Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

18 luty 2021 o 15:06

Witam,
przy obliczaniu danych potrzebnych do sprawozdania o odpadach okazało sie że przekroczylismy odpady niebezpieczne w ilości  1 Mg czyli oleje. Czy w związku z tym musimy mieć pozwolenie na wytwarzanie odpadów niebezpiecznych, czy jeżeli w tych olejach są oleje z samochodów ciężąrowych to są z instalacji czy nie? a czy oleje z maszyny do cięcia to są odpady z instalacji?
Będę wdzięczna za odpowiedź.

F4odpowiedz

Gość

18 luty 2021 o 16:14

napisał:


napisał:




napisał:









Złożyłam sprawozdanie i wypełniłam dział XII informacja o zebranych odpadach.



Zastanawiam się czy dobrze zrobiłam.













Czy jako firma budowlana nie powinnam jednak wypełnić działu XI informacja o wytworzonych odpadach.



Jeśli tak, to chyba muszę zrobić korektę?






























Jeśli odpady były wytwarzane ,to tak . A jeżeli tylko zebrane ,to dział 12.







Na budowie raczej wytwarzamy odpady.

Chociaż potem trzeba je zebrać :)

Za bardzo zasugerowałam się formularzem rejestrowym, w którym wypełniałam dział XII i z rozpędu w sprawozdaniu też go wpełniłam.



A jaka jest definicja zebranych odpadów? Czy to dotyczy szukania i zbierania znalezionych odpadów?








Zbieranie było by wtedy gdybyście wytwarzane odpady magazynowali poza miejscem  wytworzenia lub przyjmowali odpady od innych wytwórców

F4odpowiedz

Gość

18 luty 2021 o 23:23

napisał:

Dzień dobry
Czy punkt skupu złomu posiadający decyzję na zbieranie odpadów (tylko metali), nie wywozimy za granice  powinien wypełnić tylko dział : I i XII ?
Dotyczy SPRAWOZDANIA O WYTWARZANYCH ODPADACH I O GOSPODAROWANIU ODPADAMI

F4odpowiedz

Gość

19 luty 2021 o 08:34

Czy ktoś dodzwonił się do Urzędu Marszałkowskiego Mazowieckiego w sprawie sprawozdania zerowego dla wytwórcy.Probowałem kilka razy ,ale  .... Jeśli ktoś ma informacje coś ma ten temat z tego urzędu,to proszę o informację.

F4odpowiedz

Gość

19 luty 2021 o 10:42

Dlaczego skup zlomu musi klasyfikować dostarczone odpady jako komunalne skoro jest to polsurowiec , polwyrow, towar do dalszej produkcji i skladac sprawozdanie komunalne.
Płacimy za tę odpady nie małe pieniądze , niektóre skupy przyjmują metale szlachetne jak zloto, palad, platynę . Żaden odpad dostarczony do skupu nie trafia do utylizacji, unieszkodliwienia, itp. tylko jest wykorzystany w dalszej produkcji metalurgicznej. Skąd pomysł aby złom dostarczony do skupów był traktowany jako komunalny, chyba tylko w ramach kreatywnych statystyk MK

F4odpowiedz

Gość

22 luty 2021 o 11:41

napisał:

Firma zbierająca złożyła sprawozdanie do burmistrza podając tylko kod: 17 04 05 Żelazo i stal? Czy bierzemy go pod uwagę??



podpinam się do pytania
F4odpowiedz

Gość

22 luty 2021 o 12:04

napisał:

Dlaczego skup zlomu musi klasyfikować dostarczone odpady jako komunalne skoro jest to polsurowiec , polwyrow, towar do dalszej produkcji i skladac sprawozdanie komunalne.
Płacimy za tę odpady nie małe pieniądze , niektóre skupy przyjmują metale szlachetne jak zloto, palad, platynę . Żaden odpad dostarczony do skupu nie trafia do utylizacji, unieszkodliwienia, itp. tylko jest wykorzystany w dalszej produkcji metalurgicznej. Skąd pomysł aby złom dostarczony do skupów był traktowany jako komunalny, chyba tylko w ramach kreatywnych statystyk MK



TAKI MAMY KLIMAT I PRZEPISY.
F4odpowiedz

Gość

22 luty 2021 o 13:43

napisał:


napisał:


Dlaczego skup zlomu musi klasyfikować dostarczone odpady jako komunalne skoro jest to polsurowiec , polwyrow, towar do dalszej produkcji i skladac sprawozdanie komunalne.
Płacimy za tę odpady nie małe pieniądze , niektóre skupy przyjmują metale szlachetne jak zloto, palad, platynę . Żaden odpad dostarczony do skupu nie trafia do utylizacji, unieszkodliwienia, itp. tylko jest wykorzystany w dalszej produkcji metalurgicznej. Skąd pomysł aby złom dostarczony do skupów był traktowany jako komunalny, chyba tylko w ramach kreatywnych statystyk MK





TAKI MAMY KLIMAT I PRZEPISY.


Urzędy różnice interpretują czy zaliczyć taki odpad do sprawozdania komunlanego czy innego niż komunalne. W komunalnych składa się głownie z grupy opakowań.
Ps. odpady nie muszą być unieszkodliwiane lub poddane utylizacji. Są inne rodzaje zagospodarowania odpadu, inne procesy odzysku z grupy R.

F4odpowiedz

Gość

22 luty 2021 o 13:48

napisał:

Firma zbierająca złożyła sprawozdanie do burmistrza podając tylko kod: 17 04 05 Żelazo i stal? Czy bierzemy go pod uwagę??



W sprawozdaniu o odpadach komunlanych?
Raczej nie trzeba? W sprawozdaniu są wskazane z grupy 15.
F4odpowiedz

Gość

22 luty 2021 o 14:55

napisał:


napisał:


Firma zbierająca złożyła sprawozdanie do burmistrza podając tylko kod: 17 04 05 Żelazo i stal? Czy bierzemy go pod uwagę??





W sprawozdaniu o odpadach komunlanych?
Raczej nie trzeba? W sprawozdaniu są wskazane z grupy 15.

Uwzględniane są odpady z grupy 15 i 20. A więc dotyczy to 150104 jako puszki i 200140 Metale pochodzące z gospodarstw domowych 
17 nie uwzględnia się . 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter