Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

05 marzec 2021 o 15:18

Witam:)  Mam pytanie, czy w sprawozdaniu muszę ująć to, że sprowadziłam  samochód z zagranicy na firmę. Jeśli tak, to jakie działy muszę wypełnić?  Prowadzę firmę budowlaną oraz handel samochodami i maszynami budowlanymi. 

F4odpowiedz

Gość

05 marzec 2021 o 15:25

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Dlaczego skup zlomu musi klasyfikować dostarczone odpady jako komunalne skoro jest to polsurowiec , polwyrow, towar do dalszej produkcji i skladac sprawozdanie komunalne.
Płacimy za tę odpady nie małe pieniądze , niektóre skupy przyjmują metale szlachetne jak zloto, palad, platynę . Żaden odpad dostarczony do skupu nie trafia do utylizacji, unieszkodliwienia, itp. tylko jest wykorzystany w dalszej produkcji metalurgicznej. Skąd pomysł aby złom dostarczony do skupów był traktowany jako komunalny, chyba tylko w ramach kreatywnych statystyk MK





Nie wszystkie- komunalne to metale przyniesione przez osoby fizyczne










Dokładnie, odpady od firm nie są odpadami komunalnymi.






Skup złomu powinien klasyfikować odpady pod względem pochodzenia i rodzaju odpadu, a nie jak piszą na forum pod względem kto dostarczy odpady.
dostarczy osoba fizyczna - to odpad komunalny, dostarczy firma odpad niekomunalny. Jakaś parodia . Dla mnie odpad komunalny to odpad który trafia do żółtego worka lub pojemnika i jest odebrany przez PSZOK. Przykład ; pracownik zakładu -np; elektrowni atomowej wyniesie uran , i dostarczy na skup złomu , jako osoba fizyczna, to skup złomu ma ten odpad zakwalfikować jako komunalny, bo został dostarczony przez osobę fizyczną mimo że jest skrajnie niebezpieczny. Czytam forum i wnioskuje że co urząd to inne interpretację. Urząd w Warszawie nakazuję skupom złomu składać sprawozdanie komunalne na odpady z grupy 170405, w Krakowie na odpady z grupy 120101, jeszcze gdzie indziej na 160118, szok co urząd to każdy h... na swój strój. Jest katalog odpadów który jasno mówi że odpady komunalne to grupa 20, więc po co to nadinpretowanie przepisów. Wszyscy wiemy że ustawa jest do d...y, i należy wszystko napisać poprawnie i zrozumiale . Jesteśmy jedynym krajem w UE z tak rygorystycznymi i niejasnymi przepisami dotyczącymi funkcjonowania branży złomowej. Przepisy rygorystyczne a zarazem wspierajace i promującą szarą strefę.

Czyli przyjęcia odpadów na skupie złomu dostarczone przez osoby fizyczne należy bezwzględnie klasyfikować w grupie 20, bez względu na pochodzenie odpadu. Co jest jednoznaczne z składaniem sprawozdania komunalnego ? A przyjęcia złomu [ przepraszam - odpadu ]od firm w wszystkich pozostałych grupach , - - sprawozdanie do Marszałka województwa.
Posługuję się nazwami skup złomu, złom, surowce wtórne, co jest oczywiście nie wskazane, ponieważ ustawa nie definiuje takich określeń, wg. ustawy wszystko to odpady. Chyba zmienię nazwę Skup Złomu na Skup Odpadów bo jeszcze kare dowalą.





F4odpowiedz

Majkel

05 marzec 2021 o 22:17

Dzięki takiej "kreatywności" gminy mogą znacząco podwyższyć osiągnięty poziom recyklingu odpadów komunalnych z gosp. domowych, więc to rozwiązanie ma wielu wpływowych zwolenników

F4odpowiedz

Gość

07 marzec 2021 o 09:58

napisał:

Dzięki takiej "kreatywności" gminy mogą znacząco podwyższyć osiągnięty poziom recyklingu odpadów komunalnych z gosp. domowych, więc to rozwiązanie ma wielu wpływowych zwolenników


Dlatego też wios nakazuję w skupach złomu przyjmować odpady od osób fizycznych pochodzące z gospodarstw domowych w grupie 20 a nie tak jak dotychczas wszystko w 17. 

F4odpowiedz

Gość

08 marzec 2021 o 08:13

Proszę o podpowiedź jak się odnieść z opłatą produktową w BDO do roku
2019 (ponieważ nasza firma powstała 01/09/2019, wtedy zużyliśmy 120,5 kg
opakowań i opłata produktowa wynosiła 457 zł, a za rok 2020 już ok 8500
zł) podobno płaci się tyle co w roku poprzedzającym, czy mam to zaznaczyć w BDO, czy poprostu wpłacić tyle ile w 2019?

F4odpowiedz

KarolT

08 marzec 2021 o 09:52

Dzień dobry,

dopiero teraz zobaczyłem, że dwie karty zostały wystawione z siedziby. a nie miejsca prowadzenia działalności. Zostały już zatwierdzone. Zarówno transportujący i przejmujący nie zauważyli błędu. Karty nie można wycofać. Co zrobić w takim przypadku?

F4odpowiedz

Gość

08 marzec 2021 o 10:30

Witam, mam takie pytanie czy jako podmiot zbierający odpady ( skup złomu) w sprawozdaniu do Marszałka oprócz działu XII ( Informacja o zebranych odpadach) i stanu magazynu na koniec roku powinnam wypełnić dział XII ( informacja o odpadach poddanych odzyskowi). W ubiegłym roku na infolinii uzyskałam odpowiedź, ze nie, ale sprawozdanie do dnia dzisiejszego nie jest ani przyjęte ani odrzucone wiec nie wiem czy jest dobrze, może ktoś wiec coś w tym temacie.     

F4odpowiedz

Użytkownik usunięty przez Administratora

08 marzec 2021 o 11:26

Czy możecie sprawdzić w sprawozdaniu za 2019 rok czy w dziale VII badania komunalnych osadów ściekowych są pozamieniane wartościami? Sprawdziłem z ciekawości jak to wygląda i wychodzą kompletne głupoty, podejrzewam, że może to być jakiś błąd BDO i zamiana wartości poszczególnych parametrów. Ktoś jeszcze ma taki problem? Np. Wartości kadmu są przypisane do ołowiu, a sucha masa przypisana do organiki itp.

F4odpowiedz

Gość

08 marzec 2021 o 12:00

napisał:

Czy możecie sprawdzić w sprawozdaniu za 2019 rok czy w dziale VII badania komunalnych osadów ściekowych są pozamieniane wartościami? Sprawdziłem z ciekawości jak to wygląda i wychodzą kompletne głupoty, podejrzewam, że może to być jakiś błąd BDO i zamiana wartości poszczególnych parametrów. Ktoś jeszcze ma taki problem? Np. Wartości kadmu są przypisane do ołowiu, a sucha masa przypisana do organiki itp.



Tak, u mnie jest to samo
F4odpowiedz

Użytkownik usunięty przez Administratora

08 marzec 2021 o 12:16

napisał:


napisał:


Czy możecie sprawdzić w sprawozdaniu za 2019 rok czy w dziale VII badania komunalnych osadów ściekowych są pozamieniane wartościami? Sprawdziłem z ciekawości jak to wygląda i wychodzą kompletne głupoty, podejrzewam, że może to być jakiś błąd BDO i zamiana wartości poszczególnych parametrów. Ktoś jeszcze ma taki problem? Np. Wartości kadmu są przypisane do ołowiu, a sucha masa przypisana do organiki itp.





Tak, u mnie jest to samo

 To jakaś masakra :/ Dzięki za informację.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter