Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

01 luty 2022 o 18:19

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Witam, czy w przetwarzaniu ręcznym z odpadu w kodzie 20 03 07 może powstać odpad w jednym kodzie drewno tj. 17 02 01? Mamy ten kod w decyzji, ale czy może powstać tylko jeden kod? Np. po przyjęciu mebli? Czy musi zostać wytworzony również odpad z grupy 19? Tak samo jeśli przetworzymy odpady w kodzie 15 01 06 to możemy wytworzyć tylko odpady w kodzie 15 01 01 i 15 01 02 czy tutaj również musi powstać odpad z grupy 19?





Wszystko zależy co jest w decyzji- co może powstać z danego przetworzenia. To nie jest tak ,że jak coś jest przetwarzane ,to musi być grupa 19. Jeżeli w decyzji nie ma kodu z tej grupy ,to na jakiej podstawie ma być wytworzone. Oczywiście ,że z przetworzenia może być wytworzony jeden/dwa  kody.  










Rozumiem, ale nie ma obowiązku wytworzenia tego odpadu z grupy 19? Może to być jakikolwiek kod, który mamy w naszej decyzji na danych kod?






Jeżeli posiadamy decyzję  i instalacje ,a w niej określono co z czego powstaje- tego się trzymajmy :-) Wytwarzamy odpady ,które nie wymagają pozwolenia ,ale te odpady wytwarzamy poza instalacją. Wymagają wpisu do działu XII jako wytworzone poza instalacją. Nie ma obowiązku co do grupy 19.



Ale z przetwarzania mebki nie powstanie 17 02 01 tylko z pogrupy 19 12

F4odpowiedz

Gość

06 luty 2022 o 16:37

napisał:

Czy przekazując oleje silnikowe przepracowane jestem wytwarzającym odpad czy wypełniam tylko zakładkę przekazujący? Olej po wymianie w maszynach. To samo z kartonem. Przywożę złom w kartonach, które później przekazuję do odpowiedniej firmy zbierającej. Jestem wytwarzającym czy tylko przekazującym?


   Proszę o odpowiedź.

F4odpowiedz

Michał

07 luty 2022 o 10:49

Dzień dobry,

Problem: brak ewidencji odpadów.
Pytanie: na kogo będzie nałożona kara:
- na podmiot?
- na członka zarządu?
- na osobę która nie dopilnowała ewidencji?

Karty przekazania odpadów są tylko niestety brak ewidencji

Pozdrawiam,
Michał

F4odpowiedz

Gość

07 luty 2022 o 11:16

napisał:


napisał:


Czy przekazując oleje silnikowe przepracowane jestem wytwarzającym odpad czy wypełniam tylko zakładkę przekazujący? Olej po wymianie w maszynach. To samo z kartonem. Przywożę złom w kartonach, które później przekazuję do odpowiedniej firmy zbierającej. Jestem wytwarzającym czy tylko przekazującym?



   Proszę o odpowiedź.




 Przekazującym odpady może być ich wytwórca lub prowadzący zbieranie odpadów (posiadający zezwolenie w tym zakresie). Jeśli firma nie prowadzi zbierania odpadów (nie przyjmuje odpadów od innych posiadaczy) , to  jest ich wytwórcą. 
F4odpowiedz

Gość

07 luty 2022 o 11:20

napisał:

Dzień dobry,

Problem: brak ewidencji odpadów.
Pytanie: na kogo będzie nałożona kara:
- na podmiot?
- na członka zarządu?
- na osobę która nie dopilnowała ewidencji?

Karty przekazania odpadów są tylko niestety brak ewidencji

Pozdrawiam,
Michał


Kary administracyjne nakładane są na podmiot.

F4odpowiedz

Gość

08 luty 2022 o 08:46

Dzień dobry,
jako podmiot wytwarzający odpady posiadam wpis do BDO w którym mam 30 miejsc prowadzenia działalności w dwóch województwach.
W związku z prowadzoną działalnością będę wytwarzać sporadycznie raz na kilka lat ok 50 kg/rok odpadu (15 01 10*) w trzecim województwie.
Czy mogę skorzystać z zapisu art. 66 ustawy o odpadach oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów i nie dopisywać 31 miejące prowadzenia działalność? Czy z uwagi na to, iż w innych lokalizacjach przekraczam ilości odpadów o których mowa w rozporządzaniu musze dopisać to miejsce? Kontaktowałam się z WIOŚ oraz UM i nie są w stenie odpowiedzieć mi na to pytanie. 


Z poważaniem
Ewelina
F4odpowiedz

Gość

08 luty 2022 o 09:24

Dzień dobry,
na jakiej zasadzie odbywa się potwierdzanie DPR/EDPR w kodzie 19 12 01 czy to w ogóle jest możliwe?

F4odpowiedz

Gość

08 luty 2022 o 20:16

napisał:



Dzień dobry,

jako podmiot wytwarzający odpady posiadam wpis do BDO w którym mam 30 miejsc prowadzenia działalności w dwóch województwach.

W związku z prowadzoną działalnością będę wytwarzać sporadycznie raz na kilka lat ok 50 kg/rok odpadu (15 01 10*) w trzecim województwie.

Czy mogę skorzystać z zapisu art. 66 ustawy o odpadach oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów i nie dopisywać 31 miejące prowadzenia działalność? Czy z uwagi na to, iż w innych lokalizacjach przekraczam ilości odpadów o których mowa w rozporządzaniu musze dopisać to miejsce? Kontaktowałam się z WIOŚ oraz UM i nie są w stenie odpowiedzieć mi na to pytanie. 




Z poważaniem
Ewelina


Zwolnienie  nie przysługuje 

F4odpowiedz

Gość

08 luty 2022 o 20:18

napisał:



Dzień dobry,

jako podmiot wytwarzający odpady posiadam wpis do BDO w którym mam 30 miejsc prowadzenia działalności w dwóch województwach.

W związku z prowadzoną działalnością będę wytwarzać sporadycznie raz na kilka lat ok 50 kg/rok odpadu (15 01 10*) w trzecim województwie.

Czy mogę skorzystać z zapisu art. 66 ustawy o odpadach oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów i nie dopisywać 31 miejące prowadzenia działalność? Czy z uwagi na to, iż w innych lokalizacjach przekraczam ilości odpadów o których mowa w rozporządzaniu musze dopisać to miejsce? Kontaktowałam się z WIOŚ oraz UM i nie są w stenie odpowiedzieć mi na to pytanie. 




Z poważaniem
Ewelina


Limity  odnoszą  się  do wytwórcy a nie miejsca
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

09 luty 2022 o 07:52

napisał:


napisał:






Dzień dobry,


jako podmiot wytwarzający odpady posiadam wpis do BDO w którym mam 30 miejsc prowadzenia działalności w dwóch województwach.


W związku z prowadzoną działalnością będę wytwarzać sporadycznie raz na kilka lat ok 50 kg/rok odpadu (15 01 10*) w trzecim województwie.


Czy mogę skorzystać z zapisu art. 66 ustawy o odpadach oraz Rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów i nie dopisywać 31 miejące prowadzenia działalność? Czy z uwagi na to, iż w innych lokalizacjach przekraczam ilości odpadów o których mowa w rozporządzaniu musze dopisać to miejsce? Kontaktowałam się z WIOŚ oraz UM i nie są w stenie odpowiedzieć mi na to pytanie. 






Z poważaniem
Ewelina





Limity  odnoszą  się  do wytwórcy a nie miejsca

Limity dotyczą wszystkich miejsc gdzie są wytwarzane łącznie .
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter