Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

17 luty 2021 o 08:24

Mam pytanie odnośnie działu VA sprawozdania wójta, burmistrza, prezydenta miasta w objaśnieniech jest: "należy uwzględnić co najmniej odpady o kodach: 19 12 12, 19 12 01, 19 12 07, 19 12 08" a firma odbierająca wpisała kod 15 01 01  Opakowania z papieru. Czy należy je uwzględnić do sojego sprawozdania??

F4odpowiedz

Gość

17 luty 2021 o 08:49

napisał:

Mam pytanie odnośnie działu VA sprawozdania wójta, burmistrza, prezydenta miasta w objaśnieniech jest: "należy uwzględnić co najmniej odpady o kodach: 19 12 12, 19 12 01, 19 12 07, 19 12 08" a firma odbierająca wpisała kod 15 01 01 Opakowania z papieru. Czy należy je uwzględnić do sojego sprawozdania??



pomyliłem dział POWINNO BYĆ:
Mam
pytanie odnośnie działu VIIA sprawozdania wójta, burmistrza, prezydenta
miasta w objaśnieniech jest: "należy uwzględnić co najmniej odpady o
kodach: 19 12 12, 19 12 01, 19 12 07, 19 12 08" a firma odbierająca
wpisała kod 15 01 01 Opakowania z papieru. Czy należy je uwzględnić do
sojego sprawozdania??






F4odpowiedz

Gość

17 luty 2021 o 09:01

Czy złom dostarczony do punktu skupu złomu przez osoby fizyczne, należy traktować jako odpad komunalny w przypadku gdy złom został przerobiony przez te osoby poprzez usuniecie plastyków i innych zanieczyszczeń niemetalicznych.
Ponoć taki odpad nie jest już traktowany jako komunalny.
Np. Usunieto z przewodów izolacje i dostarczono na zlom czysty metal ?
Kod odpadu 17 04 01

F4odpowiedz

Gość

17 luty 2021 o 12:47

do Urzędu wpłynęła informacja publiczna żeby udostępnić im złożóne sprawozdania .. w jaki sposób to zrobić ? wydrukowac im złożone sprawozdania? czy dać infomarcję ze zostały złożone w formie elektornicznej i nie ma możliwości ich pobrania.

F4odpowiedz

Gość

17 luty 2021 o 21:04

napisał:


napisał:



Tak, mamy kilka Urzędów Marszałkowski które mówią   różnymi głosami ,czy trzeba wysłać sprawozdanie. A żyjemy w tej samej Polsce.         Horor!






:








napisał:










napisał:












napisał:







Czy w BDO istnieje możliwość złożenia sprawozdania zerowego?















tak

































ale tylko dla sprawozdania komunalnego funkcjonuje coś takiego jak sprawozdanie zerowe, dla zwykłych odpadów nie ma i się nie składa





Lepiej złożyć sprawozdanie. Wypełnia się dział 1.
Przepisy nie regulują kwestii składania tak zwanych „zerowych” sprawozdań




. Każdy urząd ma odrębne zdanie- jedni uważają ,że trzeba inni nie. Za niezłożenie są sankcje dlatego wiele przedsiębiorstw ze względu na brak konkretnej decyzji  składa tzw zerowe. 















Uważam, że nie powinno się składać, bo wtedy urząd może wezwać do złożenia korekty z uwagi na brak wypełnionego działu w zakresie wytwarzania odpadów i uznać sprawozdanie jako niepoprawnie wypełnione. Nie ma tam checkboxa jak w komunalce "sprawozdanie zerowe" i ustawa o odpadach o tym nie wspomina, tak jak ustawa o UCPWG.

Dokładnie tak, papierowo tez mi zdarzało wysałć krótką informację , że podmiot nie wytwarzał odpadów a tak to się zrobi zamieszanie. Przepis mówi że jak się nie wytworzyło = nie jest się posiadaczem a sprawozdanie składa posiadacz odpadów. 












Jedynym wyjściem sprawdzenia jest dowiedzieć się w urzędzie gdzie będziemy składać sprawozdanie. Jak dany urząd podchodzi do tej kwestii.





F4odpowiedz

Gość

18 luty 2021 o 07:27

napisał:

do Urzędu wpłynęła informacja publiczna żeby udostępnić im złożóne sprawozdania .. w jaki sposób to zrobić ? wydrukowac im złożone sprawozdania? czy dać infomarcję ze zostały złożone w formie elektornicznej i nie ma możliwości ich pobrania.


Urząd ma wgląd do sprawozdania. Nie powinni żądać żadnych zaświadczeń ,ponieważ mają możliwość sprawdzenia - USTAWA z dnia 14 czerwca 1960 r.-
Kodeks postępowania administracyjnego  Art.220.


F4odpowiedz

Marika

18 luty 2021 o 09:12

Złożyłam sprawozdanie i wypełniłam dział XII informacja o zebranych odpadach.
Zastanawiam się czy dobrze zrobiłam.

Czy jako firma budowlana nie powinnam jednak wypełnić działu XI informacja o wytworzonych odpadach.
Jeśli tak, to chyba muszę zrobić korektę?






F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

18 luty 2021 o 11:21

napisał:



Złożyłam sprawozdanie i wypełniłam dział XII informacja o zebranych odpadach.

Zastanawiam się czy dobrze zrobiłam.




Czy jako firma budowlana nie powinnam jednak wypełnić działu XI informacja o wytworzonych odpadach.

Jeśli tak, to chyba muszę zrobić korektę?












Jeśli odpady były wytwarzane ,to tak . A jeżeli tylko zebrane ,to dział 12.

F4odpowiedz

Marika

18 luty 2021 o 11:57

napisał:


napisał:






Złożyłam sprawozdanie i wypełniłam dział XII informacja o zebranych odpadach.


Zastanawiam się czy dobrze zrobiłam.








Czy jako firma budowlana nie powinnam jednak wypełnić działu XI informacja o wytworzonych odpadach.


Jeśli tak, to chyba muszę zrobić korektę?




















Jeśli odpady były wytwarzane ,to tak . A jeżeli tylko zebrane ,to dział 12.



Na budowie raczej wytwarzamy odpady.
Chociaż potem trzeba je zebrać :)
Za bardzo zasugerowałam się formularzem rejestrowym, w którym wypełniałam dział XII i z rozpędu w sprawozdaniu też go wpełniłam.

A jaka jest definicja zebranych odpadów? Czy to dotyczy szukania i zbierania znalezionych odpadów?


F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 716

Od: 19.03.2017

18 luty 2021 o 12:58

napisał:


napisał:




napisał:









Złożyłam sprawozdanie i wypełniłam dział XII informacja o zebranych odpadach.



Zastanawiam się czy dobrze zrobiłam.













Czy jako firma budowlana nie powinnam jednak wypełnić działu XI informacja o wytworzonych odpadach.



Jeśli tak, to chyba muszę zrobić korektę?






























Jeśli odpady były wytwarzane ,to tak . A jeżeli tylko zebrane ,to dział 12.







Na budowie raczej wytwarzamy odpady.

Chociaż potem trzeba je zebrać :)

Za bardzo zasugerowałam się formularzem rejestrowym, w którym wypełniałam dział XII i z rozpędu w sprawozdaniu też go wpełniłam.



A jaka jest definicja zebranych odpadów? Czy to dotyczy szukania i zbierania znalezionych odpadów?








https://sdr.gdos.gov.pl/Documents/GO/Spotkanie%2019.03.2012/Projekt-ustawy-o-odpadach_Maria-Duczmal-... może się przyda :-)


F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter