Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

29 styczeń 2021 o 13:03

Witam,
Czy firmy z innej gminy, która wykonywała usługę i zebrała odpady na naszej gminie i przekazała je do naszego PSZOKU powinna złożyc sprawozdanie BDO do naszego Urzędu ?

F4odpowiedz

Gość

29 styczeń 2021 o 13:40

Witajcie,
informacja jaką uzyskałam od Pani z Urzędu Gminy jasno mówi, że dla jej celów obliczania poziomu recyklingu w gminach potrzebuje sprawozdania z kodów 15 .. nie znalazła nigdzie informacji o tym aby w sprawozdaniu były inne kody . Pytałam ją również o kody na elektro z grupy 20 - powiedziała, że te informacje jej nie dotyczą, ponieważ nie wpływa to na poziom recyklingu w gminie, jaki ona przekazuje do następnej instancji.
Dodam, że prowadzę skup złomu w mieście gminnym.
Pozdrawiam
 , 

F4odpowiedz

Gonia0078

Liczba postów: 37

Od: 06.11.2018

29 styczeń 2021 o 20:13

Czy to prawda że termin złożenia sprawozdania komunalnego w tym roku przypada zamiast 31 stycznia (niedziela) to 1 luty? 

F4odpowiedz

Gość

30 styczeń 2021 o 23:45

Gonia0078 napisał:

Czy to prawda że termin złożenia sprawozdania komunalnego w tym roku przypada zamiast 31 stycznia (niedziela) to 1 luty?

TAK, zgodnie z KPK, jeżeli koniec terminu przypada na dzień uznany przez ustawę za dzień wolny od pracy lub na sobotę, czynność można wykonać następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą.
Czyli termin przesuwa się z 31 stycznia (niedziela0 na 1 luty (poniedziałek).

F4odpowiedz

Gość

01 luty 2021 o 12:18

Gość napisał: Takie sprawozdania składają Urzędy wójt/burmistrz/prezydent miasta obowiązkowo? GuS wysyła jakieś info do urzędów czy mamy obowiązek sami się dowiadywać i pilnować terminów? proszę o pomoc ..jestem świeża w temacie sprawozdań :/


Gość -1983 napisał:


Pytanie z innej beczki, a co ze sprawozdaniami do GUS'u - M-09


Sprawozdanie o wywozie i przetwarzaniu odpadów komunalnych


oraz G-06


Sprawozdanie o odpadach


nadających się do recyklingu ? Na ich stronie nie ma tych formularzy do pobrania.



M-09 będzie dostępne od 8.02, a G-06 od 1.02


F4odpowiedz

Gość

01 luty 2021 o 12:56

Gość napisał:
Nie wiem jak Urzędy, bo my jesteśmy firmą odbierającą odpady komunalne i nam na maila już 28.01.21r. przyszła informacja, że mamy obowiązek wysłać to sprawozdanie. Rok temu też przyszło takie powiadomienie.


Gość napisał: Takie sprawozdania składają Urzędy wójt/burmistrz/prezydent miasta obowiązkowo? GuS wysyła jakieś info do urzędów czy mamy obowiązek sami się dowiadywać i pilnować terminów? proszę o pomoc ..jestem świeża w temacie sprawozdań :/




Gość -1983 napisał:



Pytanie z innej beczki, a co ze sprawozdaniami do GUS'u - M-09



Sprawozdanie o wywozie i przetwarzaniu odpadów komunalnych



oraz G-06



Sprawozdanie o odpadach



nadających się do recyklingu ? Na ich stronie nie ma tych formularzy do pobrania.




M-09 będzie dostępne od 8.02, a G-06 od 1.02






F4odpowiedz

Gość

01 luty 2021 o 13:49

Gość napisał:

Czy firmy składające sprawozdanie (umowa z właścicielami nieruchomości) musi składać sprawozdanie do wójta, burmistrza, prezydenta miasta i czy OBOWIĄZKOWO muszą podać i obliczyć recykling?


TAK
F4odpowiedz

Gość

01 luty 2021 o 14:21

Witam,
Czy należy złożyć korektę sprawozdania jako wójt/burmistrz/prezydent miasta, jeśli firma zbierająca w nowym roku złożyła sprawozdanie zerowe?
Sprawozdanie to nie ma wpływu na poziomy, czy należy zatem składać korektę po akceptacji takeij zerówki?

F4odpowiedz

Gość

01 luty 2021 o 17:43

Witam złożyłem sprawozdanie komunalne do urzędu miejskiego za rok 2020. niestety we wniosku wpisałem rok 2019 próbując robić korektę wniosku nie da się edytować roku jak rozwiązać problem?.


F4odpowiedz

Gość

02 luty 2021 o 11:20

Czy w przyszłym roku za rok 2021 poziom odzysku będzie się liczyło w
stosunku do wszystkich odebranych odpadów łącznie z odpadami
budowlanymi?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter