Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

02 listopad 2020 o 09:43

Czyli jeżeli moja firma w poprzednim roku nie wytwarzała żadnych odpadów to nie składam tego sprawozdania, tak ? Bo już sama nie wiem czy składać czy nie.

F4odpowiedz

Gość

02 listopad 2020 o 10:24

Wirm, że się powtarzam ale mam pytanie: czy wytwórcy odpadów składają  zerowe sprawozdania za 2019r.  do BDO. W 2019r. nie miałem żadnej KPO. Jedni mówią ze się wysyła a są opinie że zerowego sprawozdania się nie wysyła. A jak Wy robicie bo jak coś to jeszcze dzisiaj mogę wysłać. 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

02 listopad 2020 o 10:45

Gość napisał:

Czyli jeżeli moja firma w poprzednim roku nie wytwarzała żadnych odpadów to nie składam tego sprawozdania, tak ? Bo już sama nie wiem czy składać czy nie.


Jeśli nie były wytwarzane odpady nie robi się sprawozdania  tzw. "zerówek",bo nie ma z czego.
F4odpowiedz

Gość

02 listopad 2020 o 13:45

Gość napisał:

Czy są Urzędy Gmin, które dalej mają problem z utworzeniem sprawozadania?


Oczywiście, że są.
F4odpowiedz

Gość

02 listopad 2020 o 14:27

agnieszka napisał:


Gość napisał:


Czyli jeżeli moja firma w poprzednim roku nie wytwarzała żadnych odpadów to nie składam tego sprawozdania, tak ? Bo już sama nie wiem czy składać czy nie.



Jeśli nie były wytwarzane odpady nie robi się sprawozdania  tzw. "zerówek",bo nie ma z czego.


Tego takie pewny nie jestem. Wcześniej jak ktoś składał sprawozdanie, a w kolejnym roku nic nie wytworzył i nie złożył sprawozdania, to urząd wzywał do jego złożenia.
Bo jak inaczej można odróżnić to, że ktoś nie złożył sprawozdania, bo zapomniał, od tego, że nic nie wytworzyliśmy? Ja bym złożył zerowe.
F4odpowiedz

Gość

02 listopad 2020 o 21:53

tylko chyba technicznie nie ma takiej możliwości, nie wiem czy da się wysłac tylko Dział I...

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

03 listopad 2020 o 07:02

Gość napisał:


agnieszka napisał:




Gość napisał:



Czyli jeżeli moja firma w poprzednim roku nie wytwarzała żadnych odpadów to nie składam tego sprawozdania, tak ? Bo już sama nie wiem czy składać czy nie.




Jeśli nie były wytwarzane odpady nie robi się sprawozdania  tzw. "zerówek",bo nie ma z czego.





Tego takie pewny nie jestem. Wcześniej jak ktoś składał sprawozdanie, a w kolejnym roku nic nie wytworzył i nie złożył sprawozdania, to urząd wzywał do jego złożenia.
Bo jak inaczej można odróżnić to, że ktoś nie złożył sprawozdania, bo zapomniał, od tego, że nic nie wytworzyliśmy? Ja bym złożył zerowe.
Są kontrole WIOŚ. Podczas kontroli stwierdzą ,czy był obowiązek ,czy nie. Jeśli nie jest Pan pewny ,to proszę wysłać dział 1. Swoje dane i nic poza tym, bo przecież nie było odpadów.

F4odpowiedz

Gość

03 listopad 2020 o 12:45

Witam, sprawozdanie miałam utworzone już w połowie października. Później, trzykrotnie próbowałam użytkownikiem głównym potwierdzić sprawozdanie, ale się nie dało - strona jakby się wieszała, kółko kręciło się w nieskończoność. Udało mi się puścić sprawozdanie dopiero dziś, na innym komputerze.


Czy coś mi grozi? Jest w takim przypadku jakaś taryfa ulgowa? Czy trzeba napisać jakieś wyjaśnienie?


Pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

03 listopad 2020 o 15:06

Gość napisał:


Gość Marta N napisał:




Łukasz napisał:





zgadzam się, błędy w formułach - nie doczekałam się do BDO żadnej reakcji na moje zgłoszenia. Dramat




Witam,



w dziale II w sprawozdaniu podmiotu odbierającego odpady komunalne pokazuje mi błąd sumowania odpadów komunalnych i rozbiórkowych, niby system miał być zaktualizowany w ciągu dwóch dni, czy ktoś z Państwa napotkał się z podobnym problemem?



















Tak, dziś wklepałam i wysłałam 9 sprawozdań a przy 10 zaczęło źle sumować. Wg BDO 2+2 to nie jest 4!! Porażka z ich strony.

Potwierdzam. BDO liczy inaczej niż excel. porazka









F4odpowiedz

Gość

08 listopad 2020 o 15:27

Dzień dobry, w związku z rozpoczęciem sprzedaży internetowej muszę zgłosić się do bdo. I teraz pytanie do osób już zgłoszonych. Czy po tym zgłoszeniu trzeba w ciągu roku lub na koniec roku wysyłać im jakąś ewidencję wysłanych kartonie czy ilość zużytej folii do pakowania produktu. Pozdrawiam 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter