Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

24 wrzesień 2020 o 09:47

witam,

jesteśmy firmą i wytwarzamy odpady w dziale 16 02 14 Zużyte urządzenia inne niż wymienione w 16 02 09 do 16 02 13 oraz

15 02 03 Sorbenty, materiały filtracyjne, tkaniny do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02.

Czy wypełniam tylko dział I oraz XI ?? Jaką datę rozpoczęcia działalności wpisać??
F4odpowiedz

Natalia

25 wrzesień 2020 o 07:27

Wpisałam datę założenia działalności gospodarczej, sprawozdanie wysłane tylko co ja tam wysłałam to się dowie tylko ten co to odbierze bo brak możliwości podglądu o wydruku już nie wspomnę :)

Gość napisał:


Gość napisał: podpinam się pod pytanie dotyczące daty.






Natalia napisał:






Gość napisał:







Moja firma działa nieprzerwanie od 1836 roku, oczywiście pod różnymi właścicielami. Jaką datę rozpoczęcia prowadzenia działalności mam wpisać ?

Witam,

Mam pytanie odnośnie złożenia sprawozdania za 2019 r. w BDO.
Pracuję w jednym z organów administracji publicznej, w 2019 r. przekazaliśmy podmiotowi uprawnionemu do przetwarzania/zutylizowania odpady o kodach:
- 16 02 14 -  720 kg
- 16 02 16 - 68 kg
Czy składając sprawozdanie wystarczy, że podam te informacje tylko w dziale XI - informacja o wytworzonych odpadach ? 

Drugie pytanie dotyczy rubryki w dziale I - "Data rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami" - Co ja tam mam podać jak instytucja w której pracuję ma x lat a w dokumentacji jaką posiadam pierwszą KPO mam z 2005 roku. 










Mam taki sam problem odnośnie drugiego pytania. Firma od ponad 10 lat na rynku a pierwsza KPO z 2016 roku. Do tego wcześniej nie były składane sprawozdania. I co tu za datę wpisać, żeby się nie dopatrzyli braku sprawozdań? ehhhh



































F4odpowiedz

Gość

25 wrzesień 2020 o 09:45

Natalia napisał:


Gość napisał:



Uzyskałam odpowiedź z BDO, że jako datę rozpoczęcia działalności, należy wpisać datę z CEIDG.

Witam,

Mam pytanie odnośnie złożenia sprawozdania za 2019 r. w BDO.
Pracuję w jednym z organów administracji publicznej, w 2019 r. przekazaliśmy podmiotowi uprawnionemu do przetwarzania/zutylizowania odpady o kodach:
- 16 02 14 -  720 kg
- 16 02 16 - 68 kg
Czy składając sprawozdanie wystarczy, że podam te informacje tylko w dziale XI - informacja o wytworzonych odpadach ? 

Drugie pytanie dotyczy rubryki w dziale I - "Data rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami" - Co ja tam mam podać jak instytucja w której pracuję ma x lat a w dokumentacji jaką posiadam pierwszą KPO mam z 2005 roku. 






Mam taki sam problem odnośnie drugiego pytania. Firma od ponad 10 lat na rynku a pierwsza KPO z 2016 roku. Do tego wcześniej nie były składane sprawozdania. I co tu za datę wpisać, żeby się nie dopatrzyli braku sprawozdań? ehhhh










F4odpowiedz

Gość

25 wrzesień 2020 o 10:59

Czy w sprawozdaniu o wytworzonych odpadach i o gospodarowaniu odpadami umieszczam również odpady zebrane w PSZOK?

F4odpowiedz

Gość

25 wrzesień 2020 o 11:01

Gość napisał:


Natalia napisał:




Gość napisał:





Uzyskałam odpowiedź z BDO, że jako datę rozpoczęcia działalności, należy wpisać datę z CEIDG.















Dzięki, też miałam ten problem. Czyli wpisuję datę z KRS-u z 2003 roku :) :) :) :)
F4odpowiedz

Gość

25 wrzesień 2020 o 21:00

Witam, jeśli prowadzę ewidencję uproszczoną za pomocą KPO I nie sporządzam w związku z powyższym KEO, to rozumie, że też sporządzam sprawozdanie? Nadmienię że w 2019 r wytworzylem odpady ale ich nie przekazałem, czyli nie mam żadnej KPO.

F4odpowiedz

Gość

26 wrzesień 2020 o 15:39

Witam Czy jest już aktywne sprawozdanie dla warsztatów samochodowych bo nigdzie nie mogę znaleźć?!

F4odpowiedz

Gość

26 wrzesień 2020 o 21:15

Gość napisał:


Próbuję złożyć sprawozdanie ze zbierania odpadów do Urzędu Marszałkowskiego (zwykły złom stalowy). Czy w Dziale XII wyszukuje Wam dane MPD lub cokolwiek ? Od kilku dni męczę się z tym i nic nie mogę zrobić. Pomoc konsultantów jest do niczego. Na moje pytania w kółko odpisują: "wypełnij Dział XII tak jak Dział I. Wyszukiwarka może działać po woli, należy czekać". I czekam jak ten kołek przed monitorem i nic. I tak próbuję to zrobić jak mi piszą. Dział I mam wypełniony razem z PKD (nie wiem po co to) oraz datą rozpoczęcia zbierania odpadów, za którą uważam datę wydania pierwszego pozwolenia na zbieranie odpadów. I co dalej ? Czy to jest tak stworzone, że jak pominę Dział, który muszę wypełnić to nie puści mnie dalej ? Normalnie ręce opadają. 


Też mam ten sam problem w dziale XII nie wyszukuje moich danych mimo wypelnienia dzialu I ani po nazwie nr. Czy miejszca. Tragedia co robić termin nieublaganie sie zbliża a dziadostwo nie działa. Chyba wyśle poczta jak w latach poprzednichich z opisaniem problemu bo czlowiek chcialby sie już dawno rozliczyć dla swietego spokoju a tu dupa.




F4odpowiedz

Gość

26 wrzesień 2020 o 21:20

Gość napisał:


Gość napisał:


Próbuję złożyć sprawozdanie ze zbierania odpadów do Urzędu Marszałkowskiego (zwykły złom stalowy). Czy w Dziale XII wyszukuje Wam dane MPD lub cokolwiek ? Od kilku dni męczę się z tym i nic nie mogę zrobić. Pomoc konsultantów jest do niczego. Na moje pytania w kółko odpisują: "wypełnij Dział XII tak jak Dział I. Wyszukiwarka może działać po woli, należy czekać". I czekam jak ten kołek przed monitorem i nic. I tak próbuję to zrobić jak mi piszą. Dział I mam wypełniony razem z PKD (nie wiem po co to) oraz datą rozpoczęcia zbierania odpadów, za którą uważam datę wydania pierwszego pozwolenia na zbieranie odpadów. I co dalej ? Czy to jest tak stworzone, że jak pominę Dział, który muszę wypełnić to nie puści mnie dalej ? Normalnie ręce opadają. 



W przypadku sprawozdania o wytwarzanych odpadach musisz najpierw dodać swoje miejsca prowadzenia działalności (MPD) w dziale I. Potem masz możliwość dodania instalacji (może być potrzebna w niektórych innych działach). Do wypełnienia działu XII nie jest jednak potrzebna instalacja - jeśli w dziale I dodałeś MPD np. A, B i D; to dodając miejsce w dziale XII też będziesz miał do wyboru tylko miejsca A, B i D. Wyszukiwarka MPD w kolejnych działach funkcjonuje w bardzo specyficzny sposób - spróbuj podać tylko jedną literę albo cyfrę, która występuje w nazwie danego MPD. Jak podasz za dużo, to może nie znaleźć...
Czasem problem może być też w przeglądarce, z której korzystasz - generalnie mi na Chromie wszystko działa poprawnie. BDO rekomenduje jeszcze Firefoxa i Microsoft Edge.

U mnie dział XII nie działa mimo postepowania wg wytycznych brak moich danych w wyszukiwarce w zaden sposób nie działa kombinowalem na tysiac sposobów i nic ale widze ze nie tyklo u mnie ten problem wystepuje wiac jeden wniosek ze ustrojstwo nadal nie działa a terminy gonią.
F4odpowiedz

Gość

26 wrzesień 2020 o 21:25

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:




Próbuję złożyć sprawozdanie ze zbierania odpadów do Urzędu Marszałkowskiego (zwykły złom stalowy). Czy w Dziale XII wyszukuje Wam dane MPD lub cokolwiek ? Od kilku dni męczę się z tym i nic nie mogę zrobić. Pomoc konsultantów jest do niczego. Na moje pytania w kółko odpisują: "wypełnij Dział XII tak jak Dział I. Wyszukiwarka może działać po woli, należy czekać". I czekam jak ten kołek przed monitorem i nic. I tak próbuję to zrobić jak mi piszą. Dział I mam wypełniony razem z PKD (nie wiem po co to) oraz datą rozpoczęcia zbierania odpadów, za którą uważam datę wydania pierwszego pozwolenia na zbieranie odpadów. I co dalej ? Czy to jest tak stworzone, że jak pominę Dział, który muszę wypełnić to nie puści mnie dalej ? Normalnie ręce opadają.





W przypadku sprawozdania o wytwarzanych odpadach musisz najpierw dodać swoje miejsca prowadzenia działalności (MPD) w dziale I. Potem masz możliwość dodania instalacji (może być potrzebna w niektórych innych działach). Do wypełnienia działu XII nie jest jednak potrzebna instalacja - jeśli w dziale I dodałeś MPD np. A, B i D; to dodając miejsce w dziale XII też będziesz miał do wyboru tylko miejsca A, B i D. Wyszukiwarka MPD w kolejnych działach funkcjonuje w bardzo specyficzny sposób - spróbuj podać tylko jedną literę albo cyfrę, która występuje w nazwie danego MPD. Jak podasz za dużo, to może nie znaleźć...
Czasem problem może być też w przeglądarce, z której korzystasz - generalnie mi na Chromie wszystko działa poprawnie. BDO rekomenduje jeszcze Firefoxa i Microsoft Edge.



Ech. Nic z tego... Mam to wszystko wypełnione, wpisałem też nazwę instalacji i nic. A czy po wypełnieniu MPD powinna być ona widoczna gdy wyjdę całkowicie do strony głównej gdzie mam widoczne Działy ?

Ścieżka dostępu (po prawej o góry) wygląda tak:
  •  Sprawozdawczość / Sprawozdawczość o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami
  •  
    Dopiero jak kliknę W Dziale I na Opcje -> +Dodaj wtedy pokazuje mi MPD. 
    Na innych przeglądarkach jest to samo. 






    Udało się. Przez przypadek wcisnąłem S w wyszukiwarce i okazało się, że nazwa MPD to SIEDZIBA. Programiści przeszli samych siebie w tym momencie. Pozdrawiam, miłego dnia.

    Za radą wciskam s i u mnie nie zadziałało chyba powciskam wszystkie litery alfabety zacznę do h i k


    F4odpowiedz
    Nowa odpowiedź
    Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

    Newsletter