Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

30 styczeń 2020 o 14:46

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam, jak myślicie Prezydent podpisze tą ustawę i da ludziom żyć



Już jeden z urzędów miasta straszy że jak dziś nie podpisze, a jutro nie złożymy sprawozdania to będzie nas karać...... ciekawe co będzie jak system padnie i nie będzie można złożyć sprawozdania


Jeden z "moich" urzędów jest taki fajny, że do karania pierwszy. Ja dostałam pismo z UG, że nakładają karę, bo sprawozdaie złożone po terminie. A byłą taka sytuacja, kilka lat temu już nie pamiętam dokładnie kiey to było.. ale ostani dzień stycznia (albo lipca?) wypadał w sobotę albo niedzielę - więc sprawozdanie zaniosłam w poniedziałek... Stwierdzili w pismie że po terminie. Po pismie ode mnie z wyjasnieniem jak się liczyterminy i co gdy termin wypada w w swięto łaskawie sie zamknęli :))))
F4odpowiedz

Gość

30 styczeń 2020 o 14:54

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam, jak myślicie Prezydent podpisze tą ustawę i da ludziom żyć



Podpis to jedno.Ona jeszcze musi być dzisiaj opublikowana żeby weszła jutro w życie. Jako słabo to widzę :( 
Ja to nawet nie mam jeszcze danych do sprawozdania bo mi się kontrahenci ociągają. 

Taki problem mam z plikiem z adresami klientów. Zaciągnęłam plik ale za chwilę chciałam go usunąć bo w nim były tylko nowe umowy bez rozwiązanych.
Chcę usunąć... niestety błąd i nie daje się usunąć :(((( Cały dział też nie można, kręci kółeczko w nieskończonoć

Rukwa ć
ma!!!
U mnie to samo, tzn dodałam plik z zawartymi i rozwiązanymi umowami a potem chciałam go usunąć bo jest tam błąd i nie ma szans tego zrobić.

F4odpowiedz

Gość

30 styczeń 2020 o 16:18

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam, jak myślicie Prezydent podpisze tą ustawę i da ludziom żyć



Już jeden z urzędów miasta straszy że jak dziś nie podpisze, a jutro nie złożymy sprawozdania to będzie nas karać...... ciekawe co będzie jak system padnie i nie będzie można złożyć sprawozdania

Oczywiście, że tak, bo nie mają możliwości ominąć tego przepisu, jak do urzędu przyjdzie UOKIK to naliczy im karę, że nie stosują się do zapisów ustawy, właśnie o to chodzi, że Państwo Polskie to nie prywatny folwark, wszystko ma swoje konsekwencje, oprócz wiceministra odpowiedzialnego za BDO, któremu pozwolono złożyć dymisję... dlaczego??? zostawił system wadliwy i sobie poszedł jakby nigdy nic... i Premier ją przyjął... , a my nie możemy zamknąć drzwi... szkoda

F4odpowiedz

Gość

30 styczeń 2020 o 17:02

Gość_ napisał:

Witam,

A czy wam też jak ściągacie UPO dot. złożonego sprawozdania, to nie wyświetla się nazwa gminy, do której to sprawozdanie jest skierowane?


TAK !!! Nie wyświetla się nazwa gminy, nr wpisu do rejestru działalności regulowanej i sprawozdanie zerowe przestaje być zerowym....
F4odpowiedz

lukasz.pawel

Liczba postów: 5

Od: 28.01.2020

30 styczeń 2020 o 17:13

Już sam nie wiem co robić, sprawozdanie zerowe przestaje być zerowym... Ponadto jeden z odpadów ma formę  sposobu zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych jako "zbieranie" i w bdo tego nie ma... Chyba składam zerowe i czekam na rozwój sytuacji...

F4odpowiedz

Gość

30 styczeń 2020 o 17:48

Wygląda na to, że dzień przed terminem złożenia "zerówek" uporali się z nimi w BDO. W sprawozdaniach, w kolumnie "Sprawozdanie zerowe" pojawia się "TAK". Nie można również edytować sprawozdania prócz danych podmiotu odbierającego.

F4odpowiedz

Gość

30 styczeń 2020 o 18:18

O, brawo! Sprawozdania zerowe w końcu stały się zerowymi. Jest godzina 18:17 w przeddzień ostatecznego terminu ich składania... Brak słów. 

F4odpowiedz

Gość

30 styczeń 2020 o 20:15

Proponuję pokazać w maju jak się nas traktuje... W sprawozdaniu pszok gdzie mieszkańcy nie oddali odpadów remontowych nie można zatwierdzić zebranych odpadów bez podania masy remontowych różnej od zera.... 

F4odpowiedz

Gość

30 styczeń 2020 o 20:18

Ktoś wyżej napisał że gmina musi ukarać za niezłożone sprawozdanie... A co w przypadku jak prezydent podpisze w przyszłym tygodniu a zapisy będą takie że sprawozdania są do czerwca?... Ponadto przypominam że niektóre artykuły ustawy wchodzą 1 stycznia 2020 więc prawo działa wstecz... Więc jak ustawa zostanie klepnięta to gmina może naliczyć kary czy nie? 

F4odpowiedz

Gość100

Liczba postów: 18

Od: 08.01.2020

30 styczeń 2020 o 20:52

Gość napisał:

O, brawo! Sprawozdania zerowe w końcu stały się zerowymi. Jest godzina 18:17 w przeddzień ostatecznego terminu ich składania... Brak słów. 

OK, zerowe można złożyć, a co ze sprawozdaniem podmiotu odbierającego odpady komunalne na podstawie umów z właścicielami. Poziom recyklingu wpisany prawidłowo, sam się przelicza, oczywiście błędnie. Poziomu ograniczenia masy nie można wpisać. Przy sprawozdaniu na podstawie umowy z gminą nie musimy okrealać poziomów a system tego wymaga. Są też inne problemy. 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter