Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

15 styczeń 2020 o 08:26

Gość napisał:


Gość napisał:




Dzień dobry,
Czy mam jako przedsiębiorca obowiązek wystawiać też KPO na odpady komunalne? Firmy nic nie mówią na ten temat a ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia.. 



Przekazywane/ przyjmowane odpady komunalne wbija się .. z ręki'' na KEOK


A to nie jest tak, że ten kto wytwarza odpady komunalne jest zawolniony w prowadzenia ewidencji art 66 ust 4 i automatycznie jest zwolniony z wpisu do BDO ? Jeżeli ma podpisana umowę na odbiór to tu się nic nie zmienia moim zdaniem.







F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2020 o 09:25

Mike napisał:



W GAZECIE PRAWNEJ ukazał się nowy artykuł pod tytułem "Komisja senacka za kolejnymi zmianami w ustawie dot. BDO" i zapis "Celem kolejnej

poprawki jest wydłużenie terminów sprawozdawczości prowadzonej przez

przedsiębiorców, gminy, marszałków województw oraz Głównego Inspektora Ochrony

Środowiska."


Co sądzicie?





Jak najbardziej. Jeżeli możemy tylko pracować na jednym sprawozdaniu roboczym podmiotu odbierającego, to nie mamy szans na rzetelne ich wypełnienie do 31 stycznia 2020.







F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2020 o 10:03

Czy w sprawozdaniach za II półrocze, można utworzyć magazyny? czy trzeba wykazać już tylko rzeczywiste ilości?

F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2020 o 10:41

Gość napisał:

Prowadzący instalację komunalną jest zobowiązany przekazać przedsiębiorcy odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości informację o odpadach przekazanych mu przez tego przedsiębiorcę, które poddał procesowi przygotowania do ponownego użycia, recyklingu lub przekazał w tym celu innemu posiadaczowi odpadów (art 9oa ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach) 
Czyli my jako instalacja, która przesortowuje odpady i przekazuje do recyklerów wykazujemy dane w zakresie ilości odpadów już przekazanych do recyklerów, a nie stricte wytworzonych na instalacji? 

przekazanych

F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2020 o 10:45

Gość napisał:


Mike napisał:






W GAZECIE PRAWNEJ ukazał się nowy artykuł pod tytułem "Komisja senacka za kolejnymi zmianami w ustawie dot. BDO" i zapis "Celem kolejnej


poprawki jest wydłużenie terminów sprawozdawczości prowadzonej przez


przedsiębiorców, gminy, marszałków województw oraz Głównego Inspektora Ochrony


Środowiska."



Co sądzicie?






Jak najbardziej. Jeżeli możemy tylko pracować na jednym sprawozdaniu roboczym podmiotu odbierającego, to nie mamy szans na rzetelne ich wypełnienie do 31 stycznia 2020.



Otóż to, my mamy trochę tych sprawozdań do złożenia, nie wiem jak to zrobić jeżeli mnie system w ogóle nie wpuszcza w sprawozdania w sensie nie mogę się wpić cały czas mi "ładuje" stronę. To kółeczko potrafi się kręcić cały dzień.









F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2020 o 10:49

Gość napisał:


Gość napisał:




Basia1 napisał:



Jak wygląda to jeśli chodzi o wysyłkę tych sprawozdań, czy w bdo w momencie tworzenia sprawozdania jest opcja wyboru odbiorcy? a co jeśli jakaś gmina lub urząd nie są wpisane do BDO? czy już ktoś wie jak zrobić to sprawozdanie zerowe?

Gmina/urząd nie musi być w BDO. Trzeba samemu wpisać gminę. Co do sprawozdań zerowych, na infolinii przekazano mi, że należy wypełnić tylko dział 1, pozostałe pominąć a następnie złożyć sprawozdanie. 






a co zaznaczyć przy sprawozdaniu zerowym - czy ma się umowę z urzędem czy z właścicielem nieruchomości? Bez tego nie przepuści
Umowę.



F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2020 o 11:18

Gość napisał:

Witam
Czy ja dobrze rozumiem wczoraj zmieniono terminy sporządzania sprawozdań do Gmin  za II półrocze  2019r. ?


Na razie to tylko propozycja Senatu, nie wiadomo czy przejdzie nie łudziłabym się. Nie sądzę że wydłużą terminy, chociaż zakładka Sprawozdawczość nadal nie działa jak powinna. Chory kraj.
F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2020 o 13:51

Nie można wprowadzić żadnych danych z ewidencji odpadów za rok 2019 do systemu. bo moduł sprawozdawczości nie działa. Ktoś wie, kiedy zacznie działać? Potem będzie problem czasowo wypełnić ten obowiązek...
Pozdrawiam.

F4odpowiedz

Gość

16 styczeń 2020 o 00:15

Czy prowadząc skup makulatury również muszę złożyć sprawozdanie do gminy do 31.01?
Czy chodzi o inne odpady komunalne?

F4odpowiedz

Gość

16 styczeń 2020 o 08:50

Gość napisał:


Basia1 napisał:


Jak wygląda to jeśli chodzi o wysyłkę tych sprawozdań, czy w bdo w momencie tworzenia sprawozdania jest opcja wyboru odbiorcy? a co jeśli jakaś gmina lub urząd nie są wpisane do BDO? czy już ktoś wie jak zrobić to sprawozdanie zerowe?

Gmina/urząd nie musi być w BDO. Trzeba samemu wpisać gminę. Co do sprawozdań zerowych, na infolinii przekazano mi, że należy wypełnić tylko dział 1, pozostałe pominąć a następnie złożyć sprawozdanie.


To ja chyba coś źle robię......wybieram gminę w elastycznym okienku w zakładce sprawozdania. Nasza gmina posiada nr w BDO, można wyszukać w
rejestrze podmiotów, lecz nie można zaciągnąć jako adresata
sprawozdania. Wpisywanie ręczne nic nie da, bo system próbuje wybrać z listy, na której mimo to że gmina jest w BDO, nie wyszukuje. Co robić ?
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter