodnego i Prawa budowlanego.". Wtedy musisz to wpisać w dziale XIII tabela 5.







Tak, kod na żużel 10 01 01. Czy musimy mieć jakoś udokumentowane co robi z tym rolnik?




Powinieneś to "zdjąć" z ewidencji (czyli zrobić przekazania z KEO) - pytanie co tu wybierzesz:
1) przekazane osobie fizycznej/jednostce organizacyjnej






2) przekazanie podmiotowi zwolnionemu z ewidencji







Wydaje mi się, że taki wpis powinieneś móc uzasadnić w razie kontroli. W przeciwnym wypadku wszyscy by mogli tak przekazywać każdy odpad. Piszesz o rolniku, więc dlatego było odniesienie do rolniczego wykorzystania - żużlem się w myśl rozporządzenia nie da ulepszyć gleby. Dlatego zostaje ewentualne przekazanie odpadów osobie fizycznej - to drugie rozporządzenie. Pytanie czy rolnik nie jest przedsiębiorcą. Jak przekazujesz osobie fizycznej to też lepiej mieć "papier", że weźmie to na utwardzenie drogi na przykład.






Ok, bardzo dziękuję.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter