Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

26 wrzesień 2020 o 22:03

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:




Próbuję złożyć sprawozdanie ze zbierania odpadów do Urzędu Marszałkowskiego (zwykły złom stalowy). Czy w Dziale XII wyszukuje Wam dane MPD lub cokolwiek ? Od kilku dni męczę się z tym i nic nie mogę zrobić. Pomoc konsultantów jest do niczego. Na moje pytania w kółko odpisują: "wypełnij Dział XII tak jak Dział I. Wyszukiwarka może działać po woli, należy czekać". I czekam jak ten kołek przed monitorem i nic. I tak próbuję to zrobić jak mi piszą. Dział I mam wypełniony razem z PKD (nie wiem po co to) oraz datą rozpoczęcia zbierania odpadów, za którą uważam datę wydania pierwszego pozwolenia na zbieranie odpadów. I co dalej ? Czy to jest tak stworzone, że jak pominę Dział, który muszę wypełnić to nie puści mnie dalej ? Normalnie ręce opadają.





W przypadku sprawozdania o wytwarzanych odpadach musisz najpierw dodać swoje miejsca prowadzenia działalności (MPD) w dziale I. Potem masz możliwość dodania instalacji (może być potrzebna w niektórych innych działach). Do wypełnienia działu XII nie jest jednak potrzebna instalacja - jeśli w dziale I dodałeś MPD np. A, B i D; to dodając miejsce w dziale XII też będziesz miał do wyboru tylko miejsca A, B i D. Wyszukiwarka MPD w kolejnych działach funkcjonuje w bardzo specyficzny sposób - spróbuj podać tylko jedną literę albo cyfrę, która występuje w nazwie danego MPD. Jak podasz za dużo, to może nie znaleźć...
Czasem problem może być też w przeglądarce, z której korzystasz - generalnie mi na Chromie wszystko działa poprawnie. BDO rekomenduje jeszcze Firefoxa i Microsoft Edge.



Ech. Nic z tego... Mam to wszystko wypełnione, wpisałem też nazwę instalacji i nic. A czy po wypełnieniu MPD powinna być ona widoczna gdy wyjdę całkowicie do strony głównej gdzie mam widoczne Działy ?

Ścieżka dostępu (po prawej o góry) wygląda tak:
  •  Sprawozdawczość / Sprawozdawczość o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami
  •  
    Dopiero jak kliknę W Dziale I na Opcje -> +Dodaj wtedy pokazuje mi MPD. 
    Na innych przeglądarkach jest to samo. 






    Udało się. Przez przypadek wcisnąłem S w wyszukiwarce i okazało się, że nazwa MPD to SIEDZIBA. Programiści przeszli samych siebie w tym momencie. Pozdrawiam, miłego dnia.
    Potwierdzam - wcisniecie malej litery s w przegladarce edge odblokowuje dodanie miejsca prowadzenia działalności i przejscie do nastepnych opcji. Brawo . Dzieki za zlamanie Enigmy 
    Szkoda że odwaliles robotę za kogoś kto bierze za to grubą kasę
    F4odpowiedz

    Gość

    27 wrzesień 2020 o 11:04

    Witam.Czy możecie mi pomóc jak i gdzie te wnioski są do wypełnienia w której zakładce jak wchodzicie krok po kroku. Z góry dziękuję.Stomatologia.





    F4odpowiedz

    Gość

    27 wrzesień 2020 o 14:05

    Gość napisał:


    Gość napisał:



    Natalia napisał:



    Gość napisał:


    Uzyskałam odpowiedź z BDO, że jako datę rozpoczęcia działalności, należy wpisać datę z CEIDG.




    Dzięki, też miałam ten problem. Czyli wpisuję datę z KRS-u z 2003 roku :) :) :) :)


    Czy mówicie o "Dacie rozpoczęcia działalności w zakresie gospodarki odpadami"? Jeżeli tak - to jeśli ktoś firmę ma kilka lat a dopiero w 2020 roku uzyskał wpis do BDO i nigdy wcześniej nie oddawał odpadów ani nie składał sprawozdań rocznych - czy teraz może mieć z tego powodu kłopoty?

    F4odpowiedz

    Gość

    27 wrzesień 2020 o 14:09

    Mam pytanie:
    Jeżeli wypełnicie np. dział I i wrócicie do głównej strony sprawozdania (gdzie widoczne są wszystkie działy) - czy widzicie, co było przed chwilą uzupełnione w dziale I?

    F4odpowiedz

    Gość

    27 wrzesień 2020 o 17:45

    Gość napisał:

    Mam pytanie:
    Jeżeli wypełnicie np. dział I i wrócicie do głównej strony sprawozdania (gdzie widoczne są wszystkie działy) - czy widzicie, co było przed chwilą uzupełnione w dziale I?


    Nie. To jest błąd, nad którego naprawieniem nadal pracują. Nie pojawia się to co w innych sprawozdaniach, czyli "Tabela zawiera dane". Na chwilę obecną nie widać, że uzupełniłeś jakiekolwiek informacje. Pole "Pozycja uzupełniona" też nie działa w razie czego...
    Czasem mam wrażenie, jakbyśmy byli szczurami doświadczalnymi, na których testują ten system zanim go ostatecznie zatwierdzą :)
    F4odpowiedz

    agnieszka

    Liczba postów: 710

    Od: 19.03.2017

    28 wrzesień 2020 o 09:19

    agnieszka napisał:



    Witam,




    Jestem zbierającym końcowym baterie czyli potem przekazuję do przetwarzającego . Czy w dziale X tabela I " Dane wprowadzającego baterie przenośne lub akumulatory- dodaj przedsiębiorcę"  dodaję firmę ,która mi przekazała/odebrałam baterie ?







    Jak ,to jest z tymi bateriami ? Jestem jako zbierającym końcowym baterie i przekazuję już do przetwarzającego . Co się dodaje do tabeli1- przedsiębiorcę od ,którego przyjęłam baterie?
    F4odpowiedz

    Złomek

    28 wrzesień 2020 o 09:28

    Prowadząc skup złomu posiadający decyzję na zbieranie . Jaki dział sprawozdania z gospodarowania odpadami powinnam wypełnić?Dział I Dział XII na pewno. A czy coś jeszcze?Jaki strumień odpadów zaznaczyć dla kodów z grupy 17 04 i 15 01 04 ? Pozostałe?
    Poproszę o pomoc

    F4odpowiedz

    Gość

    28 wrzesień 2020 o 20:50

    Gość napisał:



    bardzo proszę o pomoc, chce wysłać sprawozdanie za 2019r. jesteśmy firmą z branży medycznej, do tej pory w sprawozdaniu uzupełniana była tylko pozycja zbiorcze zestawienie danych o rodzajach i ilościach wytworzonych odpadów kod odpadów 180103 odpady medyczne i masa odpadów. Teraz nie jestem pewna gdzie mam wpisać te dane jeśli chodzi o sprawozdanie elektroniczne.

    W dziale XI informacja o wytworzonych odpadach? Tam natomiast musze wybrać czy odpady wytworzone w instalacji czy poza instalacją?? Nie mam pojęcia co wybrać.




    poza instalacją

    F4odpowiedz

    Gość

    28 wrzesień 2020 o 20:51

    poza instalacją

    F4odpowiedz

    Gość

    29 wrzesień 2020 o 09:06

    Jak ma złożyć sprawozdanie za 2019 rok skoro w naszej firmie nie było to praktykowane. 

    F4odpowiedz
    Nowa odpowiedź
    Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

    Newsletter