Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

09 listopad 2020 o 11:54

Gość napisał:

Dzień dobry, w związku z rozpoczęciem sprzedaży internetowej muszę zgłosić się do bdo. I teraz pytanie do osób już zgłoszonych. Czy po tym zgłoszeniu trzeba w ciągu roku lub na koniec roku wysyłać im jakąś ewidencję wysłanych kartonie czy ilość zużytej folii do pakowania produktu. Pozdrawiam 

Ewidencja jest obowiązkowa, tak samo sprawozdawczość i opłaty za wprowadzone opakowania na rynek (odzysk i recykling oraz kampanie edukacyjne, do 1  Mg można ubiegać się o pomoc de minimis). Można też skorzystać z usług organizacji odzysku opakowań.

F4odpowiedz

Gość

10 listopad 2020 o 15:40

Gość napisał:


Gość napisał:



masę odpadów wytwarzanych odnotowuje sie w dziale XII bazy BDO :))



Pytanie:





jestem jednoosobową działalnością gospodarczą - warsztat samochodowy.  Muszę złożyć roczne sprawozdanie odpadowe. Jestem w tym zupełnie zielony. W zeszłym roku oddawałem do utylizacji tylko  filtry olejowe i czyściwo w małych ilościach. Mam na to papier. Nie mam tego zarejestrowanego w systemie BDO. Jest mi ktoś w stanie pomóc - w którym dziale -  w systemie BDO - w sprawozdawczości - mam zaznaczyć oddane filtry i czyściwo???















F4odpowiedz

Gość

11 listopad 2020 o 10:11

Gość napisał: Ale w sprawozdaniu dział I i dział XI. 


Gość napisał:




Gość napisał:





masę odpadów wytwarzanych odnotowuje sie w dziale XII bazy BDO :))




Pytanie:







jestem jednoosobową działalnością gospodarczą - warsztat samochodowy.  Muszę złożyć roczne sprawozdanie odpadowe. Jestem w tym zupełnie zielony. W zeszłym roku oddawałem do utylizacji tylko  filtry olejowe i czyściwo w małych ilościach. Mam na to papier. Nie mam tego zarejestrowanego w systemie BDO. Jest mi ktoś w stanie pomóc - w którym dziale -  w systemie BDO - w sprawozdawczości - mam zaznaczyć oddane filtry i czyściwo???





























F4odpowiedz

Użytkownik usunięty przez Administratora

23 listopad 2020 o 12:23

Witam,
mój mąż prowadzi małą firmę produkcyjną, wytwarza odpady komunalne, złom, makulaturę w ilościach, które są grubo poniżej tego co wymaga ewidencji.
Czy w takiej sytuacji musimy składać sprawozdania w BDO? Jeśli tak, to ja jakiej podstawie, skoro nie mamy ewidencji? Czy musimy składać sprawozdanie zerowe?
W BDO jesteśmy zarejestrowani ponieważ wprowadzamy na rynek produkty w opakowaniach, choć też nie łapiemy się na opłatę produktową.
Pozdrawiam
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

23 listopad 2020 o 14:07

Katarzyna89 napisał:


Witam,

mój mąż prowadzi małą firmę produkcyjną, wytwarza odpady komunalne, złom, makulaturę w ilościach, które są grubo poniżej tego co wymaga ewidencji.

Czy w takiej sytuacji musimy składać sprawozdania w BDO? Jeśli tak, to ja jakiej podstawie, skoro nie mamy ewidencji? Czy musimy składać sprawozdanie zerowe?

W BDO jesteśmy zarejestrowani ponieważ wprowadzamy na rynek produkty w opakowaniach, choć też nie łapiemy się na opłatę produktową.
Pozdrawiam

Prowadzi się uproszczoną ewidencję odpadów  jedynie
za pomocą karty przekazania odpadów. Nie jest wtedy wymagane prowadzenie
kart ewidencji odpadów. Uproszczona ewidencja odpadów może być
prowadzona przez podmioty, które:


  • wytwarzają do 100 kg rocznie odpadów niebezpiecznych,

  • wytwarzają do 5 ton odpadów innych niż niebezpieczne, niebędących odpadami komunalnymi,

  • transportują odpady, wykonując jedynie usługę transportu odpadów,

Przy takiej ew. należy składać sprawozdanie.


F4odpowiedz

Gość

23 listopad 2020 o 15:01

Katarzyna89 napisał:



Witam,

mój mąż prowadzi małą firmę produkcyjną, wytwarza odpady komunalne, złom, makulaturę w ilościach, które są grubo poniżej tego co wymaga ewidencji.

Czy w takiej sytuacji musimy składać sprawozdania w BDO? Jeśli tak, to ja jakiej podstawie, skoro nie mamy ewidencji? Czy musimy składać sprawozdanie zerowe?


W BDO jesteśmy zarejestrowani ponieważ wprowadzamy na rynek produkty w opakowaniach, choć też nie łapiemy się na opłatę produktową.
Pozdrawiam


Zgodnie z art. 75 ust. 1 pkt
1 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, roczne sprawozdanie o wytwarzanych
odpadach i o gospodarowaniu odpadami sporządza wytwórca obowiązany do
prowadzenia ewidencji odpadów.

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20130000021/U/D20130021Lj.pdf

Jeśli nie przekraczają
Państwo limitów Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w
sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku
prowadzenia ewidencji odpadów

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190002531

i nie wytworzyli Państwo
innych niż wymienione w rozporządzeniu kodów odpadów, a co za tym idzie nie
była prowadzona ewidencja (KPO i KEO), to nie są Państwo zobowiązani do
sporządzenia sprawozdania w BDO.


F4odpowiedz

Gość

23 listopad 2020 o 17:02

Gość napisał:


Katarzyna89 napisał:






Witam,


mój mąż prowadzi małą firmę produkcyjną, wytwarza odpady komunalne, złom, makulaturę w ilościach, które są grubo poniżej tego co wymaga ewidencji.


Czy w takiej sytuacji musimy składać sprawozdania w BDO? Jeśli tak, to ja jakiej podstawie, skoro nie mamy ewidencji? Czy musimy składać sprawozdanie zerowe?




W BDO jesteśmy zarejestrowani ponieważ wprowadzamy na rynek produkty w opakowaniach, choć też nie łapiemy się na opłatę produktową.
Pozdrawiam





Zgodnie z art. 75 ust. 1 pkt

1 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, roczne sprawozdanie o wytwarzanych

odpadach i o gospodarowaniu odpadami sporządza wytwórca obowiązany do

prowadzenia ewidencji odpadów.


http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20130000021/U/D20130021Lj.pdf


Jeśli nie przekraczają

Państwo limitów Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w

sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku

prowadzenia ewidencji odpadów


http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190002531


i nie wytworzyli Państwo

innych niż wymienione w rozporządzeniu kodów odpadów, a co za tym idzie nie

była prowadzona ewidencja (KPO i KEO), to nie są Państwo zobowiązani do

sporządzenia sprawozdania w BDO.




Tylko trzeba  pamiętać  że te limity dotyczą rok 2020 (rozporządzenie weszło w życie 1 stycznia 2020 r.). W 2019 r. limity dotyczyły mniejszej grupy  odpadów a limity były niższe.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

23 listopad 2020 o 20:28

Gość napisał:



Zgodnie z art. 75 ust. 1 pkt

1 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, roczne sprawozdanie o wytwarzanych

odpadach i o gospodarowaniu odpadami sporządza wytwórca obowiązany do

prowadzenia ewidencji odpadów.


http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20130000021/U/D20130021Lj.pdf


Jeśli nie przekraczają

Państwo limitów Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w

sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku

prowadzenia ewidencji odpadów


http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190002531


i nie wytworzyli Państwo

innych niż wymienione w rozporządzeniu kodów odpadów, a co za tym idzie nie

była prowadzona ewidencja (KPO i KEO), to nie są Państwo zobowiązani do

sporządzenia sprawozdania w BDO.




KPO nie wystawia się dla osoby fizycznej, a firma produkcyjna ,która wytwarza odpady ? Czy taka firma nie przekazuje odpadów dalej i nie potrzebuje na to kart ? A jeśli są wystawiane karty ,to nie obowiązuje ew uproszczona ? A skoro są karty ,to nie musi się robić sprawozdania ?
F4odpowiedz

Gość

25 listopad 2020 o 08:37

Witam, 
mam pytanie odnośnie statusu sprawozdania. Czy ktoś orientuje się, czy jak sprawozdanie zostanie zweryfikowane przez UM to zmieni się jego status?. Czy cały czas będzie widniało "Złożone". Na szkoleniu nie była poruszona ta kwestia. I czy z poziomu użytkownika podrzędnego też będę to widoczne, czy tylko z poziomu użytkownika głównego. Z góry dziękuję za odpowiedź.

F4odpowiedz

Gość

25 listopad 2020 o 12:31

Gość napisał:

Witam, 
mam pytanie odnośnie statusu sprawozdania. Czy ktoś orientuje się, czy jak sprawozdanie zostanie zweryfikowane przez UM to zmieni się jego status?. Czy cały czas będzie widniało "Złożone". Na szkoleniu nie była poruszona ta kwestia. I czy z poziomu użytkownika podrzędnego też będę to widoczne, czy tylko z poziomu użytkownika głównego. Z góry dziękuję za odpowiedź.


zmieni status na "zatwierdzone" przynajmniej tak miałam w przypadku sprawozdania komunalnego 
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter