Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

29 grudzień 2020 o 11:10

Próbował ktoś już wypełniać sprawozdania komunalne za 2020? Wygląda na to, że wszystko jest po staremu. Nic się automatycznie nie zaciąga z kart ewidencji, samemu wszystko wprowadzamy ręcznie. Zastanawia mnie czy tak już zostanie do końca stycznia 2021 i sprawozdania za 2020 będziemy robić jak rok temu, czy wprowadzą jakieś szalone zmiany na 5 dni przed terminem składania sprawozdań. Pani na infolinii niby mówi, że wszystko zostanie po staremu, ale nie brzmiała za bardzo przekonująco.

A tak przy okazji, ciekawe jak będzie za rok. Jak dane mają się automatycznie zaciągnąć do dwóch sprawozdań (umowa z gminą i umowy z podmiotami) skoro na dany kod można założyć tylko jedną kartę ewidencji dla danej gminy? Myślę, że powinni wprowadzić jakieś grubsze zmiany od 1 stycznia, ale twórcy BDO pewnie nawet sobie nie zdają sprawy jak bardzo ich system nie sprawdza się w realiach pracy dużych firm komunalnych. 

F4odpowiedz

Gość

31 grudzień 2020 o 08:58

Witam,

Posiadam wpis do BDO dla dwóch miejsc prowadzenia działalności.
Zrobiłam sprawozdanie za 2019 r. dla jednego miejsca, gdzie wytwarzam odpady.
W drugim miejscu tych odpadów nie wytwarzam
Czy powinna składać drugie sprawozdanie zerowe dla tego miejsca prowadzenia działalności gdzie nie wytwarzam odpadów.

F4odpowiedz

Gość

31 grudzień 2020 o 17:04

Gość napisał:



Witam,



Posiadam wpis do BDO dla dwóch miejsc prowadzenia działalności.

Zrobiłam sprawozdanie za 2019 r. dla jednego miejsca, gdzie wytwarzam odpady.

W drugim miejscu tych odpadów nie wytwarzam

Czy powinna składać drugie sprawozdanie zerowe dla tego miejsca prowadzenia działalności gdzie nie wytwarzam odpadów.




Sprawozdań zerowych nie składa się 

F4odpowiedz

PauN

04 styczeń 2021 o 13:15

Witam, do kiedy należy złożyć sprawozdanie za 2020r? Do 31.01.2021?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

04 styczeń 2021 o 13:31

PauN napisał:

Witam, do kiedy należy złożyć sprawozdanie za 2020r? Do 31.01.2021?


Jakie sprawozdanie- komunalne ,czy zwykłe odpady ?
F4odpowiedz

Gość

05 styczeń 2021 o 13:10

agnieszka napisał:


PauN napisał:


Witam, do kiedy należy złożyć sprawozdanie za 2020r? Do 31.01.2021?



Jakie sprawozdanie- komunalne ,czy zwykłe odpady ?

Zwykłe odpady.
F4odpowiedz

Gość

05 styczeń 2021 o 17:32

Gość napisał:


agnieszka napisał:




PauN napisał:



Witam, do kiedy należy złożyć sprawozdanie za 2020r? Do 31.01.2021?




Jakie sprawozdanie- komunalne ,czy zwykłe odpady ?



Zwykłe odpady.

Do 15 marca. Za 2019 był termin przedłużony, ale za 2020 r do 15 marca. 

F4odpowiedz

Gość

07 styczeń 2021 o 08:52

agnieszka napisał:


PauN napisał:


Witam, do kiedy należy złożyć sprawozdanie za 2020r? Do 31.01.2021?



Jakie sprawozdanie- komunalne ,czy zwykłe odpady ?


A sprawozdanie podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości do kiedy należy złożyć? 
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

07 styczeń 2021 o 09:37

Gość napisał:


agnieszka napisał:




PauN napisał:



Witam, do kiedy należy złożyć sprawozdanie za 2020r? Do 31.01.2021?




Jakie sprawozdanie- komunalne ,czy zwykłe odpady ?





A sprawozdanie podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości do kiedy należy złożyć?


Roczne sprawozdanie podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości należy złożyć do 31.01.2020r. za poprzedni rok kalendarzowy.
F4odpowiedz

Gość

07 styczeń 2021 o 20:53

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:



Brak załącznika to nic nowego. Nie wiem czy ktoś kiedykolwiek taki załącznik otrzymał. Z tego co się dowiedziałam w Urzędzie Marszałkowskim, to takie wiadomości wysyła system automatycznie, jeżeli jakiś wniosek/sprawozdanie zostało zatwierdzone.

Gość napisał:




Witam, 
mam pytanie odnośnie statusu sprawozdania. Czy ktoś orientuje się, czy jak sprawozdanie zostanie zweryfikowane przez UM to zmieni się jego status?. Czy cały czas będzie widniało "Złożone". Na szkoleniu nie była poruszona ta kwestia. I czy z poziomu użytkownika podrzędnego też będę to widoczne, czy tylko z poziomu użytkownika głównego. Z góry dziękuję za odpowiedź.





zmieni status na "zatwierdzone" przynajmniej tak miałam w przypadku sprawozdania komunalnego 
Ja dostałem wiadomość (domyślam się, że dotyczy Sprawozdania, w zakładce widnieje ono dalej jako "złożone"), ale po jej otwarciu widzę tylko wiadomość o treści: " Szanowni Państwo! Aby zapoznać się z treścią dokumentu prosimy wybrać plik w załączniku. W przypadku gdy plik został załączony w formacie ZIP prosimy o pobranie i rozpakowanie dokumentu".

Wcześniej kliknąłem, że potwierdzam odbiór wiadomości.
Jeśli pismo dotyczy Sprawozdania to nie wiem co z tym zrobić, bo żadnego załącznika nie widzę... sprawdzałem w Chrome, Firefoxie i na telefonie.
Wszędzie to samo - brak załącznika.
Miał ktoś tak?

Problem w ty,






Jedyne wyjscie nic nie pobierac i nie potwierdzac wiadomosci widmo dopuki scierwo nie bedzie poprawnie działać


F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter