Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

02 październik 2020 o 12:40

agnieszka napisał:


Gość napisał:




agnieszka napisał:






agnieszka napisał:












Witam,



















Jestem zbierającym końcowym baterie czyli potem przekazuję do przetwarzającego . Czy w dziale X tabela I " Dane wprowadzającego baterie przenośne lub akumulatory- dodaj przedsiębiorcę" dodaję firmę ,która mi przekazała/odebrałam baterie ?













A masz pozwolenie na zbieranie czy jesteś tzw nieprofesjonalnym zbierającym?



























Jak ,to jest z tymi bateriami ? Jestem jako zbierającym końcowym baterie i przekazuję już do przetwarzającego . Co się dodaje do tabeli1- przedsiębiorcę od ,którego przyjęłam baterie?













Mam pozwolenie zintegrowane. Zbieram ,przetwarzam, wytwarzam. Odbieram od firm baterie i inne odpady ,a potem przekazuję do przetwarzającego . W sprawozdaniu nie ma opcji- zbieranie końcowe i przekazanie ,a więc muszę wybrać opcje "
Masa zebranych zużytych baterii przenośnych i zużytych akumulatorów przenośnych zebranych dla podmiotów pośredniczących " ,bo nie jestem wprowadzającym baterie ani akumulatory. I moje pytanie co wpisać do  "Dane wprowadzającego baterie przenośne lub akumulatory -dodaj przedsiębiorcę" Nazwę firmy od ,której odbieram te baterie i akumulatory?






Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wariant 1. - uzupełniamy tylko dział 12. Wariant 2. - dział 12 oraz dział 10, a jako podmiot pośredniczący wpisujemy zakład przetwarzania baterii.
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

02 październik 2020 o 14:43

Gość napisał:

Jestem zbierającym końcowym baterie czyli potem przekazuję do przetwarzającego . Czy w dziale X tabela I " Dane wprowadzającego baterie przenośne lub akumulatory- dodaj przedsiębiorcę" dodaję firmę ,która mi przekazała/odebrałam baterie ?



Mam pozwolenie zintegrowane. Zbieram ,przetwarzam, wytwarzam. Odbieram od firm baterie i inne odpady ,a potem przekazuję do przetwarzającego . W sprawozdaniu nie ma opcji- zbieranie końcowe i przekazanie ,a więc muszę wybrać opcje "


Masa zebranych zużytych baterii przenośnych i zużytych akumulatorów przenośnych zebranych dla podmiotów pośredniczących " ,bo nie jestem wprowadzającym baterie ani akumulatory. I moje pytanie co wpisać do "Dane wprowadzającego baterie przenośne lub akumulatory -dodaj przedsiębiorcę" Nazwę firmy od ,której odbieram te baterie i akumulatory?



Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wariant 1. - uzupełniamy tylko dział 12. Wariant 2. - dział 12 oraz dział 10, a jako podmiot pośredniczący wpisujemy zakład przetwarzania baterii.

Dobrze by było znać tą jednoznaczną odpowiedź. Ta informacja "Dane wprowadzającego baterie przenośne lub akumulatory -dodaj przedsiębiorcę" co ma się do zbierającego ,który potem przekazuje bezpośrednio do przetwarzającego. Czy tu wpisuję zakład przetwarzania do ,którego przekazałam baterie ?


F4odpowiedz

Gość

02 październik 2020 o 15:10

Dzień dobry

Wypełniłam sprawozdanie w BDO, ale niestety nie widzę opcji wyślij. Status sprawozdania jest roboczy, a w opcjach jest tylko możliwość Edycja lub Usuń.
A może robię coś źle? Jak wysłać to sprawozdanie?

F4odpowiedz

Gość

02 październik 2020 o 15:21

Gość napisał:

Dzień dobry

Wypełniłam sprawozdanie w BDO, ale niestety nie widzę opcji wyślij. Status sprawozdania jest roboczy, a w opcjach jest tylko możliwość Edycja lub Usuń.
A może robię coś źle? Jak wysłać to sprawozdanie?


Pewnie nie jesteś użytkownikiem głównym. Sprawozdanie może wysłać tylko główny.
F4odpowiedz

Gość

02 październik 2020 o 15:28

Gość napisał:


agnieszka napisał:




agnieszka napisał:









Witam,













Jestem zbierającym końcowym baterie czyli potem przekazuję do przetwarzającego . Czy w dziale X tabela I " Dane wprowadzającego baterie przenośne lub akumulatory- dodaj przedsiębiorcę"  dodaję firmę ,która mi przekazała/odebrałam baterie ?








A masz pozwolenie na zbieranie czy jesteś tzw nieprofesjonalnym zbierającym?


















Jak ,to jest z tymi bateriami ? Jestem jako zbierającym końcowym baterie i przekazuję już do przetwarzającego . Co się dodaje do tabeli1- przedsiębiorcę od ,którego przyjęłam baterie?








Dla baterii i akumulatorów trzeba zapewnić poziomy zbierania, odzysku i recyklingu (tak jak np. dla opakowań czy sprzętów elektrycznych). Podmioty wprowadzające na rynek baterie mogą ten obowiązek wykonać:
a) samodzielnie
b) przez Podmiot Pośredniczący (czyli taka organizację odzysku baterii)

Jeśli robią to samodzielnie to potrzebują "sciągnąć" te ilości - czyli ktoś dla nich zbiera. Wtedy podajesz - dla Wprowadzającego.
Jeśli obowiązek przejmuje Podmiot Pośredniczący - wtedy oni chcą mieć te zbierane ilości.
Skoro nie masz umowy podpisanej ani z wprowadzającym ani z pośredniczącym to spytaj się w zakładzie przetwarzania - może oni podpowiedzą dla kogo masz to wykazać.


F4odpowiedz

Gość

02 październik 2020 o 19:36

Witam. Posiadam działalność od 2018 r., jednak dopiero pod koniec grudnia 2019 zarejestrowałem się w BDO (zarejestrowano mnie w lutym 2020 w systemie). Nigdy wcześniej nie oddawałem odpadów.
1. Pierwsze moje pytanie, bo spotkałem się z bardzo różnymi opiniami. Podobno, jeśli nie wytworzyłem odpadu, to nie muszę w ogóle składać sprawozdania - nawet zerowego. Jak jest na prawdę, bo zdania są podzielone?
2. Jeśli okaże się, że jednak trzeba złożyć takie zerowe sprawozdanie - to zapewne muszę za 2018 r. złożyć sprawozdanie papierowe. Czy miał ktoś sytuację, że składał sprawozdanie po terminie (sam dobrowolnie, bez wysłanego nakazu). Czy dostaję się wówczas jakieś kary?

F4odpowiedz

Iwona M.

03 październik 2020 o 10:35

Jesteśmy stacją demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji ,
sprawozdanie złożyliśmy do 11 września ( dot. pojazdów z kategorii M1 i
N1). Mamy również decyzję na przetwarzanie pojazdów zaliczanych do
kategorii innych niż M1 i N1 . W jakim dziale i w jakiej tabeli ująć te
wytworzone odpady, bo w dziale VIII tab.1 ich się

nie
ujmuje. A co z informacją o instalacji. Jeśli robiłam sprawozdanie za
2018 rok ( w formie papierowej), taki dział i tabela była do wypełnienia
i tam były ujęte ilości wszystkich wytworzonych odpadów ze stacji
demontażu. Czeka mnie korekta, bo nie wiedziałam, że jak mamy też
decyzje na zbieranie złomu , to robi się to sprawozdanie razem do 11
września, a ja myślałam ,że oddzielnie. Można dostać do głowy z tymi
sprawozdaniami, a odpowiedzi na czacie są bardzo skromne. Zadałam 2
pytania, a otrzymałam odpowiedź tylko na jedno. To jakaś
porażka.Ponawiam pytanie: Co z odpadami wytworzonymi z pojazdów wycofanych z eksploatacji zaliczanych do kategorii innych niż M1 i N1, gdzie je wykazać??


I
jeszcze jedno, mam sprawozdanie robocze ( będzie jako korekta) i nie
mogę edytować pozycji ani usunąć. Jestem użytkownikiem podrzędnym. Czy
takie poprawki można robić tylko z poziomu użytkownika głównego?
Proszę o odpowiedź.


F4odpowiedz

Iwona M.

03 październik 2020 o 10:39

Jesteśmy stacją demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji ,
sprawozdanie złożyliśmy do 11 września ( dot. pojazdów z kategorii M1 i
N1). Mamy również decyzję na przetwarzanie pojazdów zaliczanych do
kategorii innych niż M1 i N1 . W jakim dziale i w jakiej tabeli ująć te
wytworzone odpady, bo w dziale VIII tab.1 ich się

nie
ujmuje. A co z informacją o instalacji. Jeśli robiłam sprawozdanie za
2018 rok ( w formie papierowej), taki dział i tabela była do wypełnienia
i tam były ujęte ilości wszystkich wytworzonych odpadów ze stacji
demontażu. Czeka mnie korekta, bo nie wiedziałam, że jak mamy też
decyzje na zbieranie złomu , to robi się to sprawozdanie razem do 11
września, a ja myślałam ,że oddzielnie. Można dostać do głowy z tymi
sprawozdaniami, a odpowiedzi na czacie są bardzo skromne. Zadałam 2
pytania, a otrzymałam odpowiedź tylko na jedno. To jakaś
porażka.Ponawiam pytanie: Co z odpadami wytworzonymi z pojazdów wycofanych z eksploatacji zaliczanych do kategorii innych niż M1 i N1, gdzie je wykazać??


I
jeszcze jedno, mam sprawozdanie robocze ( będzie jako korekta) i nie
mogę edytować pozycji ani usunąć. Jestem użytkownikiem podrzędnym. Czy
takie poprawki można robić tylko z poziomu użytkownika głównego?
Proszę o odpowiedź.







































F4odpowiedz

Gość

03 październik 2020 o 10:57

Witam,

Mam pytanie odnośnie złożenia sprawozdania za 2019 r. w BDO.
 przekazaliśmy podmiotowi uprawnionemu do przetwarzania/zutylizowania odpady o kodach:
- 16 02 14 - , 16 02 16 głównie ekrany komputerowe  i kilka monitorów oraz inny kod dotyczący akumulatorów samochodowych
Czy składając sprawozdanie wystarczy, że podam te informacje tylko w dziale XI - informacja o wytworzonych odpadach ?

Drugie pytanie dotyczy rubryki w dziale I - "Data rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami" - CZY MA BYĆ TO DATA 01.01.2019 ? 

F4odpowiedz

Gość

04 październik 2020 o 21:33

witam

proszę o podpowiedź muszą zrobić sprawozdanie dla biogazowni
jakie działy mam wypełnić ? dodam ze mam pozwolenie na przetwarzanie i
wytwarzanie odpadów.
mam dwie instalacje do

1instalacje do produkcji paliw z produktów roślinnych

2 instalacje związanie z odzyskiem lub unieszkodliwianie odpadów
dziękuje z głóry

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter