Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

24 styczeń 2021 o 15:55

Gość napisał:

Dzień doby, czy jako skup złomu, sprawozdanie dla podmiotów zbierających odpady komunalne stanowiące frakcje odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła za 2020 rok nadal się składa? W wersji papierowej do właściwego organu czy elektronicznie przez bazę BDO?


Składa się elektroniczne 
F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2021 o 15:56

Gość Ewelina napisał:

Witam jeśli jeden zakład ma dwa miejsca prowadzenia działalności w tej samej gminie to czy sprawozdanie z odpadów wytwarzanych i przetwarzanych wystarczy złożyć jedno i zaciągnąć obydwa miejsca prowadzenia działalności i dla każdego wpisać oddzielnie dane rąk jak kiedyś robiło się to w wersji papierowej czy należy zrobić dla każdego oddzielnie

Jeden adresat sprawozdania jedno sprawozdanie.

F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2021 o 08:38

Dzień dobry,

mam przekazane na KPOK odpady budowlane z gminy x, innych odpadów z tej gminy nie odebrałam,  czy powinnam złożyć sprawozdanie do gminy z tych odpadów ?


F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2021 o 08:38

Dzień dobry,

mam przekazane na KPOK odpady budowlane z gminy x, innych odpadów z tej gminy nie odebrałam,  czy powinnam złożyć sprawozdanie do gminy z tych odpadów ?


F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2021 o 09:46

Witajcie, czy ktoś może mi powiedzieć wg jakiego wzoru z jakiego rozporządzenia należy obliczać poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu w sprawozdaniu podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości za 2020 r?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2021 o 10:20

Gość napisał:


Gość napisał:


Jak obliczyć poziomy ograniczenia skoro w rozporządzeniu Ministra Środowiska podanajest wartość 35 % do dnia 16 lipca 2020 r. ??



Na podstawie odpadów z pierwszego półrocza, bo tak każe rozporządzenie. Drugie półrocze jest pomijane.

A sprawodzania nie są wysyłane do wójta/burmistrz/ prezydenta miasta za cały rok ? bez podziału na półrocza?
F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2021 o 10:21

Gość napisał:


Gość1234 napisał:


Witam mam pytanie odnośnie odpadów o kodzie 150101,150102. Jesteśmy


firmą transportującą odpady. przewozimy opakowania z papieru i tektury


oraz z tworzyw sztucznych ze sklepu do firmy zajmującej się


recyklingiem. Czy powinnam je umieścić gdzieś w sprawozdaniu składanym


do wójta? Z góry dzięki za odpowiedzi.



Odpady z grupy 15 mogą, ale nie muszą być odpadami komunalnymi, więc to zależy. Czy jesteście wpisani do Rejestru Działalności Regulowanej w gminie? Czy ewidencjonujecie odebrane odpady na podstawie wystawianej przez was KPOK? Jeżeli tak, to trzeba złożyć sprawozdanie z odbioru do wójta.
Tak, jesteśmy wpisani. to są kartony ze sklepu i oni nam wystawiają kartę w BDO, my im potwierdzamy. No i wydaje mi się, że nie jest to chyba odpad komunalny, ale sama już nie wiem. Czyli powinnam je wpisać do tabeli II Informacja o odebranych odpadach komunalnych?

F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2021 o 10:44

Czy przyjmując nakrętki plastikowe od osób fizycznych lub fundacji należy złożyć sprawozdanie komunalne?
 

F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2021 o 13:03

Witam,

Gmina remontuje budynek po starej szkole. Na strychu budynku natrafiono na odpady chemiczne 70 kg (kod 16 06 06). Aby przekazać je firmie, Gmina w systemie BDO utworzyła nowe miejsce prowadzenia działalności. Odpady przekazano firmie zewnętrznej na co mamy KPO z potwierdzonym transportem.Czy sporządza się z tych odpadów jakieś sprawozdanie?? Czy jeśli nie to czy mogę już zamknąć w BDO to miejsce??

F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2021 o 13:09

Witam, mam pytanie odnośnie sprawozdania komunalnego, jako podmiot zbierający odpady komunalne ( skup złomu) w ubiegłych lata składaliśmy sprawozdanie w który były uwzględnione odpady  z grupy 15 oraz 20, a podobno w tym roku w sprawozdaniu mają być zwarte również odpady z grupy 17 oraz 16. Czy ma ktoś może jakieś informacje na ten temat,będę wdzięczna z podpowiedź.  

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter