Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

28 styczeń 2021 o 12:31

Dzień dobry,

Czy jeśli jako instalacja odebraliśmy na KPOK odpady od innej firmy to jesteśmy zobowiązani do zrobienia sprawozdania komunalnego ?

F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2021 o 13:23

Gość napisał:

Dzień dobry,
Mam pytanie dotyczące DZIAŁU III sprawozdań komunalnych. Odbieramy odpady komunalne (papier, szkoło itp), przekazujemy do sortowni. Mamy od nich informację, że sposób zagospodarowania odpadów u nich w instalacji to R12, natomiast u " recyklera końcowego" (tylko taka informacja) to R3 lub R5. 
Który sposób wpisać do sprawozdania w Dziale III - Sposób zagospodarowania odpadów komunalnych?


Dobre pytanie. Ja do tej pory wpisywałam pierwszego odbiorcę i sposób zagospodarowania który mi podał.
F4odpowiedz

Gość11

28 styczeń 2021 o 14:24

Sprawozdanie do wójta/burmistrza skłądamy do 30.01.2021 czy 29.01.2021?

F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2021 o 16:39

Gość napisał:

Czy Urzędy tez muszą wystawiać KPO np. za tonery ? W tym roku obowiązkowe jest wystawianie elektroniczne KPO w BDO ?


Jak każdy wytwórca zobowiązany do prowadzenia  ewidencji  odpadów 
F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2021 o 16:41

Gość11 napisał:

Sprawozdanie do wójta/burmistrza skłądamy do 30.01.2021 czy 29.01.2021?


Do 31 stycznia 2021
F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2021 o 17:52

Teraz siedzę i czytam ustawę i skupy złomu wzór sprawozdania i objaśnienie do niego jest w załączniku nr 3

Dz.U. 2018 poz. 1627   http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180001627/O/D20181627.pdf

"WZÓR ROCZNEGO SPRAWOZDANIA SPORZĄDZANEGO PRZEZ PODMIOT ZBIERAJĄCY ODPADY
KOMUNALNE STANOWIĄCE FRAKCJE ODPADÓW KOMUNALNYCH" nie ma tam wymienionych kodów z grupy 17. Ja dostałam pismo z urzędu i nie ma w nim nic o kodzie z grupy 17.
W związku z tym, dwa poprzednie sprawozdania, jedno papierowe, drugie w systemie BDO składane były w naszym przypadku tylko na kody 150101,150104,200101.
Nie znalazłam informacji o zmianie dotyczącej zbieraczy odpadów komunalnych, innych kod z gr 17 owszem dotyczy.

Gość napisał:

Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:




Witam, mam pytanie odnośnie sprawozdania komunalnego, jako podmiot zbierający odpady komunalne ( skup złomu) w ubiegłych lata składaliśmy sprawozdanie w który były uwzględnione odpady z grupy 15 oraz 20, a podobno w tym roku w sprawozdaniu mają być zwarte również odpady z grupy 17 oraz 16. Czy ma ktoś może jakieś informacje na ten temat,będę wdzięczna z podpowiedź.  





Witam, ja tez prowadzę skup złomu i w sprawozdaniu komunalnym uwzględniam odpady o kodach 15, 16, 17 i 20 ( info z urzędu) - tak robiłam od 2 lat.
Ja jeszcze kiedyś dostałem info na innym forum, że podaje się tylko ilości zebrane od osób fizycznych.




no własnie ja też tak myślałam, ale babka w urzędzie powiedziała, że mam liczyć osoby prywatne i firmy. Bez sensu to moim zdaniem ale tak robie jak powiedziała.




F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2021 o 18:18

Gość napisał:


Teraz siedzę i czytam ustawę i skupy złomu wzór sprawozdania i objaśnienie do niego jest w załączniku nr 3


Dz.U. 2018 poz. 1627   http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180001627/O/D20181627.pdf


"WZÓR ROCZNEGO SPRAWOZDANIA SPORZĄDZANEGO PRZEZ PODMIOT ZBIERAJĄCY ODPADY

KOMUNALNE STANOWIĄCE FRAKCJE ODPADÓW KOMUNALNYCH" nie ma tam wymienionych kodów z grupy 17. Ja dostałam pismo z urzędu i nie ma w nim nic o kodzie z grupy 17.
W związku z tym, dwa poprzednie sprawozdania, jedno papierowe, drugie w systemie BDO składane były w naszym przypadku tylko na kody 150101,150104,200101.
Nie znalazłam informacji o zmianie dotyczącej zbieraczy odpadów komunalnych, innych kod z gr 17 owszem dotyczy.

Gość napisał:


Gość napisał:






Gość napisał:








Gość napisał:





Witam, mam pytanie odnośnie sprawozdania komunalnego, jako podmiot zbierający odpady komunalne ( skup złomu) w ubiegłych lata składaliśmy sprawozdanie w który były uwzględnione odpady z grupy 15 oraz 20, a podobno w tym roku w sprawozdaniu mają być zwarte również odpady z grupy 17 oraz 16. Czy ma ktoś może jakieś informacje na ten temat,będę wdzięczna z podpowiedź.  






Witam, ja tez prowadzę skup złomu i w sprawozdaniu komunalnym uwzględniam odpady o kodach 15, 16, 17 i 20 ( info z urzędu) - tak robiłam od 2 lat.
Ja jeszcze kiedyś dostałem info na innym forum, że podaje się tylko ilości zebrane od osób fizycznych.







no włanie ja też tak myślałam, ale babka w urzędzie powiedziała, że mam liczyć osoby prywatne i firmy. Bez sensu to moim zdaniem ale tak robie jak powiedziała.




Ustawa powyższa ma status uchylonej ale nie znalazłam  w  poprawkach wzmianki o tych kodach z gr 17 jeśli chodzi o zbierających odpady.
Ma ktoś gdzieś treść???

Nie dopisałam że w sprawozdaniu uwzględniam osoby prywatne i firmy.






F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2021 o 20:01

Gość napisał:

Czy firmy składające sprawozdanie (umowa z właścicielami nieruchomości) musi składać sprawozdanie do wójta, burmistrza, prezydenta miasta i czy OBOWIĄZKOWO muszą podać i obliczyć recykling?


Oczywiście mówi o tym art. 9n. ust.4 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach - podmiot odbierający odpady komunalne na postawie umowy z właścicielem nieruchomości jest obowiązany zamieścić w sprawozdaniu także informacje o osiągniętych poziomach recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku.
F4odpowiedz

Gość

29 styczeń 2021 o 11:49

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:


Ale zbierający odpady selektywnie. hmm





Gość napisał:










Gość napisał:












Gość napisał:







Witam, mam pytanie odnośnie sprawozdania komunalnego, jako podmiot zbierający odpady komunalne ( skup złomu) w ubiegłych lata składaliśmy sprawozdanie w który były uwzględnione odpady z grupy 15 oraz 20, a podobno w tym roku w sprawozdaniu mają być zwarte również odpady z grupy 17 oraz 16. Czy ma ktoś może jakieś informacje na ten temat,będę wdzięczna z podpowiedź.  

Bardzo dobre pytanie, pomoże ktoś?

Przylanczam sie do pytania. Może czas zaktualizować katalog odpadów a nie na dziko wprowadzać tak istotne zmiany.






















Tak, zmienił się zakres kodów od tego roku. Wcześniej podawało się tylko kody z frakcji PMTS, teraz wszystkie komunalne. Zmienili dlatego, bo miały się zmienić zasady obliczania poziomu recyklingu (ostatecznie jeszcze się nie zmieniły).
I Kolejna sprawa -podajemy tylko odpady zebrane od osób fizycznych. Ustawa mówi, że wpisujemy zebrane komunalne z wyłączeniem zebrania od innych podmiotów zbierających. Odpady komunalne powstałe w firmach powinny być odebrane i nie powinno być sytuacji ze zbieraniem.
















Czyli zużyty sprzęt na 20 też?






Podbijam pytanie






Informacja z um Rzeszów "podmioty będące zbierającymi odpady komunalne powinny uwzględnić wszystkie zebrane odpady komunalne- mogą to być odpady z gr. 15, 16, 17 oraz 20. W sprawozdaniach za poprzednie lata mieliśmy wyszczególnione, że sprawozdanie dotyczy podmiotu zbierającego odpady papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła. Teraz obowiązek sprawozdawczy dotyczy podmiotu zbierającego odpady komunalne, niezależnie od grupy odpadów w jakiej są one klasyfikowane"




Najbardziej interesujące jest to "mogą" ale czy muszą?

Dodatkowa informacja dotycząca nazwy instalacji  "nazwa instalacji to nie jest nazwa przedsiębiorstwa" a jeśli ja jako zbierający odpady przekazuje je dalej do kolejnego zbierającego, a te dopiero do instalacjo to co z tajemnicą handlową?









F4odpowiedz

Gość

29 styczeń 2021 o 12:38

Gość napisał:


Gość napisał:
Nie da się tak, już i tak próbowałam. Przy tworzeniu kolejnego roboczego sprawozdania wyskakuje taki komunikat - Brak możliwości utworzenia dwóch sprawozdań do wskazanego adresata w danym roku. W przypadku konieczności poprawy złożonego sprawozdania należy skorzystać z opcji "Utwórz korektę" dostępnej z poziomu przycisku "Opcje" na Liście sprawozdań.




Uda się wprowadzić nowe sprawozdanie gdy znajdzie się je za pomocą filtrów, szukaj za rok, szukaj typ sprawozdania itp, pojawia się tabela ze złożonymi oraz z roboczymi wnioskami

Gość napisał:






Gość napisał:




Chciałam usunąć sprawozdanie robocze prezydenta miasta ponieważ nie wczytują mi się dane z zaakceptowanych sprawozdań z firm niestety pojawia mi się komunikat pojawia się komunikat, "że wystąpił błąd podczas wykonywania akcji" próbowałam już kilkukrotnie czy ktoś miał taki sam problem





Mam ten sam problem. Zgłosiłam przez formularz kontaktowy problem tydzień temu... do tej pora z ich strony cisza.



U mnie tak samo, również zgłosiłam przez formularz kontaktowy i cisza.... a może da się utworzyć nowe sprawozdanie i zaciągnie dane (nie usuwając tego co jest robocze)? ja nie mam jeszcze korekty jednego sprawozdania i nie mogę spróbować...






F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter