Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

03 marzec 2021 o 20:31

napisał:

Pytanie do sprawozdania komunalnego - zbierający odpady. w dz.II infor. o zebranych odpadam podałam te przyjęte bez stanu magazynowego, w dz.III inf. o zagospodarowaniu podałam ilości przekazane, wynikła różnica, że więcej zagospodarowałam niż zebrałam.  Urzędnik cofnął do korekty i kazał mi dopisać do zebranych stan magazynowy bo dz. II nie może być mniejszy od dz.III. Czy ma rację - stan magazynowy był zebrany w 2019 r. co jest wykazane w dz. IV sprawozdania za 2019 r, gdzie jest ilość zmagazynowana która została i do której powinien zajrzeć. Nie wiem jak to korygować.



Dział III dotyczy tylko odpadów zagospodarowanych które zostały zebrane w danym roku a więc 2020.
Nie uwzględnia się stanu z końca 2019. 
F4odpowiedz

Gość

03 marzec 2021 o 20:41

Czy w sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami jako wyłącznie zbierający odpady metali powinien wypełnić dział I i dział XII ?
Czy w dziale XIII także trzeba coś uwzględnić ? Ktoś pomoże ? 
Pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

04 marzec 2021 o 07:24

napisał:


napisał:




napisał:









Jakie działy wypełnia zbierający odpady? Dział XII i XIII tab. 7? o dziale XIII dowiedziałam się od konsultanta BDO, myślałam, że tan dział dotyczy wyłącznie podmiotów prowadzących odzysk albo unieszkodliwiania jak sama nazwa tego działu wskazuje.



















Tak powinno być ,że dział 13 dotyczy przetwarzających. Tym bardziej ,że tab7. wskazuje na procesy - ODZYSK/UNIESZKODLIWIENIE. Jak może zbierający wypełnić tab7 skoro tylko zbiera. Kliknięcie R/D było by jednoznaczne z tym ,że odpad jest magazynowany w celu przetworzenia.







W dziale XIII tabela 7 dotyczy: informacji o odpadach magazynowanych - stan na koniec roku kalendarzowego 

Pytanie tylko czy jako zbierający odpady powinien wypełnić jeszcze którąś z tabel w dziale XIII?
Bo pewnym jest że dział XII  informacja o zebranych odpadach w danym roku musi być uwzględniona. 






Na szkoleniu BDO, podano informację, że Dział XIII także należy uzupełnić.

F4odpowiedz

Gość

04 marzec 2021 o 07:33

napisał:


napisał:


Dzień dobry,
Czy ktoś z Państwa miał taką sytuację, że w trakcie trwania roku, zostały utworzone dwa MPD na to samo miejsce prowadzenia działalności?
Urzędnik wprowadzając dane do BDO, błędnie wprowadził adres (nr lokalu). W związku z tym w trakcie roku zostało utworzone nowe MPD. W trakcie użytkowania BDO, na jednym i drugim MPD były zaciągnięte przyjęte i przekazane KPO. 
Jak w takiej sytuacji rozliczyć dane do sprawozdania o gospodarowaniu odpadami? Należy wypełnić tylko właściwe MPD z uwzględnieniem danym z błędnego MPD?
Wówczas opisać sytuację- niezgodności ilości z KPO i KEO- protokołem? 
Wyjaśniali Państwo z klientem- skąd wynikał błąd na przyjęciu odpadu na błędny MPD?
Jak w sprawozdaniu o gospodarowaniu odpadami, właściwie zaznaczyć Dział XIII, tabela VII, jeśli na starym MPD została na stanie pewna ilość odpadu, ale aby zgadzała się ilość na nowym MPD, KPO elektroniczną została przeniesiona pozostała ilość na nowe MPD? 
Fizycznie odpad nie zmienił lokalizacji, jedynie na MPD (ponieważ był błędnie wprowadzony nr lokalu).
Chodzi o to aby nie zdublować danych w Dziale XII- o zebranym odpadzie oraz w dziale XIII tabela VII o stanie magazynowym na koniec roku.



Czy KPO są zdublowane na te oba MPD, czy to są różne karty ? Jeżeli są zdublowane ,to zapewne należy sporządzić protokół  z wyjaśnieniem. Jeżeli na każde MPD są inne karty,to trzeba zrobić sprawozdanie osobno na każde. U mnie jest podobnie...BDO stworzyło 3 MPD chociaż mam tylko jedno. Ale kontrahenci tworzyli karty na  3. Niestety teraz muszę robić sprawozdanie z podaniem 3 MPD.



U nas także kontrahenci wystawiali KPO na 2 MPD i z dwóch MPD przekazywaliśmy odpad.
W momencie, gdy utworzone zostało nowe MPD, na starym kontrahenci zaprzestali wystawiać KPO, mimo wszystko stan na koniec"działalności"  starego MPD został. Rozmawiałam wówczas z pracownikiem BDO oraz UM. Zalecili, aby to co zostało na starym MPD przenieść na nowe MPD, ponieważ stan magazynowy na nowym MPD nie będzie się zgadzać. Będzie brakować ilości, gdy będziemy przekazywać odpad dalej. Wobec tego wystawiłam KPO elektroniczną na ilości, które zostały. Tylko problem się pojawia, że odpad fizycznie leżał w tym samym miejscu, nie było wykonanych dodatkowych operacji,a papierowo zostało przeniesione.. Więc ta ilość dubluje się, ponieważ została raz przyjęta ta ilość na MPD starym, po czym przenieśliśmy tą ilość na nowe MPD. Wypełniając sprawozdanie, nie zgodziły się dane dot. zebranych odpadów oraz działu XIII. Po kontakcie z Pracownikiem BDO, zalecił, aby usunąć wszystkie KEO ze starego MPD, sporządzić Protokół i uzupełnić tylko jedno MPD właściwe z ujęciem KPO ze starego MPD+ sporządzić KEO  w wersji papierowej  na nowe MPD, ale uwzględnić wszystkie KPO ze starego MPD.

F4odpowiedz

Gość

04 marzec 2021 o 07:50

napisał: TYLKO ODBIERA I PRZEKAZUJE NA WYSYPISKO.


napisał:


Firma odbierająca odpady (zawarta w  RDR) złożyła sprawozdanie za 2020 r. do wójta, burmistrza, przedenta miast. w sposobie zagospodarowania odpadów budowlanych podali tylko D5 lub przekazane os. fiz. czy karać taka firmę za nieosiągniecie poziomu budowlanych?






Czy firma odbierająca jednocześnie przetwarza odpady? Czy tylko odbiera i przekazuje na wysypisko, wysypisko zajmuje się tym?




F4odpowiedz

ADAM

04 marzec 2021 o 07:57

DZIEŃ DOBRY,
MOŻE KTOŚ MI WYTŁUMACZYĆ DLACZEGO ZA 2020 ROK OBLICZAMY TYLKO POZIOM OGRANICZENIA ODPADÓW BIO DO 16 LIPCA 2020?
I JAK TO OBLICZYĆ ZE SPRAWOZDANIA SKORO SKŁADANE SĄ ZA CAŁY ROK? MAMY WZIĄC DANE I PODZIELIĆ NA 2 SKORO MA BYĆ ZA PÓŁ ROKU OBLICZANE?


F4odpowiedz

Gość

04 marzec 2021 o 08:22

napisał:GDZIE W TAKIM RAZIE ZAPISUJEMY MAGAZYN Z POPRZEDNIEGO ROKU KTÓRY ZOSTAŁ ZAGOSPODAROWANY?


napisał:


Pytanie do sprawozdania komunalnego - zbierający odpady. w dz.II infor. o zebranych odpadam podałam te przyjęte bez stanu magazynowego, w dz.III inf. o zagospodarowaniu podałam ilości przekazane, wynikła różnica, że więcej zagospodarowałam niż zebrałam.  Urzędnik cofnął do korekty i kazał mi dopisać do zebranych stan magazynowy bo dz. II nie może być mniejszy od dz.III. Czy ma rację - stan magazynowy był zebrany w 2019 r. co jest wykazane w dz. IV sprawozdania za 2019 r, gdzie jest ilość zmagazynowana która została i do której powinien zajrzeć. Nie wiem jak to korygować.





Dział III dotyczy tylko odpadów zagospodarowanych które zostały zebrane w danym roku a więc 2020.
Nie uwzględnia się stanu z końca 2019. 



F4odpowiedz

Gość

04 marzec 2021 o 08:25

napisał:

Mam pytanie, próbuję wprowadzić sprawozdanie za rok 2020, ale niestety nie mam możliwości wybrania okresu sprawozdawczego jako 2020 tylko pokazuje się 2019. Czy ktoś z Państwa ma tak samo?



Wybierając moduł SPRAWOZDAWCZOŚĆ i odpowiednie sprawozdanie, otwiera się okno z wyborem m.in. OKRESU SPRAWOZDAWCZEGO. Po rozszerzeniu go - nie ma opcji - musi Ci się pokazać, do wyboru, rok 2019, 2020, 2021.
F4odpowiedz

Gość

04 marzec 2021 o 08:30

napisał:

czy ktoś z was składał zerowe sprawozdanie w ostatnich dniach ? jesteśmy wpisani w dziale XII ale wpis był robiony bo wszyscy kazali i teraz to sprawozdanie wychodzi nam rzeczywiście zerowe. jak to złożyć bo czytałam, że są jakieś problemy z opcjami przy zerówkach? co należy wypełnić? z góry dzięki za pomoc.  



Stanowimy jako wytwórca odpadów. w roku 2020 r. nie zebraliśmy żadnego odpadu. Stan na początek i koniec roku 2020 - zero, na początek 2021 - zero.  Pytanie, czy mam złożyć zerowe sprawozdanie, zadałam UM Woj. Śląskiego. Odpowiedź - NIE, NIE TRZEBA SKŁADAĆ ZEROWEGO SPRAWOZDANIA.
F4odpowiedz

Gość

04 marzec 2021 o 09:33

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:












Jakie działy wypełnia zbierający odpady? Dział XII i XIII tab. 7? o dziale XIII dowiedziałam się od konsultanta BDO, myślałam, że tan dział dotyczy wyłącznie podmiotów prowadzących odzysk albo unieszkodliwiania jak sama nazwa tego działu wskazuje.





























Tak powinno być ,że dział 13 dotyczy przetwarzających. Tym bardziej ,że tab7. wskazuje na procesy - ODZYSK/UNIESZKODLIWIENIE. Jak może zbierający wypełnić tab7 skoro tylko zbiera. Kliknięcie R/D było by jednoznaczne z tym ,że odpad jest magazynowany w celu przetworzenia.












W dziale XIII tabela 7 dotyczy: informacji o odpadach magazynowanych - stan na koniec roku kalendarzowego 

Pytanie tylko czy jako zbierający odpady powinien wypełnić jeszcze którąś z tabel w dziale XIII?
Bo pewnym jest że dział XII  informacja o zebranych odpadach w danym roku musi być uwzględniona. 












Na szkoleniu BDO, podano informację, że Dział XIII także należy uzupełnić.




Ktoś wie które konkretnie tabele dla zbierającego odpady metali ?
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter