Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

29 styczeń 2020 o 12:24

Gość napisał:

Witam, mam pytanie w sprawozdaniach podmiotu odbierającego odpady od mieszkańców na podstawie umowy z Gminą nigdy nie wykazywaliśmy poziomów. W tej chwili chcąc wypełnić np. dział VI tabela II w BDO wymagane jest podanie poziomu w innym wypadku system nie chce zapisać danych. Jak poradziliście sobie z tym problemem? W ogóle nie wypełniacie tego działu VI.II czy liczycie poziomy mimo, iż nie ma takiego obowiązku ?


No właśnie dobre pytanie.
F4odpowiedz

Gość

29 styczeń 2020 o 13:46

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam, mam pytanie w sprawozdaniach podmiotu odbierającego odpady od mieszkańców na podstawie umowy z Gminą nigdy nie wykazywaliśmy poziomów. W tej chwili chcąc wypełnić np. dział VI tabela II w BDO wymagane jest podanie poziomu w innym wypadku system nie chce zapisać danych. Jak poradziliście sobie z tym problemem? W ogóle nie wypełniacie tego działu VI.II czy liczycie poziomy mimo, iż nie ma takiego obowiązku ?



No właśnie dobre pytanie.


bdo samo liczy poziomy tylko wg. nieobowiązującego wzoru, cokolwiek wpiszesz on wyliczy po swojemu
F4odpowiedz

Gość

29 styczeń 2020 o 13:59

To jest k... dramat. Pojutrze mija termin składania sprawozdań, a my dostaliśmy do pracy narzędzie, które nie pozwala poprawnie wypełnić swoich obowiązków. Prezydent też się nie kwapi z podpisaniem ustawy...

F4odpowiedz

Gość

29 styczeń 2020 o 20:20

Gość100 napisał:


123456 napisał:






Dzień dobry,





mam problem z umieszczeniem


odpadów o kodzie 19 05 99 powstałe po mechaniczno-biologicznym

(...)



Niestety, złożenie prawidłowo wypełnionego sprawozdania jest niemożliwe. To nie wszystkie problemy. o których wyżej wspomniano. Wysłałam kilka maili na adres Departamentu Gospodarki Odpadami i Klimatu z uwagami. Pan oddzwonił i powiedział, że pracują nad tym, by zgłoszone problemy/uwagi uwzględnić.


Witam zgadzam się ze wszystkimi uwagami powyżej (sumowanie mas i wyników badań, inne wzory do obliczeń niż obowiązujace za 2019 rok, brak możliwości wpisania zera) itd. mam takie same problemy

F4odpowiedz

Gość

30 styczeń 2020 o 07:58

I znowu się kręci kółko! Ale jest progres, bo dopiero na drugiej stronie sprawozdania, a nie jak do tej pory na pierwszej... Odświeżanie nie pomaga. Wszystkie inne zakładki działają. Paranoja! Jutro mija termin składania sprawozdań, a myślę, że nie tylko ja jestem w takiej sytuacji. Śledzę na bieżąco czy już jest ustawa podpisana, a tu ani widu, ani słychu...

F4odpowiedz

Margo1

30 styczeń 2020 o 08:09

Ludzie robicie te sprawozdania w BDO czy dajecie spokój?? Ja tego trochę mam do złożenia a boje się że jak złożę te głupoty to później będzie problem żeby to skorygować i będę musiała składać pismo do samego NOWEGO Ministra żeby mi wycofał błędne sprawozdania. Nie wiem co robić.

F4odpowiedz

Roksa

30 styczeń 2020 o 08:25

Robię sprawozdania z PSZOK-u. Zbierałam papier o kodzie 15 01 01 - oddałam do instalacji, która ma pozwolenie na zbieranie - brak R -ona przekazała odpady firmie pośredniczącej, która sprzedała odpady do recyklera zagranicznego. Firm zagranicznych BDO nie widzi - jak mam wypełnić sprawozdanie aby było zgodne z prawdą, bo posiadam EDPR na te ilości odpadów ?

F4odpowiedz

Gość

30 styczeń 2020 o 08:45

Witam, proszę o pomoc Sprawozdanie o zbiorczym zestawieniu danych o rodzaju i ilości odpadów o sposobie gospodarowania nimi oraz o instalacji i urządzeniach służących do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów mam złożyć przez BDO czy papierowo jak do tej pory ??? I do kiedy jest termin ???

F4odpowiedz

Gość

30 styczeń 2020 o 09:27

Dzień dobry,
Mam pytanie odnośnie do "Sprawozdanie podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości" robiąc sprawozdanie przy umowie z gminą, w sekcji wykaz właścicieli nieruchomości mamy załączyć plik - co ma zawierać taki plik?  Przy niezamieszkałych wpisujemy firmy od których były zabierane odpady, ale przy umowie z gminą, chyba nie musimy wypisywać wszystkich mieszkańców....?

F4odpowiedz

biurozwk

Liczba postów: 2

Od: 24.07.2017

30 styczeń 2020 o 09:34

składam zerówki potem będę korygować, bo sprawozdawczośc w bdo na dzień dzisiejszy to fikcja

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter