Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

27 styczeń 2021 o 22:26

Gość napisał:

Dzień dobry, 
czy ewidencję odpadów, która w roku 2020 była prowadzona w formie papierowej, należy uzupełnić w BDO do 31.01.2021 r. czy można jej nie wprowadzać i tylko w sprawozdaniu uwzględnić rodzaj i ilość wytworzonych odpadów?


Nie trzeba wprowadzać do systemu wersji papierowej. Sprawozdanie robi się na ich podstawie. 
F4odpowiedz

Magdalena6

28 styczeń 2021 o 06:53

Dzień Dobry
Jako firma obsługująca Gminę i mająca umowę z tą Gminą  na zamieszkałe i osobną na niezamieszkałe (200301)  robię dwa czy jedno sprawozdanie w BDO ??Jeżeli dwa to jaka forma sprawozdania na niezamieszkałe

Z góry dziękuję za info

F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2021 o 07:44

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:








Gość napisał:





Witam, mam pytanie odnośnie sprawozdania komunalnego, jako podmiot zbierający odpady komunalne ( skup złomu) w ubiegłych lata składaliśmy sprawozdanie w który były uwzględnione odpady  z grupy 15 oraz 20, a podobno w tym roku w sprawozdaniu mają być zwarte również odpady z grupy 17 oraz 16. Czy ma ktoś może jakieś informacje na ten temat,będę wdzięczna z podpowiedź.  

Bardzo dobre pytanie, pomoże ktoś?

Przylanczam sie do pytania. Może czas zaktualizować katalog odpadów a nie na dziko wprowadzać tak istotne zmiany.











Tak, zmienił się zakres kodów od tego roku. Wcześniej podawało się tylko kody z frakcji PMTS, teraz wszystkie komunalne. Zmienili dlatego, bo miały się zmienić zasady obliczania poziomu recyklingu (ostatecznie jeszcze się nie zmieniły).
I Kolejna sprawa -podajemy tylko odpady zebrane od osób fizycznych. Ustawa mówi, że wpisujemy zebrane komunalne z wyłączeniem zebrania od innych podmiotów zbierających. Odpady komunalne powstałe w firmach powinny być odebrane i nie powinno być sytuacji ze zbieraniem.







Czyli zużyty sprzęt na 20 też?

Podbijam pytanie

F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2021 o 08:39

Witam

Mam taką sytuację .. wydałem z pszoka odpady , które wg odbiorcy są nadal magazynowane. musze zrobić sprawozdanie do wójta i wpisac tam te odpady i sposób zagospodarowania i tu zonk.. bo nie można wpisac magazynowania u odbiorcy. Macie moze takie sytuacje, jak  wybrnać?

F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2021 o 09:15

Dzień dobry,
Mam pytanie dotyczące DZIAŁU III sprawozdań komunalnych. Odbieramy odpady komunalne (papier, szkoło itp), przekazujemy do sortowni. Mamy od nich informację, że sposób zagospodarowania odpadów u nich w instalacji to R12, natomiast u " recyklera końcowego" (tylko taka informacja) to R3 lub R5. 
Który sposób wpisać do sprawozdania w Dziale III - Sposób zagospodarowania odpadów komunalnych?

F4odpowiedz

Three6madzia

Liczba postów: 4

Od: 28.01.2021

28 styczeń 2021 o 09:20

Witam.
Prowadzimy skup złomu i złożyliśmy sprawozdanie z odpadów komunalnych (150104 opakowania z metali) do Urzędu Miasta za 2019 rok. Dostaliśmy telefon, że są jakieś błędy, a dokładnie musi zgadzać się dział III przekazane odpady z działem II zebrane odpady. Czy w dziale II mam też uwzględnić to co zostało na remanencie z poprzedniego roku? 

F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2021 o 09:23

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:








Gość napisał:










Gość napisał:






Witam, mam pytanie odnośnie sprawozdania komunalnego, jako podmiot zbierający odpady komunalne ( skup złomu) w ubiegłych lata składaliśmy sprawozdanie w który były uwzględnione odpady z grupy 15 oraz 20, a podobno w tym roku w sprawozdaniu mają być zwarte również odpady z grupy 17 oraz 16. Czy ma ktoś może jakieś informacje na ten temat,będę wdzięczna z podpowiedź.  

Bardzo dobre pytanie, pomoże ktoś?

Przylanczam sie do pytania. Może czas zaktualizować katalog odpadów a nie na dziko wprowadzać tak istotne zmiany.
















Tak, zmienił się zakres kodów od tego roku. Wcześniej podawało się tylko kody z frakcji PMTS, teraz wszystkie komunalne. Zmienili dlatego, bo miały się zmienić zasady obliczania poziomu recyklingu (ostatecznie jeszcze się nie zmieniły).
I Kolejna sprawa -podajemy tylko odpady zebrane od osób fizycznych. Ustawa mówi, że wpisujemy zebrane komunalne z wyłączeniem zebrania od innych podmiotów zbierających. Odpady komunalne powstałe w firmach powinny być odebrane i nie powinno być sytuacji ze zbieraniem.











Czyli zużyty sprzęt na 20 też?



Podbijam pytanie



Informacja z um Rzeszów "podmioty będące zbierającymi odpady komunalne powinny uwzględnić wszystkie zebrane odpady komunalne- mogą to być odpady z gr. 15, 16, 17 oraz 20. W sprawozdaniach za poprzednie lata mieliśmy wyszczególnione, że sprawozdanie dotyczy podmiotu zbierającego odpady papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła. Teraz obowiązek sprawozdawczy dotyczy podmiotu zbierającego odpady komunalne, niezależnie od grupy odpadów w jakiej są one klasyfikowane"

Najbardziej interesujące jest to "mogą" ale czy muszą?
Dodatkowa informacja dotycząca nazwy instalacji  "nazwa instalacji to nie jest nazwa przedsiębiorstwa" a jeśli ja jako zbierający odpady przekazuje je dalej do kolejnego zbierającego, a te dopiero do instalacjo to co z tajemnicą handlową?


F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2021 o 09:42

Czy Urzędy tez muszą wystawiać KPO np. za tonery ? W tym roku obowiązkowe jest wystawianie elektroniczne KPO w BDO ?

F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2021 o 09:45

Czy firmy składające sprawozdanie (umowa z właścicielami nieruchomości) musi składać sprawozdanie do wójta, burmistrza, prezydenta miasta i czy OBOWIĄZKOWO muszą podać i obliczyć recykling?

F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2021 o 10:15

Witam, mam pytanie: w 2020 r. przyjęliśmy na PSZOK odpady o kodzie 150102, które pochodzą z firm i nie zostały przekazane w tamtym roku. Jak to teraz umieścić w sprawozdaniu? Jest tego 3 Mg. Prawie taka sama sytuacja jest z 150101, ale z tego część przekazaliśmy i zostało 1 Mg.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter