Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

22 luty 2021 o 16:26

napisał:

Dlaczego skup zlomu musi klasyfikować dostarczone odpady jako komunalne skoro jest to polsurowiec , polwyrow, towar do dalszej produkcji i skladac sprawozdanie komunalne.
Płacimy za tę odpady nie małe pieniądze , niektóre skupy przyjmują metale szlachetne jak zloto, palad, platynę . Żaden odpad dostarczony do skupu nie trafia do utylizacji, unieszkodliwienia, itp. tylko jest wykorzystany w dalszej produkcji metalurgicznej. Skąd pomysł aby złom dostarczony do skupów był traktowany jako komunalny, chyba tylko w ramach kreatywnych statystyk MK


Nie wszystkie- komunalne to metale przyniesione przez osoby fizyczne 

F4odpowiedz

Gość

22 luty 2021 o 20:11

napisał:


Czy ktoś dodzwonił się do Urzędu Marszałkowskiego Mazowieckiego w sprawie sprawozdania zerowego dla wytwórcy.Probowałem kilka razy ,ale  .... Jeśli ktoś ma informacje coś ma ten temat z tego urzędu, to proszę o informację.


Przyłączam się do tej  prośby.


F4odpowiedz

Gość

23 luty 2021 o 07:14

napisał:


napisał:


Dlaczego skup zlomu musi klasyfikować dostarczone odpady jako komunalne skoro jest to polsurowiec , polwyrow, towar do dalszej produkcji i skladac sprawozdanie komunalne.
Płacimy za tę odpady nie małe pieniądze , niektóre skupy przyjmują metale szlachetne jak zloto, palad, platynę . Żaden odpad dostarczony do skupu nie trafia do utylizacji, unieszkodliwienia, itp. tylko jest wykorzystany w dalszej produkcji metalurgicznej. Skąd pomysł aby złom dostarczony do skupów był traktowany jako komunalny, chyba tylko w ramach kreatywnych statystyk MK



Nie wszystkie- komunalne to metale przyniesione przez osoby fizyczne 



Dokładnie, odpady od firm nie są odpadami komunalnymi.

F4odpowiedz

Gość

23 luty 2021 o 14:23

napisał:Jesteśmy firmą odbierająca odpady i firmą budowlaną. Podstawiamy kontenery i transportujemy odpady np. budowlane na wysypisko, na KPO jesteśmy przekazującym i transportującym. Sami też wytwarzamy niewielkie ilości odpadów budowlanych. Wpis do BDO mamy w tabeli VII i XII Pani w Urzędzie Marszałkowskim powiedziała że uzupełniamy tylko tablę XI sprawozdania o wytwarzanych odpadach.


napisał:




napisał:






napisał:












Złożyłam sprawozdanie i wypełniłam dział XII informacja o zebranych odpadach.




Zastanawiam się czy dobrze zrobiłam.



















Czy jako firma budowlana nie powinnam jednak wypełnić działu XI informacja o wytworzonych odpadach.




Jeśli tak, to chyba muszę zrobić korektę?










































Jeśli odpady były wytwarzane ,to tak . A jeżeli tylko zebrane ,to dział 12.












Na budowie raczej wytwarzamy odpady.


Chociaż potem trzeba je zebrać :)


Za bardzo zasugerowałam się formularzem rejestrowym, w którym wypełniałam dział XII i z rozpędu w sprawozdaniu też go wpełniłam.





A jaka jest definicja zebranych odpadów? Czy to dotyczy szukania i zbierania znalezionych odpadów?
















Zbieranie było by wtedy gdybyście wytwarzane odpady magazynowali poza miejscem  wytworzenia lub przyjmowali odpady od innych wytwórców





F4odpowiedz

Gość Ala

24 luty 2021 o 09:00

Witam, mam się zajmować BDO i nie jestem za bardzo w temacie. Proszę o podpowiedź chodzi o sprawozdanie o opakowaniach. Czy jeśli otrzymujemy odpady opakowaniowe od innych firm i je przetwarzamy, wykorzystujemy to również te masy mamy zawrzeć w sprawozdaniu? Czy tylko te które sami wytworzyliśmy?

F4odpowiedz

Gość

24 luty 2021 o 09:37

Witam,
Czy podmioty odbierające odpady obliczają poziomy ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających bio, z tego samego wzoru co wójt, burmistrz, prezydent miasta ??
Proszę o pomoc.

F4odpowiedz

Gość

24 luty 2021 o 09:39

napisał:Czyli jako wójt/burmistrz ODRZUCAM takie sprawozdanie ??


napisał:




napisał:



Firma zbierająca złożyła sprawozdanie do burmistrza podając tylko kod: 17 04 05 Żelazo i stal? Czy bierzemy go pod uwagę??







W sprawozdaniu o odpadach komunlanych?
Raczej nie trzeba? W sprawozdaniu są wskazane z grupy 15.


Uwzględniane są odpady z grupy 15 i 20. A więc dotyczy to 150104 jako puszki i 200140 Metale pochodzące z gospodarstw domowych 
17 nie uwzględnia się . 






F4odpowiedz

Nowy

24 luty 2021 o 09:50

Dzień dobry,
Krótkie pytanie, podczas weryfikacji sprawozdań podmiotu odbierającego odpady (złożonych do wójta) w dziale V firma odbierająca odpady uzupełniła tylko tab. B a w tab A - brak danych,. Czy to jest poprawnie?  

F4odpowiedz

Gość

24 luty 2021 o 14:11

napisał:

Dzień dobry,
Krótkie pytanie, podczas weryfikacji sprawozdań podmiotu odbierającego odpady (złożonych do wójta) w dziale V firma odbierająca odpady uzupełniła tylko tab. B a w tab A - brak danych,. Czy to jest poprawnie?  



podejrzewam, że nie odebrali segregowanych odpadów i dlatego nie było z czego wyliczyć
F4odpowiedz

Tom111

24 luty 2021 o 15:11

Witam wszystkich!
Czy do rocznego Sprawozdania o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu nimi,  należy wpisać w dziale XI - odpady powstałe poza instalacjami -  te odpady dla których nie mam obowiązku prowadzenia ewidencji, bo są to małe ilości?
Z góry dziękuję

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter