Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

16 styczeń 2020 o 10:16

Gość napisał:


Gość napisał:




Basia1 napisał:



Jak wygląda to jeśli chodzi o wysyłkę tych sprawozdań, czy w bdo w momencie tworzenia sprawozdania jest opcja wyboru odbiorcy? a co jeśli jakaś gmina lub urząd nie są wpisane do BDO? czy już ktoś wie jak zrobić to sprawozdanie zerowe?

Gmina/urząd nie musi być w BDO. Trzeba samemu wpisać gminę. Co do sprawozdań zerowych, na infolinii przekazano mi, że należy wypełnić tylko dział 1, pozostałe pominąć a następnie złożyć sprawozdanie.


Radzę nie wpisywac dokładnej nazwy, tylko samo miasto. BDO nie wyszukuje Urzad/Urząd



To ja chyba coś źle robię......wybieram gminę w elastycznym okienku w zakładce sprawozdania. Nasza gmina posiada nr w BDO, można wyszukać w

rejestrze podmiotów, lecz nie można zaciągnąć jako adresata

sprawozdania. Wpisywanie ręczne nic nie da, bo system próbuje wybrać z listy, na której mimo to że gmina jest w BDO, nie wyszukuje. Co robić ?



F4odpowiedz

Gość

16 styczeń 2020 o 10:18

Czy ktoś składał sprawozdanie dla punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (papier, metal...)?? Nie zbieramy odpadów budowlanych, a system nie pozwala wpisywać ,,0'' i przejśc dalej (chce wartość powyżej zera) Przecież złomowiska przyjmujące papier, puszki itp nie mają obowiązku przyjkmowania odpadów budowlanych. Czy ktoś z Państwa próbował przejść już to sprawozdanie??

F4odpowiedz

Gość

16 styczeń 2020 o 14:22

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Basia1 napisał:




Jak wygląda to jeśli chodzi o wysyłkę tych sprawozdań, czy w bdo w momencie tworzenia sprawozdania jest opcja wyboru odbiorcy? a co jeśli jakaś gmina lub urząd nie są wpisane do BDO? czy już ktoś wie jak zrobić to sprawozdanie zerowe?

Gmina/urząd nie musi być w BDO. Trzeba samemu wpisać gminę. Co do sprawozdań zerowych, na infolinii przekazano mi, że należy wypełnić tylko dział 1, pozostałe pominąć a następnie złożyć sprawozdanie.


Radzę nie wpisywac dokładnej nazwy, tylko samo miasto. BDO nie wyszukuje Urzad/Urząd






To ja chyba coś źle robię......wybieram gminę w elastycznym okienku w zakładce sprawozdania. Nasza gmina posiada nr w BDO, można wyszukać w


rejestrze podmiotów, lecz nie można zaciągnąć jako adresata


sprawozdania. Wpisywanie ręczne nic nie da, bo system próbuje wybrać z listy, na której mimo to że gmina jest w BDO, nie wyszukuje. Co robić ?








Spróbuj wpisać nazwę gminy bez polskich znaków. U mnie pomogło np. w przypadku Łomży.

Boże ale to BDO jest niedopracowane. Jak napisać 40 sprawozdań z odbioru i PSZOKów + 30 kolejnych sprawozdań "zerowych" jeżeli nie można zapisać więcej niż jednej wersji roboczej? 
F4odpowiedz

Gość

16 styczeń 2020 o 21:31

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:








Basia1 napisał:





Jak wygląda to jeśli chodzi o wysyłkę tych sprawozdań, czy w bdo w momencie tworzenia sprawozdania jest opcja wyboru odbiorcy? a co jeśli jakaś gmina lub urząd nie są wpisane do BDO? czy już ktoś wie jak zrobić to sprawozdanie zerowe?

Gmina/urząd nie musi być w BDO. Trzeba samemu wpisać gminę. Co do sprawozdań zerowych, na infolinii przekazano mi, że należy wypełnić tylko dział 1, pozostałe pominąć a następnie złożyć sprawozdanie.


Radzę nie wpisywac dokładnej nazwy, tylko samo miasto. BDO nie wyszukuje Urzad/Urząd










To ja chyba coś źle robię......wybieram gminę w elastycznym okienku w zakładce sprawozdania. Nasza gmina posiada nr w BDO, można wyszukać w



rejestrze podmiotów, lecz nie można zaciągnąć jako adresata



sprawozdania. Wpisywanie ręczne nic nie da, bo system próbuje wybrać z listy, na której mimo to że gmina jest w BDO, nie wyszukuje. Co robić ?















Spróbuj wpisać nazwę gminy bez polskich znaków. U mnie pomogło np. w przypadku Łomży.

Boże ale to BDO jest niedopracowane. Jak napisać 40 sprawozdań z odbioru i PSZOKów + 30 kolejnych sprawozdań "zerowych" jeżeli nie można zapisać więcej niż jednej wersji roboczej? 
Dokładnie tak, nazwy wielu gmin należy wyszukiwać poprzez wpis bez polskich znaków zamiast np. Gmina Gać, jest Gac, urząd jest wpisany niejednokrotnie urzad, stąd problem z wyszukiwaniem to kolejny element który świadczy o jakości systemu BDO

F4odpowiedz

Gość

16 styczeń 2020 o 21:34

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:








Basia1 napisał:





Jak wygląda to jeśli chodzi o wysyłkę tych sprawozdań, czy w bdo w momencie tworzenia sprawozdania jest opcja wyboru odbiorcy? a co jeśli jakaś gmina lub urząd nie są wpisane do BDO? czy już ktoś wie jak zrobić to sprawozdanie zerowe?

Gmina/urząd nie musi być w BDO. Trzeba samemu wpisać gminę. Co do sprawozdań zerowych, na infolinii przekazano mi, że należy wypełnić tylko dział 1, pozostałe pominąć a następnie złożyć sprawozdanie.


Radzę nie wpisywac dokładnej nazwy, tylko samo miasto. BDO nie wyszukuje Urzad/Urząd










To ja chyba coś źle robię......wybieram gminę w elastycznym okienku w zakładce sprawozdania. Nasza gmina posiada nr w BDO, można wyszukać w



rejestrze podmiotów, lecz nie można zaciągnąć jako adresata



sprawozdania. Wpisywanie ręczne nic nie da, bo system próbuje wybrać z listy, na której mimo to że gmina jest w BDO, nie wyszukuje. Co robić ?















Spróbuj wpisać nazwę gminy bez polskich znaków. U mnie pomogło np. w przypadku Łomży.

Boże ale to BDO jest niedopracowane. Jak napisać 40 sprawozdań z odbioru i PSZOKów + 30 kolejnych sprawozdań "zerowych" jeżeli nie można zapisać więcej niż jednej wersji roboczej? 
Przecież tego nie tworzyli ludzie którzy pracują w branży odpadowej, bo ktoś kto ma jakie takie pojęcie o odpadach na pewno takiego "cudownego systemu" by nie stworzył

F4odpowiedz

Gość

17 styczeń 2020 o 08:21

Gość napisał:

Czy ktoś z Państwa próbował juz zrobić sprawozdanie przez BDO? Nie widzę żadnej możliwości ,,załącz plik'' bo rozumiem , że tak to ma działać?
Podbijam także wcześniejsze pytanie: Czy teraz sprawozdanie składamy tylko za II półrocze 2019 tak jak robiło sie to zawsze?



F4odpowiedz

Gość

17 styczeń 2020 o 08:51

system nie zapisuje danego uzupełnionego działu jeżeli są zera, a muszą być , ma ktoś pomysł jak je obejść?

F4odpowiedz

Gość

17 styczeń 2020 o 10:03

Gość napisał:


Gość napisał:


Czy ktoś z Państwa próbował juz zrobić sprawozdanie przez BDO? Nie widzę żadnej możliwości ,,załącz plik'' bo rozumiem , że tak to ma działać?
Podbijam także wcześniejsze pytanie: Czy teraz sprawozdanie składamy tylko za II półrocze 2019 tak jak robiło sie to zawsze?





Teraz zostały tylko roczne sprawozdania, składane do Urzędu za pośrednictwem BDO.

F4odpowiedz

Gość

19 styczeń 2020 o 08:28


a co zaznaczyć przy sprawozdaniu zerowym - czy ma się umowę z urzędem czy z właścicielem nieruchomości? Bez tego nie przepuści

Zmieniono instrukcję dla zerowych i wprowadzono zmianę w sprawozdaniu. Tylko wybieranie gminy przestało działać. :) Masakra
F4odpowiedz

Gość

20 styczeń 2020 o 07:21

A próbowaliście złożyć sprawozdania zerowe wpisując tylko dane podmiotów, bez wypełniania działów liczbą 0?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter