Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

12 luty 2021 o 14:50

Witam,
czy ktoś z Państwa złożył już sprawozdanie o wytworzonych odpadach za 2020 rok mimo, iż nie ma zatwierdzonego sprawozdania za 2019 rok? 

F4odpowiedz

Gość

12 luty 2021 o 17:05

napisał:



Dzień dobry,



czy ma ktoś z Państwa problem ze złożeniem korekty sprawozdania ?




Otrzymałem sprawozdanie do korekty o produktach, opakowaniach i gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi. Kilknąłem utwórz korektę. Poprawiłem co trzeba. Przechodząc na sam dół i klikając "złóż sprawozdanie" nie wczytuje mi się. Cały czas jest kółko i napis wczytywanie. Dzwoniłem na infolinię BDO, ale nie pomogli. Przeglądarkę internetową mam najbardziej aktualną.






Również mam taki problem.
F4odpowiedz

Gość

12 luty 2021 o 17:38

napisał:

Witam,
czy ktoś z Państwa złożył już sprawozdanie o wytworzonych odpadach za 2020 rok mimo, iż nie ma zatwierdzonego sprawozdania za 2019 rok? 


Tak, bez problemu. 

F4odpowiedz

Gość

12 luty 2021 o 19:11

napisał:

Witam,
czy ktoś z Państwa złożył już sprawozdanie o wytworzonych odpadach za 2020 rok mimo, iż nie ma zatwierdzonego sprawozdania za 2019 rok? 



Nie zatwierdzone sprawozdanie  nie ma wpływu  na możliwość złożenia  Sprawozdania za kolejny rok 
F4odpowiedz

Nat

12 luty 2021 o 22:01

napisał:
Przy wyborze celu magazynowania jest tylko wybór R/D (bez konkretnych procesów) więc w mojej ocenie trzeba wiedzieć, jaki proces był wykorzystywany przy tych konkretnych odpadach na jakiejkolwiek KPO i bazując na tej wiedzy wybrać proces w celu, którego się magazynuje te odpady. Dla mnie takie rozwiązanie problemu procesu wydaje się logiczne. Podejrzewam, że w swoim sprawozdaniu zrobię to w taki sposób. 


napisał:






Dzień dobry!
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu poniższego problemu: 
Firma w roku 2020 nie przekazała odpadów z kilku kodów. Są wystawione dla nich KEO. W jaki sposób prawidłowo uwzględnić je w sprawozdaniu wytwórcy? (w dziale XII zebrane, czy w dziale XIII w tabeli magazynowane?) Jakie są wytyczne uzupełniania działu XII, czy każdy wytwórca poza działem XI musi uzupełnić dział XII? 
Pozdrawiam!








Dział 12 dotyczy zebranych odpadów ,czyli to co przyjęliśmy.Dział 11 dotyczy wytwórców. Jesli firma wytwarzała odpady ,to wpisuje w dziale o wytworzonych chyba ,że również zbierała odpady to 12 dział również. W dziale 13 tab.7(cel magazynowania) trzeba podać metodę R/D a firma ,która nie przetwarza jak to ma zrobić.




F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

15 luty 2021 o 09:09

napisał:


napisał:
Przy wyborze celu magazynowania jest tylko wybór R/D (bez konkretnych procesów) więc w mojej ocenie trzeba wiedzieć, jaki proces był wykorzystywany przy tych konkretnych odpadach na jakiejkolwiek KPO i bazując na tej wiedzy wybrać proces w celu, którego się magazynuje te odpady. Dla mnie takie rozwiązanie problemu procesu wydaje się logiczne. Podejrzewam, że w swoim sprawozdaniu zrobię to w taki sposób.




napisał:









Dzień dobry!
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu poniższego problemu:
Firma w roku 2020 nie przekazała odpadów z kilku kodów. Są wystawione dla nich KEO. W jaki sposób prawidłowo uwzględnić je w sprawozdaniu wytwórcy? (w dziale XII zebrane, czy w dziale XIII w tabeli magazynowane?) Jakie są wytyczne uzupełniania działu XII, czy każdy wytwórca poza działem XI musi uzupełnić dział XII?
Pozdrawiam!















Dział 12 dotyczy zebranych odpadów ,czyli to co przyjęliśmy.Dział 11 dotyczy wytwórców. Jesli firma wytwarzała odpady ,to wpisuje w dziale o wytworzonych chyba ,że również zbierała odpady to 12 dział również. W dziale 13 tab.7(cel magazynowania) trzeba podać metodę R/D a firma ,która nie przetwarza jak to ma zrobić.










Część odpadów przetwarzam ,część odpadów zbieram i przekazuje dalej bez przetwarzania. A więc jaki proces wybrać ? Jeśli mamy wpisać wszystkie odpady ,które pozostały, samo sformułowanie R/D nic tak naprawdę nie wnosi. Mozna interpretować różnie- albo tymczasowo magazynujemy ,albo ten odpad jest do przetworzenia. Np. mam 50 kodów, które mi pozostały na następny rok ,a wśród nich jest połowa do przetworzenia ,a połowa do przekazania. WIOŚ domyśli się ,które odpady są do przekazania ,a które do przetworzenia skoro dział dot. Informacji o odpadach poddanych odzyskowi, w tym recyklingowi, lub unieszkodliwieniu i tylko jest R/D ?

F4odpowiedz

Gość

15 luty 2021 o 10:53

Czy w BDO istnieje możliwość złożenia sprawozdania zerowego?

F4odpowiedz

Gość

15 luty 2021 o 11:49

napisał:

Czy w BDO istnieje możliwość złożenia sprawozdania zerowego?



tak
F4odpowiedz

Gość

16 luty 2021 o 13:45

WITAM,

CZY FIRMA ODBIERAJĄCA ODPADY (UMOWA Z WŁAŚCICIELEM NIERUCHOMOŚCI) MUSI OBLICZAC POZIOMY BUDOWLANYCH?JAKO SPOSÓB ZAGOSPODAROWANIA FIRMA PODAJE ALBO "PRZEKAZANE ODOBOM FIZYCZNYM" ALBO "D5".
ROZUMIEM, ŻE W TAKIM WYPADKU NIE PODAJE POZIOMU BO NIE MA JAK OBLICZYĆ? 

F4odpowiedz

Gość

16 luty 2021 o 13:46

CZY MACIE PROBLEM Z FILTROWANIEM SPRAWOZDAŃ ?? NIE POKAZUJE MI SIE WYBÓR, GDY ROZWIJAM "RODZAJ UMOWY" ORAZ "TYP SPRAWOZDANIA"

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter