Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

28 styczeń 2020 o 11:29

Gość napisał:

Dzień dobry,

proszę o pomoc w kwestii działu VIa dotyczącym masy odpadów przekazanych do recyklingu.
Zbieramy odpad w kodzie 150102 i przekazujemy go do instalacji. załóżmy, że przekazaliśmy 20 Mg odpadu. Z informacji z instalacji wynika, że z tego odpadu wysegregowano, np. 2 Mg odpadu 150101, 10 Mg odpadu 150102, 2 Mg odpadu 150104. Jak to zapisać w sprawozdaniu skoro system nie przyjmuje ani pustych rubryk ani wartości zerowych? Przecież jeżeli wpiszę kod 150104 to w odebranych nie mogę nic wykazać, a w przekazanych do recyklingu powinnam wykazać 2 Mg. Czy powinnam wpisać tylko kod 150102 i w odebranych wpisać 20 Mg, a w przekazanych zliczyć całą masę wysegregowanych, czyli 14 Mg?


Moim zdaniem w Twoim przypadku np. dla kodu 15 01 02 powinno się wpisać w odebranych 0Mg a w przekazanych do recyklingu  faktyczną ilość  wysegregowanych. To, że twórcy BDO nie przewidzieli takiej opcji w ogóle mnie nie dziwi, bo ewidentnie tworzyli to ludzie, którzy nigdy nie mieli praktycznej styczności z ewidencją i sprawozdawczością odpadową. 
F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2020 o 12:02

Gość napisał:


Gość napisał:


Dzień dobry,

proszę o pomoc w kwestii działu VIa dotyczącym masy odpadów przekazanych do recyklingu.
Zbieramy odpad w kodzie 150102 i przekazujemy go do instalacji. załóżmy, że przekazaliśmy 20 Mg odpadu. Z informacji z instalacji wynika, że z tego odpadu wysegregowano, np. 2 Mg odpadu 150101, 10 Mg odpadu 150102, 2 Mg odpadu 150104. Jak to zapisać w sprawozdaniu skoro system nie przyjmuje ani pustych rubryk ani wartości zerowych? Przecież jeżeli wpiszę kod 150104 to w odebranych nie mogę nic wykazać, a w przekazanych do recyklingu powinnam wykazać 2 Mg. Czy powinnam wpisać tylko kod 150102 i w odebranych wpisać 20 Mg, a w przekazanych zliczyć całą masę wysegregowanych, czyli 14 Mg?



Moim zdaniem w Twoim przypadku np. dla kodu 15 01 02 powinno się wpisać w odebranych 0Mg a w przekazanych do recyklingu  faktyczną ilość  wysegregowanych. To, że twórcy BDO nie przewidzieli takiej opcji w ogóle mnie nie dziwi, bo ewidentnie tworzyli to ludzie, którzy nigdy nie mieli praktycznej styczności z ewidencją i sprawozdawczością odpadową. 

Swoją drogą, od strony technicznej też jest to wszystko fatalnie wykonane. Dodawanie tabel i rekordów w sprawozdaniu w sposób jaki zaprojektowali to twórcy BDO jest niewspółmiernie czasochłonne i nieprzejrzyste. Nawet sprawdzenie czy coś poprawnie wpisaliśmy wymaga dużej liczby bezsensownych kliknięć. 
F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2020 o 13:10

Gość napisał:

Proszę o informację czy sporządzacie sprawozdania podmiotów odbierających odpady komunalne, czy czekacie na podpis Prezydenta? Jeśli robicie to jak? papierowo? elektronicznie? (oczywiście na tyle na ile możliwe jest z błędami typu nie zaznaczone sprawozdania zerowe). Czas nagli :((


Witam, my czekamy ze sprawozdaniami, po pierwsze, bo wierzę, że prezydent podpisze, a po drugie - bo nie jestem w stanie wysłać poprawnego merytorycznie sprawozdania (kliknąć jednocześnie, że to sprawozdanie zerowe i na dodatek bez umowy z gminą, ani mieszkańcem). Czekam, aż usuną błąd i będzie się dało w ogóle wypełnić to sprawozdanie.
F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2020 o 14:16

Dzień dobry,

mam problem z umieszczeniem odpadów o kodzie 19 05 99 powstałe po mechaniczno-biologicznym przetwarzaniu zmieszanych odpadów komunalnych, w dziale V sprawozdania mowa o odpadach powstałych po mechanicznym sortowaniu,a odpady o kodzie 19 05 99 powstają po biologicznym procesie czy w takim razie nie umieszczać ich w sprawozdaniu? Jeżeli umieszczę je w tym dziale zaliczę do frakcji 0-80, podam AT4 to te wartości sumują mi się automatycznie w rubryce masa całego strumienia odpadów ://

F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2020 o 15:19

Gość napisał:

Witam. Wysłał już ktoś może zerówki??bo mam problem zaznaczyłem sprawozdanie zerowe i samo się o dznaczylo...ktoś też tak ma?

ja tak mam , cos znów sknocili 

F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2020 o 15:44

W bdo sprawozdawczość komunalna jest sprawozdanie do urzędu marszałkowskiego. Co to za śprawozdanie ? Kto je wypełnia? Czy to jest stare sprawozdanie tj. Formularz o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu odpadami ? Czy nie. Czy jest to spr jakie wysyła gmina do urzędu marszałkowskiego 

F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2020 o 16:38

Gość napisał:


Gość napisał:


Proszę o informację czy sporządzacie sprawozdania podmiotów odbierających odpady komunalne, czy czekacie na podpis Prezydenta? Jeśli robicie to jak? papierowo? elektronicznie? (oczywiście na tyle na ile możliwe jest z błędami typu nie zaznaczone sprawozdania zerowe). Czas nagli :((



Witam, my czekamy ze sprawozdaniami, po pierwsze, bo wierzę, że prezydent podpisze, a po drugie - bo nie jestem w stanie wysłać poprawnego merytorycznie sprawozdania (kliknąć jednocześnie, że to sprawozdanie zerowe i na dodatek bez umowy z gminą, ani mieszkańcem). Czekam, aż usuną błąd i będzie się dało w ogóle wypełnić to sprawozdanie.

Witam, też się wstrzymujemy, jeśli jest błąd systemowy, nie można nas karać za nie złożenie sprawozdania



F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2020 o 16:40

Gość napisał:


Gość napisał:


Witam. Wysłał już ktoś może zerówki??bo mam problem zaznaczyłem sprawozdanie zerowe i samo się o dznaczylo...ktoś też tak ma?

ja tak mam , cos znów sknocili

też tak mam, to jest błąd w systemie, tylko że jest już 28/01/2020 i ogromna presja czasu




F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2020 o 16:58

Gość napisał:


Gość napisał:


Proszę o informację czy sporządzacie sprawozdania podmiotów odbierających odpady komunalne, czy czekacie na podpis Prezydenta? Jeśli robicie to jak? papierowo? elektronicznie? (oczywiście na tyle na ile możliwe jest z błędami typu nie zaznaczone sprawozdania zerowe). Czas nagli :((



Witam, my czekamy ze sprawozdaniami, po pierwsze, bo wierzę, że prezydent podpisze, a po drugie - bo nie jestem w stanie wysłać poprawnego merytorycznie sprawozdania (kliknąć jednocześnie, że to sprawozdanie zerowe i na dodatek bez umowy z gminą, ani mieszkańcem). Czekam, aż usuną błąd i będzie się dało w ogóle wypełnić to sprawozdanie.


Ja też czekam. Może w piątek wyślę papierowe, jeżeli prezydent nie podpisze do końca tygodnia (co wydaje mi się raczej mało prawdopodobne, bo czemu niby miałby nie podpisać?). BDO w tej chwili nie pozwala na złożenie sprawozdania, pod którym mógłbym z czystym sumieniem się podpisać. Z doświadczenia wiem, że w gminach nie zawsze pracują dobrze obeznani z tematyką odpadów ludzie i jakby zaczęli robić swoje sprawozdania do marszałka na podstawie tych wszystkich bzdur, do których wpisania zmusza mnie w tej chwili BDO, to kary by leciały hurtowo jeszcze wyższe niż są za niezłożenie sprawozdania w terminie. 
F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2020 o 18:43

A na jakich wzorach sprawozdań robicie wersję papierową? Wszystko teraz ma być elektronicznie za pośrednictwem BDO i według mnie nie ma możliwości zrobienia sprawozdania papierowo... 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter