Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

28 styczeń 2020 o 19:34

Czy te sprawozdania w bdo są kopią dotychczasowych sprawozdań? Mam takie wrażenie . Czy dział 2 jest zatem sumą działow 3a 3b i 4 ? Czy w dziale 3a i 3b ująć tylko odpady przekazane do recyklingu ż odpadów zebranych ? Czy jeśli powiedzmy wielkogabaryty zostały poddane procesowi r 12 nie ujmuje tych odpadów w dziale 6 ?

F4odpowiedz

Gość

29 styczeń 2020 o 07:50

dzień dobry, mam pytanie - czy  jeśli posiadamy pozwolenie na zbieranie odpadów, ale nie odbieramy sami odpadów komunalnych bezpośrednio od mieszkańców, tylko okazjonalnie przywożą do nas  odpady  komunalne profesjonalni zbierający, czy musimy składać sprawozdanie  z gospodarki odpadami komunalnymi ? 

F4odpowiedz

123456

29 styczeń 2020 o 08:17

Gość napisał:


Dzień dobry,



mam problem z umieszczeniem odpadów o kodzie 19 05 99 powstałe po mechaniczno-biologicznym przetwarzaniu zmieszanych odpadów komunalnych, w dziale V sprawozdania mowa o odpadach powstałych po mechanicznym sortowaniu,a odpady o kodzie 19 05 99 powstają po biologicznym procesie czy w takim razie nie umieszczać ich w sprawozdaniu? Jeżeli umieszczę je w tym dziale zaliczę do frakcji 0-80, podam AT4 to te wartości sumują mi się automatycznie w rubryce masa całego strumienia odpadów ://






1. Mam ten sam problem. Zsumuje mi wartość AT4 i masą 19 05 99 jako masa całego strumienia :/ co ma wynik badania do masy ??? !!! Po tym jak Prezydent podpisze nowelizację o wydłużeniu terminu sprawodzdań MUSIMY (wiele podmiotów) pisać pisma do Ministra Klimatu (jako główny administrator) i do IOŚ ze zgłoszeniem wszystkich problemów, tak aby w ciągu tego pół roku poprawili!!!!!!!!




2. Kolejny problem to oczywiście Dział VI gdzie poziom recyklingu liczy się w stosunku do wszystkich odpadów a nie do 4 frakcji, czyli wg zasad które mają obowiązywać dopiero za rok! Czyli ww. wzory powinny obejmować okres sprawozdawczy 2020 r a nie już teraz :/



3. Nie mogę wpisać wartości 0,0000 w dziale VI a, w rubryce MASA ODEBRANYCH ODPADÓW. W tym dziale zamieszczam odpady również te, które zostały wysortowane z 15 01 06 oraz z 20 03 01 i przy pewnych kodach odpadów, których nie odebraliśmy ale wysortowaliśmy, powinnam wpisać masę 0,0000 a dopiero w kolumnie obok jakąś ilość. Niestety BDO nie przewidziało tego i nie mogę wpisać ww. kolumnie 0 (error- wartość musi być wyższa nić 0).



Sytuacja jest podobna w ostatnim dziale gdzie "Masa odpadów ulegających biodegradacji zebranych, odebranych
i przetworzonych ze strumienia odpadów komunalnych z obszaru danej gminy, przekazanych do składowania9)  −
MOUBR29) [Mg]" wynosi 0 ale nie moge jej wpisać !!!!!



Proszę dajcie znać czy wy też borykacie się z takimi problemami ;(





F4odpowiedz

123456

29 styczeń 2020 o 08:17

Dzień dobry,

mam problem z umieszczeniem
odpadów o kodzie 19 05 99 powstałe po mechaniczno-biologicznym
przetwarzaniu zmieszanych odpadów komunalnych, w dziale V sprawozdania
mowa o odpadach powstałych po mechanicznym sortowaniu,a odpady o kodzie
19 05 99 powstają po biologicznym procesie czy w takim razie nie
umieszczać ich w sprawozdaniu? Jeżeli umieszczę je w tym dziale zaliczę
do frakcji 0-80, podam AT4 to te wartości sumują mi się automatycznie w
rubryce masa całego strumienia odpadów ://



1. Zsumuje
mi wartość AT4 i masą 19 05 99 jako masa całego strumienia :/ co ma
wynik badania do masy ??? !!! Po tym jak Prezydent podpisze nowelizację o
wydłużeniu terminu sprawodzdań MUSIMY (wiele podmiotów) pisać pisma do
Ministra Klimatu (jako główny administrator) i do IOŚ ze zgłoszeniem
wszystkich problemów, tak aby w ciągu tego pół roku poprawili!!!!!!!!


2.
Kolejny problem to oczywiście Dział VI gdzie poziom recyklingu liczy
się w stosunku do wszystkich odpadów a nie do 4 frakcji, czyli wg zasad
które mają obowiązywać dopiero za rok! Czyli ww. wzory powinny obejmować
okres sprawozdawczy 2020 r a nie już teraz :/

3.
Nie mogę wpisać wartości 0,0000 w dziale VI a, w rubryce MASA
ODEBRANYCH ODPADÓW. W tym dziale zamieszczam odpady również te, które
zostały wysortowane z 15 01 06 oraz z 20 03 01 i przy pewnych kodach
odpadów, których nie odebraliśmy ale wysortowaliśmy, powinnam wpisać
masę 0,0000 a dopiero w kolumnie obok jakąś ilość. Niestety BDO nie
przewidziało tego i nie mogę wpisać ww. kolumnie 0 (error- wartość musi
być wyższa nić 0).

Sytuacja jest podobna w ostatnim dziale gdzie "Masa odpadów ulegających biodegradacji zebranych, odebranych
i przetworzonych ze strumienia odpadów komunalnych z obszaru danej gminy, przekazanych do składowania9) −
MOUBR29) [Mg]" wynosi 0 ale nie moge jej wpisać !!!!!

Proszę dajcie znać czy wy też borykacie się z takimi problemami ;(
F4odpowiedz

Gość

29 styczeń 2020 o 09:35

Gość napisał:

dzień dobry, mam pytanie - czy  jeśli posiadamy pozwolenie na zbieranie odpadów, ale nie odbieramy sami odpadów komunalnych bezpośrednio od mieszkańców, tylko okazjonalnie przywożą do nas  odpady  komunalne profesjonalni zbierający, czy musimy składać sprawozdanie  z gospodarki odpadami komunalnymi ? 


Tak, musicie złożyć sprawozdanie podmiotu zbierającego odpady. 
F4odpowiedz

3456

29 styczeń 2020 o 09:46

witam
mam głupie pytanie, skoro zawsze sprawozdanie zbierającego odpady komunalne stanowiące frakcje odpadów komunalnych... było składane do prezydenta/burmistrza miasta, a teraz w BDO nie ma ich. to gdzie mam je "wysłać"? do urzędów miast?


F4odpowiedz

Gość100

Liczba postów: 18

Od: 08.01.2020

29 styczeń 2020 o 10:00

123456 napisał:



Dzień dobry,



mam problem z umieszczeniem

odpadów o kodzie 19 05 99 powstałe po mechaniczno-biologicznym

przetwarzaniu zmieszanych odpadów komunalnych, w dziale V sprawozdania

mowa o odpadach powstałych po mechanicznym sortowaniu,a odpady o kodzie

19 05 99 powstają po biologicznym procesie czy w takim razie nie

umieszczać ich w sprawozdaniu? Jeżeli umieszczę je w tym dziale zaliczę

do frakcji 0-80, podam AT4 to te wartości sumują mi się automatycznie w

rubryce masa całego strumienia odpadów ://








1. Zsumuje

mi wartość AT4 i masą 19 05 99 jako masa całego strumienia :/ co ma

wynik badania do masy ??? !!! Po tym jak Prezydent podpisze nowelizację o

wydłużeniu terminu sprawodzdań MUSIMY (wiele podmiotów) pisać pisma do

Ministra Klimatu (jako główny administrator) i do IOŚ ze zgłoszeniem

wszystkich problemów, tak aby w ciągu tego pół roku poprawili!!!!!!!!






2.

Kolejny problem to oczywiście Dział VI gdzie poziom recyklingu liczy

się w stosunku do wszystkich odpadów a nie do 4 frakcji, czyli wg zasad

które mają obowiązywać dopiero za rok! Czyli ww. wzory powinny obejmować

okres sprawozdawczy 2020 r a nie już teraz :/



3.

Nie mogę wpisać wartości 0,0000 w dziale VI a, w rubryce MASA

ODEBRANYCH ODPADÓW. W tym dziale zamieszczam odpady również te, które

zostały wysortowane z 15 01 06 oraz z 20 03 01 i przy pewnych kodach

odpadów, których nie odebraliśmy ale wysortowaliśmy, powinnam wpisać

masę 0,0000 a dopiero w kolumnie obok jakąś ilość. Niestety BDO nie

przewidziało tego i nie mogę wpisać ww. kolumnie 0 (error- wartość musi

być wyższa nić 0).



Sytuacja jest podobna w ostatnim dziale gdzie "Masa odpadów ulegających biodegradacji zebranych, odebranych

i przetworzonych ze strumienia odpadów komunalnych z obszaru danej gminy, przekazanych do składowania9) −

MOUBR29) [Mg]" wynosi 0 ale nie moge jej wpisać !!!!!


Proszę dajcie znać czy wy też borykacie się z takimi problemami ;(

Niestety, złożenie prawidłowo wypełnionego sprawozdania jest niemożliwe. To nie wszystkie problemy. o których wyżej wspomniano. Wysłałam kilka maili na adres Departamentu Gospodarki Odpadami i Klimatu z uwagami. Pan oddzwonił i powiedział, że pracują nad tym, by zgłoszone problemy/uwagi uwzględnić.

F4odpowiedz

Gość

29 styczeń 2020 o 10:41

TE sprawozdania to absurd miałem kilka dni temu zapisane zerowe teraz się samo odznaczyło jak mam wysłać teraz zerówki jak nie działa , ten ich system jest skopany doszczętnie 

F4odpowiedz

Gość

29 styczeń 2020 o 11:21

Witam, mam pytanie w sprawozdaniach podmiotu odbierającego odpady od mieszkańców na podstawie umowy z Gminą nigdy nie wykazywaliśmy poziomów. W tej chwili chcąc wypełnić np. dział VI tabela II w BDO wymagane jest podanie poziomu w innym wypadku system nie chce zapisać danych. Jak poradziliście sobie z tym problemem? W ogóle nie wypełniacie tego działu VI.II czy liczycie poziomy mimo, iż nie ma takiego obowiązku ?

F4odpowiedz

Gość

29 styczeń 2020 o 12:12

Proszę o pomoc w dwóch sprawach:

1. Sprawozdania komunalne do 31.01.2020r.  dla podmiotu, który przyjmuje odpady od innego zbierającego odpady komunalne wysyła się do Urzędu Miasta gdzie składowane są te odpady, czy to urzędu miasta gmin z których został przekazany ten odpad?

2. Jeśli mamy w decyzji kody z grupy 15-  ale nie wszystkie przyjmowaliśmy, to sprawozdanie zerowe muszę wysyłać do każdego kodu z tej grupy, które mamy z zezwoleniu ? 


Bardzo dziękuję. 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter