Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

29 wrzesień 2020 o 13:55

agnieszka napisał:


Aggie82 napisał:






Dzień dobry,


Czy ktoś z Państwa zidentyfikował już różnice pomiędzy dotychczasową sprawozdawczością a tą w BDO? Czy są sekcje, które sprawiają problemy bo ich nie było do tej pory?


Dziękuję za informację, Pozdrawiam.









Sprawozdanie za 2019r jest bardziej szczegółowe. Więcej informacji trzeba wpisywać.


A jakie konkretnie są to różnice? Chodzi mi o te najbardziej problematyczne.

F4odpowiedz

Gość

29 wrzesień 2020 o 15:15

dzień dobry, prowadzę skup złomu tylko i wyłącznie przyjmując złom stalowy i kolorowy od mieszkańców.

Z urzędu marszałkowskiego otrzymałam informację, iż oprócz sprawozdania do gminy muszę złożyć sprawozdanie do Marszałka. Czy mogłabym prosić o wzór sprawozdania za rok 2018 do marszałka,ponieważ w tych które znalazłam w dokumentach do pobrania mają tylko działy 1-6

F4odpowiedz

Gość

29 wrzesień 2020 o 15:47

Gość napisał:


Marcin88 napisał:






Dzień dobry,


Wytwarzamy na oczyszczalni ścieków odpady skratki, piasek z piaskownika oraz komunalne osady ściekowe. Czy ktoś z Państwa wie, czy dział XIII (Informację o odpadach poddanych odzyskowi, w tym recykling lub unieszkodliwianie) muszę wypełni? Osad ściekowy wytworzony na oczyszczalni zagospodarowujemy rolniczo i nie poddajemy go procesowi recyklingu.


Dziękuję za informację.


Pozdrawiam









Jeżeli skratki i piasek są odbierane przez firmę to tylko w dziale o odpadach wytworzonych. Gdyby skratki lub piasek były mieszane z osadami lub przekształcane w jakiś sposób to faktycznie trzeba by pomyśleć jakiemu procesowi ulegają oraz czy w ogóle jest decyzja w tym zakresie przetwarzania. Informacje o osadach tylko w dziale VII. Na czacie z konsultantem powiedziano mi że nawet osadów nie podawać w odpadach wytworzonych a jedynie w dziale VII.



To trochę dziwne jeżeli konsultant BDO podaje inne informacje niż są w systemie... W przypisach w Dziale VII (KOŚ) jest podane, że ilość wytworzonych osadów należy wpisać do działu XI, a ilość stosowanych odpadów podać w dziale XIII tabela 3 (co nomen omen jest i tak błędne chyba).
F4odpowiedz

Gość

29 wrzesień 2020 o 17:03

Gość napisał:


Złomek napisał:


Prowadząc skup złomu posiadający decyzję na zbieranie . Jaki dział sprawozdania z gospodarowania odpadami powinnam wypełnić?Dział I Dział XII na pewno. A czy coś jeszcze?Jaki strumień odpadów zaznaczyć dla kodów z grupy 17 04 i 15 01 04 ? Pozostałe?
Poproszę o pomoc



Przyjmuje Pan odpady w kodzie 15 01 04 oraz 17 04 05, od firm czy także od osób fizycznych? TO jest ważne do określenia strumienia odpadów,

Podłączam się do pytania, przyjmuję złom tylko od mieszkańców gminy nie od firm według mnie powinnam składać tylko sprawozdawczość komunalną, jednak w Urzędzie Marszałkowskim udzielono mi odpowiedzi, że oprócz komunalnej powinnam oddzielnie złożyć sprawozdanie do marszałka 
F4odpowiedz

Złomek

29 wrzesień 2020 o 23:04

Gość napisał:


Złomek napisał:


Prowadząc skup złomu posiadający decyzję na zbieranie . Jaki dział sprawozdania z gospodarowania odpadami powinnam wypełnić?Dział I Dział XII na pewno. A czy coś jeszcze?Jaki strumień odpadów zaznaczyć dla kodów z grupy 17 04 i 15 01 04 ? Pozostałe?
Poproszę o pomoc



Przyjmuje Pan odpady w kodzie 15 01 04 oraz 17 04 05, od firm czy także od osób fizycznych? TO jest ważne do określenia strumienia odpadów,
Od osób fizycznych także, lecz odpady pochodzące z gospodarstw domowych przyjmowane są w kodzie 200140

F4odpowiedz

Gość

30 wrzesień 2020 o 07:49

Gość napisał:


Gość napisał:




Marcin88 napisał:









Dzień dobry,



Wytwarzamy na oczyszczalni ścieków odpady skratki, piasek z piaskownika oraz komunalne osady ściekowe. Czy ktoś z Państwa wie, czy dział XIII (Informację o odpadach poddanych odzyskowi, w tym recykling lub unieszkodliwianie) muszę wypełni? Osad ściekowy wytworzony na oczyszczalni zagospodarowujemy rolniczo i nie poddajemy go procesowi recyklingu.



Dziękuję za informację.



Pozdrawiam
















Jeżeli skratki i piasek są odbierane przez firmę to tylko w dziale o odpadach wytworzonych. Gdyby skratki lub piasek były mieszane z osadami lub przekształcane w jakiś sposób to faktycznie trzeba by pomyśleć jakiemu procesowi ulegają oraz czy w ogóle jest decyzja w tym zakresie przetwarzania. Informacje o osadach tylko w dziale VII. Na czacie z konsultantem powiedziano mi że nawet osadów nie podawać w odpadach wytworzonych a jedynie w dziale VII.






To trochę dziwne jeżeli konsultant BDO podaje inne informacje niż są w systemie... W przypisach w Dziale VII (KOŚ) jest podane, że ilość wytworzonych osadów należy wpisać do działu XI, a ilość stosowanych odpadów podać w dziale XIII tabela 3 (co nomen omen jest i tak błędne chyba).
WItam
Dokładnie w dziale VII w rubryce "Masa zastosowanych komunalnych osadów ściekowych" wpisujemy cel np. Rolniczo 1, a według BDO musimy wpisać to samo w dziale XIII w tabeli 3 "Informację o odpadach poddanych innym niż recykilng procesom odzysku w instalacjach lub urządzeniach. Osad został zastosowany rolniczo, a nie poddany procesom odzysku.
Kolejny problem, w dziale VII "Miejsce zastosowania komunalnych osadów ściekowych" nie można wpisać więcej niż jednego miejsca zastosowania osadów. Jak klikam dodaj  miejsce stosowania komunalnych osadów ściekowych, wpisuje następne dane i daję zapisz to poprzednie miejsce zastosowania osadów znika.
Miał ktoś z Państwa podobny problem?
Pozdrawiam


F4odpowiedz

Gość

30 wrzesień 2020 o 09:34

Gość napisał:

 


Gość napisał:

 

Złomek napisał:


 


Prowadząc skup złomu posiadający decyzję na zbieranie . Jaki dział sprawozdania z gospodarowania odpadami powinnam wypełnić?Dział I Dział XII na pewno. A czy coś jeszcze?Jaki strumień odpadów zaznaczyć dla kodów z grupy 17 04 i 15 01 04 ? Pozostałe?

Poproszę o pomoc







Przyjmuje Pan odpady w kodzie 15 01 04 oraz 17 04 05, od firm czy także od osób fizycznych? TO jest ważne do określenia strumienia odpadów,



Podłączam się do pytania, przyjmuję złom tylko od mieszkańców gminy nie od firm według mnie powinnam składać tylko sprawozdawczość komunalną, jednak w Urzędzie Marszałkowskim udzielono mi odpowiedzi, że oprócz komunalnej powinnam oddzielnie złożyć sprawozdanie do marszałałka



-----------------------

Z odpadów przejętych od firm, wszystkie kody muszą Państwo podać w sprawozdaniu do Marszałka.

Odpady przejęte od osób fizycznych- grupa 15, np. 15 01 04- (opakowania,puszki), należy złożyć sprawozdanie komunalne, termin do 31.08.2020 (edytowane przed Administratora)





Jeżeli chodzi o pozostałe odpady od osób fizycznych, np. 17 04 05- wg mnie składamy w sprawozdaniu do Marszałka.

Urzędnik wspomniał, że kodu 17 04 05 nie rozliczają w sprawozdaniu komunalnym, jedynie kod 15 01 04 do rozliczenia poziomu recyklingu.

Dla pewności, proszę dopytać, jak to wygląda w Państwa urzędzie.



 

 

F4odpowiedz

Gość

30 wrzesień 2020 o 10:26

Dzień dobry
Zaczynam właśnie przygodę z BDO i już na samym początku mam problem. Zakład produkcyjny ma trzy miejsca prowadzenia działalności. Czy sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami mam zrobić dla każdego MPD? Czy mam zrobić sprawozdanie na siedzibę i w dziale I wypisać wszystkie miejsca prowadzenia działalności? No bo po co jest tam opcja dodania miejsca prowadzenia działalności? Ale z drugiej strony jak zrobię na siedzibę i wpiszę wszystkie MPD to w dziale II nie ma rozdzielenia na MPD i odpady, które przyjechały z za granicy nie wiadomo, którego miejsca dotyczą. Co zrobić?

F4odpowiedz

Gość

30 wrzesień 2020 o 11:15

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Marcin88 napisał:












Dzień dobry,




Wytwarzamy na oczyszczalni ścieków odpady skratki, piasek z piaskownika oraz komunalne osady ściekowe. Czy ktoś z Państwa wie, czy dział XIII (Informację o odpadach poddanych odzyskowi, w tym recykling lub unieszkodliwianie) muszę wypełni? Osad ściekowy wytworzony na oczyszczalni zagospodarowujemy rolniczo i nie poddajemy go procesowi recyklingu.




Dziękuję za informację.




Pozdrawiam

























Jeżeli skratki i piasek są odbierane przez firmę to tylko w dziale o odpadach wytworzonych. Gdyby skratki lub piasek były mieszane z osadami lub przekształcane w jakiś sposób to faktycznie trzeba by pomyśleć jakiemu procesowi ulegają oraz czy w ogóle jest decyzja w tym zakresie przetwarzania. Informacje o osadach tylko w dziale VII. Na czacie z konsultantem powiedziano mi że nawet osadów nie podawać w odpadach wytworzonych a jedynie w dziale VII.










To trochę dziwne jeżeli konsultant BDO podaje inne informacje niż są w systemie... W przypisach w Dziale VII (KOŚ) jest podane, że ilość wytworzonych osadów należy wpisać do działu XI, a ilość stosowanych odpadów podać w dziale XIII tabela 3 (co nomen omen jest i tak błędne chyba).

WItam

Dokładnie w dziale VII w rubryce "Masa zastosowanych komunalnych osadów ściekowych" wpisujemy cel np. Rolniczo 1, a według BDO musimy wpisać to samo w dziale XIII w tabeli 3 "Informację o odpadach poddanych innym niż recykilng procesom odzysku w instalacjach lub urządzeniach. Osad został zastosowany rolniczo, a nie poddany procesom odzysku.

Kolejny problem, w dziale VII "Miejsce zastosowania komunalnych osadów ściekowych" nie można wpisać więcej niż jednego miejsca zastosowania osadów. Jak klikam dodaj  miejsce stosowania komunalnych osadów ściekowych, wpisuje następne dane i daję zapisz to poprzednie miejsce zastosowania osadów znika.

Miał ktoś z Państwa podobny problem?

Pozdrawiam






Miałam podobny problem z zapisaniem miejsc stosowania osadów. Z tym, że zapisywały mi się dwa miejsca i nic poza tym. Następnego dnia po zalogowaniu do systemu i kolejnej próbie udało mi się dodać pozostałe miejsca stosowania osadów.

Dużo szczęścia i cierpliwości życzę ;)

F4odpowiedz

Gość

30 wrzesień 2020 o 11:20

Witam
Z zagranicy przyjeżdżają do zakładu odpady z tworzyw sztucznych o kodzie 16 01 19. W dziale II Odpady przywiezione na terytorium kraju w roku kalendarzowym trzeba wpisać Kod odpadów stosowany przy transgranicznym przemieszczaniu odpadów. Co tu wpisać?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter