Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

24 luty 2021 o 16:30

napisał:

Witam, mam się zajmować BDO i nie jestem za bardzo w temacie. Proszę o podpowiedź chodzi o sprawozdanie o opakowaniach. Czy jeśli otrzymujemy odpady opakowaniowe od innych firm i je przetwarzamy, wykorzystujemy to również te masy mamy zawrzeć w sprawozdaniu? Czy tylko te które sami wytworzyliśmy?


Wytworzone w dziale XI sprawozdania odpadowego. Przetwarzane w dziale XIII  w odpowiedniej tabeli, jeśli w instalacji  to dodatkowo  dz. III

F4odpowiedz

Gość

24 luty 2021 o 17:05

napisał:

Witam wszystkich!
Czy do rocznego Sprawozdania o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu nimi,  należy wpisać w dziale XI - odpady powstałe poza instalacjami -  te odpady dla których nie mam obowiązku prowadzenia ewidencji, bo są to małe ilości?
Z góry dziękuję



Wszystkie odpady, które powstały poza instalacją, czyli nie z maszyny, urządzenia, np. po rozpakowywaniu produktów, prac wykonywanych ręcznie itp.
F4odpowiedz

Gość

25 luty 2021 o 07:16

napisał:


napisał:


Witam wszystkich!
Czy do rocznego Sprawozdania o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu nimi,  należy wpisać w dziale XI - odpady powstałe poza instalacjami -  te odpady dla których nie mam obowiązku prowadzenia ewidencji, bo są to małe ilości?
Z góry dziękuję





Wszystkie odpady, które powstały poza instalacją, czyli nie z maszyny, urządzenia, np. po rozpakowywaniu produktów, prac wykonywanych ręcznie itp.

Poza instalacją nie jest równoznaczne,że nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji. Odpady z poza instalacji także mogą być w dużych ilościach..

F4odpowiedz

Gość

25 luty 2021 o 08:58

Jakie działy wypełnia zbierający odpady? Dział XII i XIII tab. 7? o dziale XIII dowiedziałam się od konsultanta BDO, myślałam, że tan dział dotyczy wyłącznie podmiotów prowadzących odzysk albo unieszkodliwiania jak sama nazwa tego działu wskazuje.



F4odpowiedz

Gość

25 luty 2021 o 09:22

napisał:


Załamana napisał:


System bdo to jakieś nieporozumienie. W piątki w godzinach szczytu system tak zamula że wygenerowanie karty co ja mówię wystawienie karty jest praktycznie nie możliwe, teraz próbuję wejść w zakładkę sprawozdania komunalne i okazuje się że jest to nie możliwe bo pewnie wszyscy już wystawiają sprawozdania. O co chodzi? przecież system jest przygotowany na każdą ilość użytkowników tymczasem żeby na nim pracować trzeba mieć nerwy ze stali. Czy tylko mnie tak muli system? a może z komputerem jest coś nie tak?



Dokładnie! jest poniedziałek godzina 10, żeby się jakiekolwiek zakładki otworzyły, to trzeba czekać bo wczytuje i wczytuje... Na różnych urządzeniach jest to samo...

Jest czwartek 25.02.2021r., godzina 9:20 strona o sprawozdawczości wczytuje się od 7:05, wczoraj było to samo, dałem sobie spokój, sprawozdanie już złożyłem, chciałem zobaczyć czy jest zatwierdzone czy może do korekty, nie da rady, ten system to porażka.




F4odpowiedz

Gość

25 luty 2021 o 09:26

Witam,
Czy firma ZBIERAJĄCA, która złożyła po terminie sprawozdanie ZEROWE tez powinna zapłacic kare za niedotrzymanie terminu?

F4odpowiedz

Gość

25 luty 2021 o 10:09

Jeśli firma zbierająca złożyła zerówkę za 2019 rok to czy my jako wójt/burmistrz musimy złożyć korektę sprawodzania do Marszałka? Jeśli ta zerówka nie ma wpływu na całość sprawozdania bo nic się nie zmieni. <myśli>

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

25 luty 2021 o 11:36

napisał:



Jakie działy wypełnia zbierający odpady? Dział XII i XIII tab. 7? o dziale XIII dowiedziałam się od konsultanta BDO, myślałam, że tan dział dotyczy wyłącznie podmiotów prowadzących odzysk albo unieszkodliwiania jak sama nazwa tego działu wskazuje.










Tak powinno być ,że dział 13 dotyczy przetwarzających. Tym bardziej ,że tab7. wskazuje na procesy - ODZYSK/UNIESZKODLIWIENIE. Jak może zbierający wypełnić tab7 skoro tylko zbiera. Kliknięcie R/D było by jednoznaczne z tym ,że odpad jest magazynowany w celu przetworzenia.
F4odpowiedz

Gość

25 luty 2021 o 11:45

napisał:


napisał:




Czy ktoś dodzwonił się do Urzędu Marszałkowskiego Mazowieckiego w sprawie sprawozdania zerowego dla wytwórcy.Probowałem kilka razy ,ale  .... Jeśli ktoś ma informacje coś ma ten temat z tego urzędu, to proszę o informację.



Przyłączam się do tej  prośby.


Ja dzwonie i nie mogą się dodzwonić. W ubiegłym roku sporządziłam zerowe. W tym sama nie wiem. Jeżeli ktoś dodzwonił się  do Mazowieckiego niech napiszę




F4odpowiedz

Joanna_cz

25 luty 2021 o 15:50

Dzień dobry, 
Jestem wytwórcą odpadów, Rozumiem że zanim złożę sprawozdanie wszystkie karty z poprzedniego roku muszą zostać potwierdzone i zaczytane do ewiencji odpadów. Niestety tutaj pojawia się problem, ponieważ przy jednym odbiorcy jest inny transportujacy a ktoś inny jest odbiorcą. Kilka kart wisi mi jako potwierdzenie wygenerowane. transportujący tego nie widzi a odbiorca mówi to samo. Co zrobić w takim przypadku ? Na infolinie BDO nie mogę sie dodzwonić a czat z urzędem polega na tym, że sama szybciej rozwiaże problem niz oni pomogą bo na wszystko mają wytłuamczenie zła przeglądarka ... mozę ktoś miał podobny problem z kartą wygenerowaną której nikt nie widzi oprócz wytwórcy ? 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter