Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

31 październik 2020 o 19:59

Gość napisał:

Witam , mam zrobione sprawozdanie ,niestety nie mogę go wysłać bo schodząc na dół nie wyświetla mi się opcja wyślij sprawozdanie dlaczego nie mam tego przycisku ???Proszę o pomoc.


Tylko użytkownik główny może wysłać, albo z pelnomocnictwem i opłatą skarbową podrzedny. 
F4odpowiedz

Gość

01 listopad 2020 o 12:14

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam , mam zrobione sprawozdanie ,niestety nie mogę go wysłać bo schodząc na dół nie wyświetla mi się opcja wyślij sprawozdanie dlaczego nie mam tego przycisku ???Proszę o pomoc.



Tylko użytkownik główny może wysłać, albo z pelnomocnictwem i opłatą skarbową podrzedny. 
Dzięki Wielkie !

F4odpowiedz

Gość

01 listopad 2020 o 14:46

Gość napisał:

Czy musze robic sprawozdanie zerowe woj mazowieckie

z informacji uzyskanej  na infolinii BDO mówią , ze nie  robić ,a jak sie dodzwonisz  UM  że tak. Sam jeszcze nie mam zrobionego zerowego i tak się zastanawiam czy wpisywać w  dziale XI  kody odpadów  ,masę. Może ktoś nam podpowie . Proszę?

F4odpowiedz

Gość

01 listopad 2020 o 18:06

Witam wytwarzam w ramach usługi, zbieram i przekazuje odpady kod 02 masa roślinna, gruz budowlany zmieszany 17 i 16 01 19...co wypełniam w sprawozdaniu..?

F4odpowiedz

Gość

01 listopad 2020 o 18:44

Gość napisał:

Witam lepiej pozno niz wcale.Prosze czy jako wytworca ktory nie ma KPO w roku 2019 musze robic sprawozdanie zerowe do. Marszalka woj. Mazowieckiego


  JACEK ;  Z  innych forum można wywnioskować, ze zalezy gdzie się dzwoni - infolinia BDO -nie, a UM -tak. Sam jestem w kropce wysłać, czy nie wysłać. Do jutra jeszcze czas.
F4odpowiedz

Gość

01 listopad 2020 o 21:01

Gość napisał:



Jejku - ślicznie dziękuję za odp., ale pomyliłam się co do roku i napisałam 2019 zamiast 2020!!!!!!!



Co z KPO w wersji papierowej z roku 2020 - mogą pozostać?


Mam tylko 2 ze stycznia i lutego - cała reszta jest prowadzona elektronicznie.


Nawet jak chcieć je wprowadzić po kolei przed szereg

elektronicznych, to numeracja nie będzie się zgadzała na dotychczasowych

kartach elektronicznych.




Chcieć je wprowadzić z wsteczną datą nie da się niestety, system nie puszcza dalej.




Radźcie proszę co w takiej sytuacji :- (      skoro w 2020 prowadzi się jedynie

elektroniczną ewidencję.

Kiedyś słyszałam, że będzie możliwość ich wprowadzenia, ale zupełnie nie wiem jak to zrobić w systemie BDO i czy faktycznie jest taka możliwość...?

A może byłaby możliwość wprowadzenia w 2021 zgodnie z datą dnia i miesiąca tylko rok by się zmienił?









Jeśli ma się wersję papierową, to nie trzeba wpisywać do systemu. Jest obowiązek prowadzić również KEO w wersji papierowej dla tych kart. Przekazując odpad też trzeba przekazać w wersji papierowej. 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

02 listopad 2020 o 06:48

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam lepiej pozno niz wcale.Prosze czy jako wytworca ktory nie ma KPO w roku 2019 musze robic sprawozdanie zerowe do. Marszalka woj. Mazowieckiego



  JACEK ;  Z  innych forum można wywnioskować, ze zalezy gdzie się dzwoni - infolinia BDO -nie, a UM -tak. Sam jestem w kropce wysłać, czy nie wysłać. Do jutra jeszcze czas.

Nie robi się sprawozdań zerowych.
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

02 listopad 2020 o 06:50

Gość napisał:


Gość napisał:


Czy musze robic sprawozdanie zerowe woj mazowieckie

z informacji uzyskanej  na infolinii BDO mówią , ze nie  robić ,a jak sie dodzwonisz  UM  że tak. Sam jeszcze nie mam zrobionego zerowego i tak się zastanawiam czy wpisywać w  dziale XI  kody odpadów  ,masę. Może ktoś nam podpowie . Proszę?


Dział 11 jest dla wytwórców. Jeśli w 2019 roku nie były wytwarzane żadne odpady ,to nic się nie wpisuje. Nie wysyła się sprawozdań "0".

F4odpowiedz

Gość

02 listopad 2020 o 09:16

Gość napisał:


Jejku - ślicznie dziękuję za odp., ale pomyliłam się co do roku i napisałam 2019 zamiast 2020!!!!!!!



Co z KPO w wersji papierowej z roku 2020 - mogą pozostać?


Mam tylko 2 ze stycznia i lutego - cała reszta jest prowadzona elektronicznie.


Nawet jak chcieć je wprowadzić po kolei przed szereg

elektronicznych, to numeracja nie będzie się zgadzała na dotychczasowych

kartach elektronicznych.




Chcieć je wprowadzić z wsteczną datą nie da się niestety, system nie puszcza dalej.




Radźcie proszę co w takiej sytuacji :- (      skoro w 2020 prowadzi się jedynie

elektroniczną ewidencję.

Kiedyś słyszałam, że będzie możliwość ich wprowadzenia, ale zupełnie nie wiem jak to zrobić w systemie BDO i czy faktycznie jest taka możliwość...?

A może byłaby możliwość wprowadzenia w 2021 zgodnie z datą dnia i miesiąca tylko rok by się zmienił?









Nie ma możliwości wprowadzenia zaległego KPO do BDO.

Ustawa dopuszcza robienie papierowych Kart za 2020 rok więc nie ma problemu. Do 31 grudnia można robić Karty papierowo, później już tylko elektroniczne w BDO.

Jeśli są papierowe Karty to trzymać i zrobić do nich osobno papierową ewidencje, później trzeba będzie je ująć w sprawozdaniu w BDO i tyle.


F4odpowiedz

Gość

02 listopad 2020 o 09:42

Czy są Urzędy Gmin, które dalej mają problem z utworzeniem sprawozadania?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter