Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

30 wrzesień 2020 o 12:06

Gość napisał:


Gość napisał:




Złomek napisał:



Prowadząc skup złomu posiadający decyzję na zbieranie . Jaki dział sprawozdania z gospodarowania odpadami powinnam wypełnić?Dział I Dział XII na pewno. A czy coś jeszcze?Jaki strumień odpadów zaznaczyć dla kodów z grupy 17 04 i 15 01 04 ? Pozostałe?
Poproszę o pomoc




Przyjmuje Pan odpady w kodzie 15 01 04 oraz 17 04 05, od firm czy także od osób fizycznych? TO jest ważne do określenia strumienia odpadów,


Podłączam się pod pytanie. Złom od firm i osób fizycznych. Od jednych i drugich z kodem z grupy 17 04 01 - 07 oraz z grupy 12 01 01 - 03 i 15 01 04.
---------------

Dla firm kod odpadu 17 04 01 - 07 oraz z grupy 12 01 01 - 03 i 15 01 04.- strumień pozostały, wydaje mi się, że kod 15 01 04-należy złożyć tylko w sprawozdaniu komunalnym do 11-09,a kod 170405 od osób fizycznych w sprawozdaniu  o wytworzonych i zebranych odpadach, składane do Marszałka, wybrać strumień odpadów komunalnych. Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić z kodem 17 04 05 (od os. fizycznych).
F4odpowiedz

Gość

01 październik 2020 o 07:09

Gość napisał:

Witam
Z zagranicy przyjeżdżają do zakładu odpady z tworzyw sztucznych o kodzie 16 01 19. W dziale II Odpady przywiezione na terytorium kraju w roku kalendarzowym trzeba wpisać Kod odpadów stosowany przy transgranicznym przemieszczaniu odpadów. Co tu wpisać?


Proszę wpisać kod, który wskazany jest na Załączniku VII. Dokument dołączany jest do transgranicznego przemieszczania odpadów. 
Dokument sporządza osoba, która zorganizowała przemieszczenie.
F4odpowiedz

Gość

01 październik 2020 o 07:10

Złomek napisał:


Gość napisał:




Złomek napisał:



Prowadząc skup złomu posiadający decyzję na zbieranie . Jaki dział sprawozdania z gospodarowania odpadami powinnam wypełnić?Dział I Dział XII na pewno. A czy coś jeszcze?Jaki strumień odpadów zaznaczyć dla kodów z grupy 17 04 i 15 01 04 ? Pozostałe?
Poproszę o pomoc




Przyjmuje Pan odpady w kodzie 15 01 04 oraz 17 04 05, od firm czy także od osób fizycznych? TO jest ważne do określenia strumienia odpadów,
Od osób fizycznych także, lecz odpady pochodzące z gospodarstw domowych przyjmowane są w kodzie 200140


Kod 200140 przyjmowany wówczas na KEO czy KEOK?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

01 październik 2020 o 10:05

Gość napisał:


Złomek napisał:




Gość napisał:






Złomek napisał:




Prowadząc skup złomu posiadający decyzję na zbieranie . Jaki dział sprawozdania z gospodarowania odpadami powinnam wypełnić?Dział I Dział XII na pewno. A czy coś jeszcze?Jaki strumień odpadów zaznaczyć dla kodów z grupy 17 04 i 15 01 04 ? Pozostałe?
Poproszę o pomoc





Przyjmuje Pan odpady w kodzie 15 01 04 oraz 17 04 05, od firm czy także od osób fizycznych? TO jest ważne do określenia strumienia odpadów,
Od osób fizycznych także, lecz odpady pochodzące z gospodarstw domowych przyjmowane są w kodzie 200140




Kod 200140 przyjmowany wówczas na KEO czy KEOK?



Wszystkie odpady  komunalne przyjmowane są na KEOK. Nawet te z grupy 15,17, bo tu chodzi z jakiego źródła pochodzą. Dlatego nie powinno sie sugerować tylko kodem ,ale źródłem pochodzenia.
F4odpowiedz

Gość

01 październik 2020 o 15:40

agnieszka napisał:


Gość napisał:




Złomek napisał:






Gość napisał:








Złomek napisał:





Prowadząc skup złomu posiadający decyzję na zbieranie . Jaki dział sprawozdania z gospodarowania odpadami powinnam wypełnić?Dział I Dział XII na pewno. A czy coś jeszcze?Jaki strumień odpadów zaznaczyć dla kodów z grupy 17 04 i 15 01 04 ? Pozostałe?
Poproszę o pomoc






Przyjmuje Pan odpady w kodzie 15 01 04 oraz 17 04 05, od firm czy także od osób fizycznych? TO jest ważne do określenia strumienia odpadów,
Od osób fizycznych także, lecz odpady pochodzące z gospodarstw domowych przyjmowane są w kodzie 200140







Kod 200140 przyjmowany wówczas na KEO czy KEOK?






Wszystkie odpady  komunalne przyjmowane są na KEOK. Nawet te z grupy 15,17, bo tu chodzi z jakiego źródła pochodzą. Dlatego nie powinno sie sugerować tylko kodem ,ale źródłem pochodzenia.


Tak, tylko w rzeczywistości później zakłady nie chcą przyjmować odpadów na KPOK tylko na zwykłej KPO 

F4odpowiedz

Gość 2

02 październik 2020 o 10:23

witam

proszę o podpowiedź muszą zrobić sprawozdanie dla biogazowni jakie działy mam wypełnić ? dodam ze mam pozwolenie na przetwarzanie i wytwarzanie odpadó.
mam dwie instalacje do

1instalacje  do produkcji paliw z produktów roślinnych

2 instalacje związanie z odzyskiem lub unieszkodliwianie odpadów

F4odpowiedz

Gość

02 październik 2020 o 11:03

agnieszka napisał:


agnieszka napisał:






Witam,








Jestem zbierającym końcowym baterie czyli potem przekazuję do przetwarzającego . Czy w dziale X tabela I " Dane wprowadzającego baterie przenośne lub akumulatory- dodaj przedsiębiorcę"  dodaję firmę ,która mi przekazała/odebrałam baterie ?




A masz pozwolenie na zbieranie czy jesteś tzw nieprofesjonalnym zbierającym?











Jak ,to jest z tymi bateriami ? Jestem jako zbierającym końcowym baterie i przekazuję już do przetwarzającego . Co się dodaje do tabeli1- przedsiębiorcę od ,którego przyjęłam baterie?



F4odpowiedz

Gość

02 październik 2020 o 11:17

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Złomek napisał:




Prowadząc skup złomu posiadający decyzję na zbieranie . Jaki dział sprawozdania z gospodarowania odpadami powinnam wypełnić?Dział I Dział XII na pewno. A czy coś jeszcze?Jaki strumień odpadów zaznaczyć dla kodów z grupy 17 04 i 15 01 04 ? Pozostałe?
Poproszę o pomoc





Przyjmuje Pan odpady w kodzie 15 01 04 oraz 17 04 05, od firm czy także od osób fizycznych? TO jest ważne do określenia strumienia odpadów,



Podłączam się pod pytanie. Złom od firm i osób fizycznych. Od jednych i drugich z kodem z grupy 17 04 01 - 07 oraz z grupy 12 01 01 - 03 i 15 01 04.
---------------


Dla firm kod odpadu 17 04 01 - 07 oraz z grupy 12 01 01 - 03 i 15 01 04.- strumień pozostały, wydaje mi się, że kod 15 01 04-należy złożyć tylko w sprawozdaniu komunalnym do 11-09,a kod 170405 od osób fizycznych w sprawozdaniu  o wytworzonych i zebranych odpadach, składane do Marszałka, wybrać strumień odpadów komunalnych. Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić z kodem 17 04 05 (od os. fizycznych).
Czyli trzeba złożyć sprawozdanie  i wyszczególnić w nim, że złomu z kodem 170405 od firm było X i zaznaczyć strumień pozostałe a złomu z kodem 170405 od osób fizycznych było Y i zaznaczyć strumień inne niż kod 20 ? 

F4odpowiedz

EN

02 październik 2020 o 11:31

Czy w sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami jak recykler w dziale III "Informacja o instalacjach i urządzeniach służących do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, z wyłączeniem składowisk odpadów, obiektów unieszkodliwiania odpadów wydobywczych, instalacji do termicznego przekształcenia odpadów" wypełniając tabelę o odpadach powstających w wyniku procesu odzysku jest podany kod odpadu, poniżej proces i na końcu "sposób zagospodarowania z podaniem procesu odzysku lub unieszkodliwiania"- do uzupełnienia obowiązkowo. Jakie dane należy tu wpisać: czy będzie to proces jakiemu został poddany u odbiorcy odpadu, czy proces w wyniku którego powstał czyli np. R3?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

02 październik 2020 o 12:08

Gość napisał:


agnieszka napisał:




agnieszka napisał:









Witam,













Jestem zbierającym końcowym baterie czyli potem przekazuję do przetwarzającego . Czy w dziale X tabela I " Dane wprowadzającego baterie przenośne lub akumulatory- dodaj przedsiębiorcę" dodaję firmę ,która mi przekazała/odebrałam baterie ?








A masz pozwolenie na zbieranie czy jesteś tzw nieprofesjonalnym zbierającym?


















Jak ,to jest z tymi bateriami ? Jestem jako zbierającym końcowym baterie i przekazuję już do przetwarzającego . Co się dodaje do tabeli1- przedsiębiorcę od ,którego przyjęłam baterie?







Mam pozwolenie zintegrowane. Zbieram ,przetwarzam, wytwarzam. Odbieram od firm baterie i inne odpady ,a potem przekazuję do przetwarzającego . W sprawozdaniu nie ma opcji- zbieranie końcowe i przekazanie ,a więc muszę wybrać opcje "
Masa zebranych zużytych baterii przenośnych i zużytych akumulatorów przenośnych zebranych dla podmiotów pośredniczących " ,bo nie jestem wprowadzającym baterie ani akumulatory. I moje pytanie co wpisać do  "Dane wprowadzającego baterie przenośne lub akumulatory -dodaj przedsiębiorcę" Nazwę firmy od ,której odbieram te baterie i akumulatory?




F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter