Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

10 luty 2022 o 12:20

napisał:


napisał:




napisał:









Dzień dobry,



jako podmiot wytwarzający odpady posiadam wpis do BDO w którym mam 30 miejsc prowadzenia działalności w dwóch województwach.



W związku z prowadzoną działalnością będę wytwarzać sporadycznie raz na kilka lat ok 50 kg/rok odpadu (15 01 10*) w trzecim województwie.



Czy mogę skorzystać z zapisu art. 66 ustawy o odpadach oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów i nie dopisywać 31 miejące prowadzenia działalność? Czy z uwagi na to, iż w innych lokalizacjach przekraczam ilości odpadów o których mowa w rozporządzaniu musze dopisać to miejsce? Kontaktowałam się z WIOŚ oraz UM i nie są w stenie odpowiedzieć mi na to pytanie. 








Z poważaniem
Ewelina









Limity  odnoszą  się  do wytwórcy a nie miejsca


Limity dotyczą wszystkich miejsc gdzie są wytwarzane łącznie .

Przepisy mamy niejednoznaczne, w przypadku pozwolenia na wytwarzanie odpadów i limitów które zobowiązują do jego uzyskania również nie mamy określonego, czy dotyczą wszystkich miejsc czy każdego miejsca osobno. W przypadku pozwolenia ilości graniczne obligujące do uzyskania pozwolenia odnosimy do każdego miejsca wytwarzania osobno, dlatego też w przypadku limitów określonych w tym rozporządzeniu również odnosiłabym to do każdego miejsca wytwarzania odrębnie.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

10 luty 2022 o 13:21

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:












Dzień dobry,




jako podmiot wytwarzający odpady posiadam wpis do BDO w którym mam 30 miejsc prowadzenia działalności w dwóch województwach.




W związku z prowadzoną działalnością będę wytwarzać sporadycznie raz na kilka lat ok 50 kg/rok odpadu (15 01 10*) w trzecim województwie.




Czy mogę skorzystać z zapisu art. 66 ustawy o odpadach oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów i nie dopisywać 31 miejące prowadzenia działalność? Czy z uwagi na to, iż w innych lokalizacjach przekraczam ilości odpadów o których mowa w rozporządzaniu musze dopisać to miejsce? Kontaktowałam się z WIOŚ oraz UM i nie są w stenie odpowiedzieć mi na to pytanie.










Z poważaniem
Ewelina














Limity odnoszą się do wytwórcy a nie miejsca



Limity dotyczą wszystkich miejsc gdzie są wytwarzane łącznie .



Przepisy mamy niejednoznaczne, w przypadku pozwolenia na wytwarzanie odpadów i limitów które zobowiązują do jego uzyskania również nie mamy określonego, czy dotyczą wszystkich miejsc czy każdego miejsca osobno. W przypadku pozwolenia ilości graniczne obligujące do uzyskania pozwolenia odnosimy do każdego miejsca wytwarzania osobno, dlatego też w przypadku limitów określonych w tym rozporządzeniu również odnosiłabym to do każdego miejsca wytwarzania odrębnie.


Limity liczymy łącznie nie na każde MPD. Proponuję zadzwonić do swojego urzędu i się dowiedzieć  https://odpady-help.pl/forum/threads/ewidencja-odpadow-w-bdo/posts?page=116





F4odpowiedz

Gość

10 luty 2022 o 13:22

Mam pytanie. Jesteśmy Firmą/Spółką, chcemy oddać zużyty sprzęt komputerowy,kopiarki, telefony itp., z naszej siedziby/biura,  firmie która to odbiera, pod kodem 160214. Posiadamy nr rejestrowy w BDO. Wiem jaką kartę przekazania wystawić, KPO. Tylko nie wiem jaką kartę ewidencję odpadów mam złożyć. Czy karta ewidencji odpadów, jako zakres działalności dla danego kodu to W- wytworzone będzie prawidłowa ? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

10 luty 2022 o 14:39

Dzień dobry,
Z naszego Ośrodka Zdrowia firma odbiera odpad o kodzie 180103. Po nowemu KEO mamy wystawić jako WYTWARZAJĄCY i drugą jako PRZEKAZUJĄCY?

F4odpowiedz

Gość

10 luty 2022 o 17:25

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:












Dzień dobry,




jako podmiot wytwarzający odpady posiadam wpis do BDO w którym mam 30 miejsc prowadzenia działalności w dwóch województwach.




W związku z prowadzoną działalnością będę wytwarzać sporadycznie raz na kilka lat ok 50 kg/rok odpadu (15 01 10*) w trzecim województwie.




Czy mogę skorzystać z zapisu art. 66 ustawy o odpadach oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów i nie dopisywać 31 miejące prowadzenia działalność? Czy z uwagi na to, iż w innych lokalizacjach przekraczam ilości odpadów o których mowa w rozporządzaniu musze dopisać to miejsce? Kontaktowałam się z WIOŚ oraz UM i nie są w stenie odpowiedzieć mi na to pytanie. 










Z poważaniem
Ewelina














Limity  odnoszą  się  do wytwórcy a nie miejsca



Limity dotyczą wszystkich miejsc gdzie są wytwarzane łącznie .



Przepisy mamy niejednoznaczne, w przypadku pozwolenia na wytwarzanie odpadów i limitów które zobowiązują do jego uzyskania również nie mamy określonego, czy dotyczą wszystkich miejsc czy każdego miejsca osobno. W przypadku pozwolenia ilości graniczne obligujące do uzyskania pozwolenia odnosimy do każdego miejsca wytwarzania osobno, dlatego też w przypadku limitów określonych w tym rozporządzeniu również odnosiłabym to do każdego miejsca wytwarzania odrębnie.



Przepis jednoznacznie - limit da wytwórcą a nie MPD.

F4odpowiedz

Gość

16 luty 2022 o 12:27

Dzień dobry,

Firma jest wytwarzającym odpady, ma ponad 20 KEO za 2021 i niestety brakuje założonej 1 KEO za 2021. Było to przekazane na KPO 0,355 tony odpadu 080410.
Zaciągnąć kartę do KEO za 2022 i opatrzeć komentarzem o błędzie ludzkim, stworzyć i przechowywać kartę papierową, czy może nie robić nic - ale wtedy czy ujmowac odpad w Sprawozdaniu za 2021? Proszę o poradę.

F4odpowiedz

Gość

16 luty 2022 o 15:18

napisał:

Dzień dobry,

Firma jest wytwarzającym odpady, ma ponad 20 KEO za 2021 i niestety brakuje założonej 1 KEO za 2021. Było to przekazane na KPO 0,355 tony odpadu 080410.
Zaciągnąć kartę do KEO za 2022 i opatrzeć komentarzem o błędzie ludzkim, stworzyć i przechowywać kartę papierową, czy może nie robić nic - ale wtedy czy ujmowac odpad w Sprawozdaniu za 2021? Proszę o poradę.



Sprawozdanie  należy  złożyć  zgodnie ze stanem faktycznym- w oparciu o KPO 
F4odpowiedz

Gość

18 luty 2022 o 07:15

Jeśli oddalismy KPO odpad komunlany to należy złożyc to w sprawozdaniu do 15 marca ?  Czy komunalnych nie trzeba ?

F4odpowiedz

Gość

18 luty 2022 o 11:10

napisał:



Dzień dobry,

Z naszego Ośrodka Zdrowia firma odbiera odpad o kodzie 180103. Po nowemu KEO mamy wystawić jako WYTWARZAJĄCY i drugą jako PRZEKAZUJĄCY?






Jedna KEO i należy wypełnić na niej dwie zakładki: wytworzone i przekazane w której zaciągacie KPO
F4odpowiedz

Thomas

18 luty 2022 o 11:12

1. Czy można przyjąć odpad 191204 od podmiotu zwolnionego z prowadzenia ewidencji?
2. Jak sprawdzić czy podmiot odbierający posiada decyzję na zbieranie danego kodu?
Niektóre firmy złożyły wnioski o dostosowanie decyzji w terminie, a niektóre nie. Tym, które nie złożyły decyzje wygasły z dniem 05.03.2020 ale czy jest to do sprawdzenia w BDO?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter