Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

08 luty 2021 o 20:21

napisał:


napisał:




napisał:



Czy należy składać sprawozdania zerowe do Urzędu Marszałkowskiego jeśli w danym roku nie wytworzono odpadów? Na czacie konsultant z BDO powiedział, ze nie ma zerowych sprawozdań, czy jest tak na pewno? 




Składamy nawet zerowe sprawozdanie.





Nie zgodzę się, podmiot który nie wytworzył odpadów nie był ich posiadaczem nie składa sprawozdania. O ile przy sprawozdaniach komunalnych jest taki obowiązek (a nawet specjalny check box do zaznaczenia "sprawozdanie zerowe") to przy sprawozdania z wytworzonych odpadów nie ma takiego obowiązku. Chyba nawet technicznie nie jest to możliwe, jakie działy wtedy wypełnić? 
Technicznie jest to możliwe ale zerowe sprawozdanie  sklada się  wyłącznie wtedy gdy wynika do z przepisów prawa- a  taki wymóg został określony tylko odbierający odpady  komunalne 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

09 luty 2021 o 07:29

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Czy należy składać sprawozdania zerowe do Urzędu Marszałkowskiego jeśli w danym roku nie wytworzono odpadów? Na czacie konsultant z BDO powiedział, ze nie ma zerowych sprawozdań, czy jest tak na pewno?





Składamy nawet zerowe sprawozdanie.









Nie zgodzę się, podmiot który nie wytworzył odpadów nie był ich posiadaczem nie składa sprawozdania. O ile przy sprawozdaniach komunalnych jest taki obowiązek (a nawet specjalny check box do zaznaczenia "sprawozdanie zerowe") to przy sprawozdania z wytworzonych odpadów nie ma takiego obowiązku. Chyba nawet technicznie nie jest to możliwe, jakie działy wtedy wypełnić?
Technicznie jest to możliwe ale zerowe sprawozdanie sklada się wyłącznie wtedy gdy wynika do z przepisów prawa- a taki wymóg został określony tylko odbierający odpady komunalne



Interpretacją Urzędu Marszałkowskiego jest iż: „Wskazane jest przesłanie
sprawozdania zerowego jeśli się nie wytworzyło w danym roku
kalendarzowym odpadów. Wtedy mamy pewność co do realizacji gospodarki
odpadami w firmie.” Kwestia ta nie jest ostatecznie rozstrzygnięta
.W jednych województwach urzędnicy zalecają złożenie „zerowego” sprawozdania,np. o wytworzonych odpadach, w innych urzędach otrzymamy informację, że nie składamy sprawozdania „zerowego”.Wielu przedsiębiorców w związku z powyższym wobec braku jasnej wykładni decyduje się na złożenie „zerowego” sprawozdania
.












F4odpowiedz

Juss

09 luty 2021 o 10:19

Dzień dobry, mam dwa pytania (być może jest to oczywiste, ale wole się upewnić) 1. Dział VII -Masa wytworzonych osadów ściekowych-chodzi tu o masę wytworzonych ogółem czy tych, które były przeznaczone na cele rolnicze?  To samo z zastosowanymi-tylko rolniczo czy ogółem? Pytam, ponieważ przekazywaliśmy zarówno rolnikowi jak i firmie zewnętrznej na proces R3. I pytanie drugie osady przekazane rolnikowi w dziale XIII powinny znaleźć się w tabeli 4 czy 5??

F4odpowiedz

Nat

09 luty 2021 o 10:47

Dzień dobry!
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu poniższego problemu: 
Firma w roku 2020 nie przekazała odpadów z kilku kodów. Są wystawione dla nich KEO. W jaki sposób prawidłowo uwzględnić je w sprawozdaniu wytwórcy? (w dziale XII zebrane, czy w dziale XIII w tabeli magazynowane?) Jakie są wytyczne uzupełniania działu XII, czy każdy wytwórca poza działem XI musi uzupełnić dział XII? 
Pozdrawiam!
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

09 luty 2021 o 14:57

napisał:



Dzień dobry!
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu poniższego problemu: 
Firma w roku 2020 nie przekazała odpadów z kilku kodów. Są wystawione dla nich KEO. W jaki sposób prawidłowo uwzględnić je w sprawozdaniu wytwórcy? (w dziale XII zebrane, czy w dziale XIII w tabeli magazynowane?) Jakie są wytyczne uzupełniania działu XII, czy każdy wytwórca poza działem XI musi uzupełnić dział XII? 
Pozdrawiam!



Dział 12 dotyczy zebranych odpadów ,czyli to co przyjęliśmy.Dział 11 dotyczy wytwórców. Jesli firma wytwarzała odpady ,to wpisuje w dziale o wytworzonych chyba ,że również zbierała odpady to 12 dział również. W dziale 13 tab.7(cel magazynowania) trzeba podać metodę R/D a firma ,która nie przetwarza jak to ma zrobić.
F4odpowiedz

Gość

10 luty 2021 o 08:03

witam czy firma która ma decyzje na zbieranie i magazynowanie odpadów robi sprawozdanie  tylko w dziale XII??????

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

10 luty 2021 o 09:10

Dzień dobry, czy w sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami zużyty  sprzęt wpisujemy do działu 12 o zebranych odpadach ? Czy tylko wypełniamy dział 9 ?

F4odpowiedz

Gość

10 luty 2021 o 09:40

Czy w sprawozdaniu dotyczącym odbioru odpadów komunalnych należy uwzględnić tylko te odebrane na KPOK czy również te na KPO np. odpady z grupy 15? Czy są to w tedy odpady niekomunalne, które firma wytwarzająca wykazuje w swoim sprawozdaniu o wytworzonym odpadzie? 

F4odpowiedz

Gość

10 luty 2021 o 17:30

napisał:

witam czy firma która ma decyzje na zbieranie i magazynowanie odpadów robi sprawozdanie  tylko w dziale XII??????


Co najmniej w dziale XII. Reszta  zależy od konkretnej sytuacji  czy dodatkowo wytwarza odpady - dz. XI, czy zbiera ZSEiE - dz. IX itd.
F4odpowiedz

Gość

10 luty 2021 o 23:32

Dzień dobry,

czy ma ktoś z Państwa problem ze złożeniem korekty sprawozdania ?

Otrzymałem sprawozdanie do korekty o produktach, opakowaniach i gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi. Kilknąłem utwórz korektę. Poprawiłem co trzeba. Przechodząc na sam dół i klikając "złóż sprawozdanie" nie wczytuje mi się. Cały czas jest kółko i napis wczytywanie. Dzwoniłem na infolinię BDO, ale nie pomogli. Przeglądarkę internetową mam najbardziej aktualną.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter