Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Załamana

13 styczeń 2020 o 09:52

System bdo to jakieś nieporozumienie. W piątki w godzinach szczytu system tak zamula że wygenerowanie karty co ja mówię wystawienie karty jest praktycznie nie możliwe, teraz próbuję wejść w zakładkę sprawozdania komunalne i okazuje się że jest to nie możliwe bo pewnie wszyscy już wystawiają sprawozdania. O co chodzi? przecież system jest przygotowany na każdą ilość użytkowników tymczasem żeby na nim pracować trzeba mieć nerwy ze stali. Czy tylko mnie tak muli system? a może z komputerem jest coś nie tak?

F4odpowiedz

Magik2020

Liczba postów: 1

Od: 13.01.2020

13 styczeń 2020 o 10:17

Witam
Czy w sprawozdaniu za ubiegły rok trzeba ujmować ilości odpadów zebranych, które zostały z końcem roku?. Były ewidencjonowane od osób zwolnionych z wystawiania kpo, (na podstawie formularzu przyjęcia odpadów metali). Czy zaliczyć tylko te ilości na podstawie swoich wystawionych kpo w 2019? 

F4odpowiedz

Gość

13 styczeń 2020 o 10:23

Załamana napisał:

System bdo to jakieś nieporozumienie. W piątki w godzinach szczytu system tak zamula że wygenerowanie karty co ja mówię wystawienie karty jest praktycznie nie możliwe, teraz próbuję wejść w zakładkę sprawozdania komunalne i okazuje się że jest to nie możliwe bo pewnie wszyscy już wystawiają sprawozdania. O co chodzi? przecież system jest przygotowany na każdą ilość użytkowników tymczasem żeby na nim pracować trzeba mieć nerwy ze stali. Czy tylko mnie tak muli system? a może z komputerem jest coś nie tak?


Dokładnie! jest poniedziałek godzina 10, żeby się jakiekolwiek zakładki otworzyły, to trzeba czekać bo wczytuje i wczytuje... Na różnych urządzeniach jest to samo...
F4odpowiedz

Basia1

13 styczeń 2020 o 11:33

Jak wygląda to jeśli chodzi o wysyłkę tych sprawozdań, czy w bdo w momencie tworzenia sprawozdania jest opcja wyboru odbiorcy? a co jeśli jakaś gmina lub urząd nie są wpisane do BDO? czy już ktoś wie jak zrobić to sprawozdanie zerowe?

F4odpowiedz

Gość

13 styczeń 2020 o 19:59

Basia1 napisał:

Jak wygląda to jeśli chodzi o wysyłkę tych sprawozdań, czy w bdo w momencie tworzenia sprawozdania jest opcja wyboru odbiorcy? a co jeśli jakaś gmina lub urząd nie są wpisane do BDO? czy już ktoś wie jak zrobić to sprawozdanie zerowe?

Gmina/urząd nie musi być w BDO. Trzeba samemu wpisać gminę. Co do sprawozdań zerowych, na infolinii przekazano mi, że należy wypełnić tylko dział 1, pozostałe pominąć a następnie złożyć sprawozdanie. 

F4odpowiedz

Gość

14 styczeń 2020 o 09:02

Prowadzący instalację komunalną jest zobowiązany przekazać przedsiębiorcy odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości informację o odpadach przekazanych mu przez tego przedsiębiorcę, które poddał procesowi przygotowania do ponownego użycia, recyklingu lub przekazał w tym celu innemu posiadaczowi odpadów (art 9oa ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach) 
Czyli my jako instalacja, która przesortowuje odpady i przekazuje do recyklerów wykazujemy dane w zakresie ilości odpadów już przekazanych do recyklerów, a nie stricte wytworzonych na instalacji? 

F4odpowiedz

marek

14 styczeń 2020 o 09:03

Słuchajcie bo mnie zaraz coś trafi...Czy wy też mamcie problem żeby w ogóle otworzyć zakładkę "sprawozdawczość komunalna", bo u mnie od wczoraj się cały czas kręci że "wczytuje" i nic więcej, nie mam możliwości sporządzenia jakiegokolwiek sprawozdania. Też tak macie czy tylko ja jestem taka ameba? co jest grane?

F4odpowiedz

Gość

14 styczeń 2020 o 12:58

Sprawozdania do Gmin za II półrocze 2019 r. robimy juz w BDO? 

F4odpowiedz

Gość

14 styczeń 2020 o 13:09

Witam.
Podczas próby utworzenia
roboczych "sprawozdań podmiotu odbierającego odpady komunalne od
właścicieli nieruchomości" pojawia się błąd "Brak możliwości
utworzenia dwóch wersji roboczych tego samego sprawozdania".

Próbowałem utworzyć sprawozdanie robocze dla dwóch innych gmin i nawet na innym loginie.

Musimy mieć możliwość tworzenia kilkudziesięciu sprawozdań roboczych, ponieważ obsługujemy dużą liczbę gmin i jedna osoba nie utworzy wszystkich sprawozdań.

Stworzenie sprawozdania wymaga czasu, a brak możliwości zapisywania kilku
roboczych sprawozdań sprawi, iż będzie to niemożliwe do zrealizowania w
wyznaczonym terminie.

F4odpowiedz

Gość

14 styczeń 2020 o 13:31

Gość napisał:



Witam.

Podczas próby utworzenia

roboczych "sprawozdań podmiotu odbierającego odpady komunalne od

właścicieli nieruchomości" pojawia się błąd "Brak możliwości

utworzenia dwóch wersji roboczych tego samego sprawozdania".


Próbowałem utworzyć sprawozdanie robocze dla dwóch innych gmin i nawet na innym loginie.


Musimy mieć możliwość tworzenia kilkudziesięciu sprawozdań roboczych, ponieważ obsługujemy dużą liczbę gmin i jedna osoba nie utworzy wszystkich sprawozdań.


Stworzenie sprawozdania wymaga czasu, a brak możliwości zapisywania kilku

roboczych sprawozdań sprawi, iż będzie to niemożliwe do zrealizowania w

wyznaczonym terminie.



Na obecną  chwilę nie ma możliwości utworzenia dwóch i więcej sprawozdań roboczych. Trzeba złożyć jedno sprawozdanie robocze, by móc utworzyć kolejne.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter