Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

26 styczeń 2021 o 14:42

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam, mam pytanie odnośnie sprawozdania komunalnego, jako podmiot zbierający odpady komunalne ( skup złomu) w ubiegłych lata składaliśmy sprawozdanie w który były uwzględnione odpady  z grupy 15 oraz 20, a podobno w tym roku w sprawozdaniu mają być zwarte również odpady z grupy 17 oraz 16. Czy ma ktoś może jakieś informacje na ten temat,będę wdzięczna z podpowiedź.  

Bardzo dobre pytanie, pomoże ktoś?

Przylanczam sie do pytania. Może czas zaktualizować katalog odpadów a nie na dziko wprowadzać tak istotne zmiany.


F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2021 o 14:49

Trzymam sie oficjalnego katalogu odpadów  Odpady komunalne są z grupy 20 i tak też skladam sprawozdanie. Nie widzialem żeby katalog odpadów został zmieniony.
Nie widzę możliwości sortowania na firmy i osoby fizyczne - czyzby nastepne idioctwo wprowadzili.

F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2021 o 15:27

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



Witam, mam pytanie odnośnie sprawozdania komunalnego, jako podmiot zbierający odpady komunalne ( skup złomu) w ubiegłych lata składaliśmy sprawozdanie w który były uwzględnione odpady  z grupy 15 oraz 20, a podobno w tym roku w sprawozdaniu mają być zwarte również odpady z grupy 17 oraz 16. Czy ma ktoś może jakieś informacje na ten temat,będę wdzięczna z podpowiedź.  




Witam, ja tez prowadzę skup złomu i w sprawozdaniu komunalnym uwzględniam odpady o kodach 15, 16, 17 i 20 ( info z urzędu) - tak robiłam od 2 lat. 
Ja jeszcze kiedyś dostałem info na innym forum, że podaje się tylko ilości zebrane od osób fizycznych.


no własnie ja też tak myślałam, ale babka w urzędzie powiedziała, że mam liczyć osoby prywatne i firmy. Bez sensu to moim zdaniem ale tak robie jak powiedziała. 

F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2021 o 15:35

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



Witam, mam pytanie odnośnie sprawozdania komunalnego, jako podmiot zbierający odpady komunalne ( skup złomu) w ubiegłych lata składaliśmy sprawozdanie w który były uwzględnione odpady  z grupy 15 oraz 20, a podobno w tym roku w sprawozdaniu mają być zwarte również odpady z grupy 17 oraz 16. Czy ma ktoś może jakieś informacje na ten temat,będę wdzięczna z podpowiedź.  

Bardzo dobre pytanie, pomoże ktoś?

Przylanczam sie do pytania. Może czas zaktualizować katalog odpadów a nie na dziko wprowadzać tak istotne zmiany.




Tak, zmienił się zakres kodów od tego roku. Wcześniej podawało się tylko kody z frakcji PMTS, teraz wszystkie komunalne. Zmienili dlatego, bo miały się zmienić zasady obliczania poziomu recyklingu (ostatecznie jeszcze się nie zmieniły).
I Kolejna sprawa -podajemy tylko odpady zebrane od osób fizycznych. Ustawa mówi, że wpisujemy zebrane komunalne z wyłączeniem zebrania od innych podmiotów zbierających. Odpady komunalne powstałe w firmach powinny być odebrane i nie powinno być sytuacji ze zbieraniem.


F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2021 o 15:41

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:




Witam, mam pytanie odnośnie sprawozdania komunalnego, jako podmiot zbierający odpady komunalne ( skup złomu) w ubiegłych lata składaliśmy sprawozdanie w który były uwzględnione odpady  z grupy 15 oraz 20, a podobno w tym roku w sprawozdaniu mają być zwarte również odpady z grupy 17 oraz 16. Czy ma ktoś może jakieś informacje na ten temat,będę wdzięczna z podpowiedź.  

Bardzo dobre pytanie, pomoże ktoś?

Przylanczam sie do pytania. Może czas zaktualizować katalog odpadów a nie na dziko wprowadzać tak istotne zmiany.







Tak, zmienił się zakres kodów od tego roku. Wcześniej podawało się tylko kody z frakcji PMTS, teraz wszystkie komunalne. Zmienili dlatego, bo miały się zmienić zasady obliczania poziomu recyklingu (ostatecznie jeszcze się nie zmieniły).
I Kolejna sprawa -podajemy tylko odpady zebrane od osób fizycznych. Ustawa mówi, że wpisujemy zebrane komunalne z wyłączeniem zebrania od innych podmiotów zbierających. Odpady komunalne powstałe w firmach powinny być odebrane i nie powinno być sytuacji ze zbieraniem.




Czyli zużyty sprzęt na 20 też?
F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2021 o 16:47

Witam, czy ktoś składał już sprawozdanie o wytwarzanych odpadach za 2020r.? Czy skoro w 2020r.KPO były wystawiane w systemie to sprawozdanie jakby automatycznie będzie już uzupełnione o te dane ???? 

F4odpowiedz

Gość

27 styczeń 2021 o 07:15

Dzień dobry

Mam pytanie dot. odpadu 20 03 03, czy powinno się go ująć w sprawozdaniu podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych? Odpad ten (1kurs) widnieje w zestawieniu z RIPOK, ponieważ błędnie została wystawiona karta w BDO zamiast kodu 200301 został wybrany kod 200303. Co zrobić z takim przypadkiem, czy ująć w sprawozdaniu czy nie wykazywać?


F4odpowiedz

Gość

27 styczeń 2021 o 07:40

Gość napisał:

Witam, czy ktoś składał już sprawozdanie o wytwarzanych odpadach za 2020r.? Czy skoro w 2020r.KPO były wystawiane w systemie to sprawozdanie jakby automatycznie będzie już uzupełnione o te dane ???? 


nie, wszystko trzeba samemu przeliczyć i zsumować 
F4odpowiedz

Gość

27 styczeń 2021 o 12:23

Dzień dobry, 
czy ewidencję odpadów, która w roku 2020 była prowadzona w formie papierowej, należy uzupełnić w BDO do 31.01.2021 r. czy można jej nie wprowadzać i tylko w sprawozdaniu uwzględnić rodzaj i ilość wytworzonych odpadów?

F4odpowiedz

Gość

27 styczeń 2021 o 14:04

Dotyczy sprawozdania o gospodarowaniu odpadami. Czy masa odpadów wpisywana w dziale III i dziale XIII Tabela 1 to jest ta sama masa? Czym się różnią te pozycje?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter