Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

01 marzec 2021 o 12:39

napisał:

Czy ktoś dodzwonił się do Urzędu Marszałkowskiego Mazowieckiego w sprawie sprawozdania zerowego dla wytwórcy.Probowałem kilka razy ,ale  .... Jeśli ktoś ma informacje coś ma ten temat z tego urzędu,to proszę o informację.



Ja do Urzędu Wielkopolskiego piszę zazwyczaj maila i odpowiadają mailowo. Dodzownić nigdy mi się nie udało.

W Wielkpolskim urzędzie mają ogólnego maila z bdo w aliasie.

F4odpowiedz

Gość

01 marzec 2021 o 13:01

napisał:


Witam, czy wytwarzając odpady opakowaniowe z drewna, papieru itp musimy wypełniać dwa sprawozdania i te




"O produktach, opakowaniach, gospodarowaniu nimi" i    to "O  wytwarzanych odpadach"  ??? Proszę o pomoc






Sprawozdanie o produktach, opakowaniach, gospodarowaniu nimi dotyczy produktów i opakowań wprowadzanych na rynek, czyli jeżeli sprzedajemy wyprodukowany produkt w opakowaniu to musimy się z tego opakowania roliczyć (wprowadzamy go na rynek) i prowadzić ewidencję wprowadzanych opakowań (w tym także opakowań zbiorczych i ewentualnie użytych palet do transportu). Generalnie trzeba analizować konkretny przypadek działalności firmy pod kątem ustawy o opakowaniach. Kiedyś na szkoleniu w tym zakresie wykładowdca mówił, że jakas firma miała zalecenie pokontrolne aby zrobić korekte sprawozdania o wagę wysłanych kopert...


sprawozdanie o wytworzonych odpadach dotyczy odpadów, czyli jezeli jakieś opakowania uznamy za odpad i oddamy go pod odpowiednim kodem to wtedy rozliczmy się z tych opakowań jako nasz odpad.

F4odpowiedz

Gość

01 marzec 2021 o 13:48

czy ktoś z was składał zerowe sprawozdanie w ostatnich dniach ? jesteśmy wpisani w dziale XII ale wpis był robiony bo wszyscy kazali i teraz to sprawozdanie wychodzi nam rzeczywiście zerowe. jak to złożyć bo czytałam, że są jakieś problemy z opcjami przy zerówkach? co należy wypełnić? z góry dzięki za pomoc.  

F4odpowiedz

Gość

02 marzec 2021 o 08:23

Witam,
Czy gruz 17 01 01 podany w procesie R12 wstępnemu kruszeniu może być uwzględniony przy wyliczaniu poziomów recyklingu ?

F4odpowiedz

Gość Iwona

02 marzec 2021 o 08:36

Witam nie mogę  zrobić sprawozdania o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami ciągle się kreci strona i nie mogę nic zrobić mam przeglądarkę mozilla jakie jest wyjście z tej sytuacji ? dodam też , że aktualizacyjnego wniosku nie mogę również zapisać, proszę o pomoc

F4odpowiedz

Gość

02 marzec 2021 o 10:27

napisał:

Witam nie mogę  zrobić sprawozdania o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami ciągle się kreci strona i nie mogę nic zrobić mam przeglądarkę mozilla jakie jest wyjście z tej sytuacji ? dodam też , że aktualizacyjnego wniosku nie mogę również zapisać, proszę o pomoc



witam,
od wczoraj mam to samo , nie można nic zrobić. 
wychodzi na to , że po nocach trzeba siedzieć kiedy sieć nie jest tak przeciążona ;/ 
F4odpowiedz

Gość

02 marzec 2021 o 11:07

Proszę o pomoc.
Jaka jest definicja "łopatologiczna" odpadów wytwarzanych w eksploatacji instalacji, a poza instalacją. 
Czy jak produkujemy napoje w butelkach PET i podczas produkcji mamy straty typu przegrzane butelki, folię stretch podczas owijania palet itp. to oznacza, że to odpad wytworzony w eksploatacji instalacji (kod 150102)? czy jeżeli np. na magazynie stanie się coś z paletą wyprodukowanego już napoju w opakowaniu (np. termin ważności upłynie, wózkowy zachaczy butelki i zaczną przeciekać) to już zaliczamy jako odpad poza instalacją?

F4odpowiedz

nowak

02 marzec 2021 o 13:55

Witam, jestem nowy więc chciałem dopytać .... składam sprawozdanie jako wójt/burmistrz/ prezydent, przegladajac składane papierowe sprawozdania w dziale VIII wpisywało się odpady np z gr 15 z sortowania odpadów np. 20 03 01. Czy teraz w wersji elektronicznej sami musimy dopytać firmy co zostało wysortowane i wpisać recznie ? czy te dane są gdzieś juz zawarte i zaciągają się same, czy może wg nie bierzemy tego pod uwagę?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.



F4odpowiedz

Gość

02 marzec 2021 o 15:20

napisał:



Witam, jestem nowy więc chciałem dopytać .... składam sprawozdanie jako wójt/burmistrz/ prezydent, przegladajac składane papierowe sprawozdania w dziale VIII wpisywało się odpady np z gr 15 z sortowania odpadów np. 20 03 01. Czy teraz w wersji elektronicznej sami musimy dopytać firmy co zostało wysortowane i wpisać recznie ? czy te dane są gdzieś juz zawarte i zaciągają się same, czy może wg nie bierzemy tego pod uwagę?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.






Firma odbierająca od was odpady powinna Wam przekazać taką informację co zostało wysegregowane z 20 03 01. Wtedy te kody wraz z ilością trzeba wpisać ręcznie do działu VIII tabela A.
F4odpowiedz

Gość

02 marzec 2021 o 18:58

napisał:

Proszę o pomoc.
Jaka jest definicja "łopatologiczna" odpadów wytwarzanych w eksploatacji instalacji, a poza instalacją. 
Czy jak produkujemy napoje w butelkach PET i podczas produkcji mamy straty typu przegrzane butelki, folię stretch podczas owijania palet itp. to oznacza, że to odpad wytworzony w eksploatacji instalacji (kod 150102)? czy jeżeli np. na magazynie stanie się coś z paletą wyprodukowanego już napoju w opakowaniu (np. termin ważności upłynie, wózkowy zachaczy butelki i zaczną przeciekać) to już zaliczamy jako odpad poza instalacją?



Tak , mniej więcej tak to wygląda, choć interpretacje sa różne, świetlówki na suficie hali - nie, oświetlenie linii - tak, z ubraniami roboczymi odwieczny problem, opakowania zm agazynu nie, ale jeśli rozpakowujemy surowiec, który trafi an linię już tak. 
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter