Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

30 październik 2020 o 14:25

Agnieszka1310 napisał:


Gość napisał:






Co z KPO w wersji papierowej za rok 2019 - mogą pozostać?


Mam tylko 2 ze styczenia i lutego - cała reszta jest prowadzona elektronicznie.


Nawet jak chcieć je wprowadzić po kolei przed szereg elektronicznych to numeracja nie będzie się zgadzała na dotychczasowych kartach




nie prawda, w tym roku można też mieć karty papierowe, od przyszłego tylko w BDO





KPO trzeba przechowywać przez okres 5 lat. KPO z 2019 roku pozostają tylko w formie papierowej, dopiero od 2020 prowadzi się jedynie elektroniczną ewidencję



F4odpowiedz

Gość

30 październik 2020 o 14:27

Agnieszka1310 napisał:


Gość napisał:






Co z KPO w wersji papierowej za rok 2019 - mogą pozostać?


Mam tylko 2 ze styczenia i lutego - cała reszta jest prowadzona elektronicznie.


Nawet jak chcieć je wprowadzić po kolei przed szereg elektronicznych to numeracja nie będzie się zgadzała na dotychczasowych kartach




https://bdo.mos.gov.pl/news/forma-papierowa-nowy-termin/






KPO trzeba przechowywać przez okres 5 lat. KPO z 2019 roku pozostają tylko w formie papierowej, dopiero od 2020 prowadzi się jedynie elektroniczną ewidencję



F4odpowiedz

Gość

30 październik 2020 o 14:35

Agnieszka1310 napisał:


Gość napisał:






Co z KPO w wersji papierowej za rok 2019 - mogą pozostać?


Mam tylko 2 ze styczenia i lutego - cała reszta jest prowadzona elektronicznie.


Nawet jak chcieć je wprowadzić po kolei przed szereg elektronicznych to numeracja nie będzie się zgadzała na dotychczasowych kartach







Kart musi Pan/Pani przechowywać przez 5 lat, nie można ich wprowadzić do BDO


KPO trzeba przechowywać przez okres 5 lat. KPO z 2019 roku pozostają tylko w formie papierowej, dopiero od 2020 prowadzi się jedynie elektroniczną ewidencję



F4odpowiedz

Gość

30 październik 2020 o 14:54

Gość napisał:



W 2019 firma wytworzyła ilości odpadów przekrawające ilości które nie wymagają ewidencji.

W 2019 odpady zostały przekazane zewnętrznej firmie w celu składowania i neutralizacji.

Czy uzupełniam tylko Dział I i Dział XI czy również Dział XIII - w celu określenia co zrobiła z nimi firma do której odpady zostały przekazane?

Z góry dziękuję za pomoc





Tylko I i XI. Dz. XIII wypełniają przetwarzający.
F4odpowiedz

Gość

30 październik 2020 o 16:04

Witam, 

Czy w sprawozdaniu muszę podać ilości przekazanych odpadów kod 15 01 10* - jeśli tak to w którym dziale ? 

F4odpowiedz

DARIA

30 październik 2020 o 17:47

Witam , czy musze składać zerowe sprawozdanie do Marszałka woj.  Mazowieckiego. Pragnę nadmienić ze w roku 2019 nie miałam KPO.

F4odpowiedz

Gość

30 październik 2020 o 18:35

Gość napisał:

Czy po złożeniu sprawozdania maja Państwo możliwość jego podglądu i wydrukowania ???

W filmach instruktażowych mówią że jeśli sprawozdanie ma status "ZŁOŻONE" jest możliwość podglądu, pobrania upo i korekty.
U mnie wskakuje jedynie możliwość pobrania UPO i wykonania korekty.


Na podglądzie pliku wciśnij CTRL+ P  i zapisz do PDF'a 
F4odpowiedz

Mati863

Liczba postów: 10

Od: 21.10.2020

30 październik 2020 o 19:20

Witam, zakładając ze prowadzę KEO, które to odpady przejmuje od przekazującego, następnie je przetwarzam w gotowy produkt to ponownie w KEO mam obowiązek to zaznaczyć? Pozdrawiam 

F4odpowiedz

MagdaMagda

30 październik 2020 o 20:19

Mam problem z wejściem w sprawozdanie o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu odpadami . Wczytuje, wczytuje i otworzyć nie może. Co robić ?

F4odpowiedz

Gość

30 październik 2020 o 20:30

Tak, wypełniasz dział "przetworzone"

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter