Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

07 marzec 2022 o 09:06

napisał:

Mam pytanie: w firmie zarejestrowane są 3 miejsca prowadzenia działalności - siedziba, oczyszczalnia i pszok. Natomiast odpad w postaci żużlu (kod 10 01 01) wytwarzamy w kotłowni, która ogrzewa mieszkańców w blokach i która się znajduje na innej ulicy niż te 3 miejsca. Teraz muszę dodać nowe miejsce działalności? Bo biuro mam w siedzibie, ale to nie pod tym adresem co kotłownia. Proszę o poradę, bo jestem świeżakiem w tym temacie. 



Nowe miejsce prowadzenia działalności.
F4odpowiedz

Gość

07 marzec 2022 o 09:15

napisał:

Prosze o wyjaśnienie  w jakich sytuacjach stosujemy tryb "przekazania odpadów"  przy wystawianiu KPOK ?



Jeżeli dostarczasz odpady, np do punktu przeładunkowego, a następnie do docelowego składowiska to wtedy robisz przekazanie odpadów.
F4odpowiedz

Gość

07 marzec 2022 o 09:42

Firma, która odbiera nam odpady z folii, szkła pod grupą 20 (komunalne)
chce zmienić nam odbiór odpadów na kody z grupy 15 (opakowania z folii,
szkło, papier i tektura). Czy wówczas jesteśmy zobowiązani do
wystawiania KPO na kody z grupy 15? Tłumaczą, że nadal są to komunalne....

F4odpowiedz

Gość

07 marzec 2022 o 10:28

napisał:

Firma, która odbiera nam odpady z folii, szkła pod grupą 20 (komunalne)

chce zmienić nam odbiór odpadów na kody z grupy 15 (opakowania z folii,

szkło, papier i tektura). Czy wówczas jesteśmy zobowiązani do

wystawiania KPO na kody z grupy 15? Tłumaczą, że nadal są to komunalne....

 jeśli to odpady wytworzone w wyniku bytowania człowieka, to nadal sa to odpady komunalne, nawet o kodzie 15..

F4odpowiedz

Gość

07 marzec 2022 o 10:29

jeśli odbierają odpady komunalne to was nie interesuje pod jakim kodem ewidencjonują...żadnych kart nie wystawiacie..

F4odpowiedz

Gość

08 marzec 2022 o 07:18

napisał:

jeśli odbierają odpady komunalne to was nie interesuje pod jakim kodem ewidencjonują...żadnych kart nie wystawiacie..



a jeśli zapytanie jest w odniesieniu do ogłoszonego przetargu na wybór firmy która ma odbierać od was odpady , i w przetargu wskazujecie kody do odbioru to przy 15... należy wskazać ze są to odpady komunalne. Myślę ze na takie kody będzie więcej chętnych bo można odzyskać z nich DPRy
F4odpowiedz

Gość

08 marzec 2022 o 17:40

napisał:


napisał:


jeśli odbierają odpady komunalne to was nie interesuje pod jakim kodem ewidencjonują...żadnych kart nie wystawiacie..





a jeśli zapytanie jest w odniesieniu do ogłoszonego przetargu na wybór firmy która ma odbierać od was odpady , i w przetargu wskazujecie kody do odbioru to przy 15... należy wskazać ze są to odpady komunalne. Myślę ze na takie kody będzie więcej chętnych bo można odzyskać z nich DPRy


Jeśli  15 z działalności  to nie stanowi  odpadów komunalnych- obowiązek prowadzenia ewidencji  i sprawozdawczy

F4odpowiedz

Kathia

09 marzec 2022 o 10:48

Czy mogę przyjąć odpad opakowań 150102 (my posiadamy decyzje na zbieranie i przetwarzanie) od firmy - wytwórcy, jeżeli ta firma nie ma wpisu do BDO i chce mam przekazać ok. 10 Mg?

F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2022 o 11:09

napisał:


napisał:




napisał:



jeśli odbierają odpady komunalne to was nie interesuje pod jakim kodem ewidencjonują...żadnych kart nie wystawiacie..







a jeśli zapytanie jest w odniesieniu do ogłoszonego przetargu na wybór firmy która ma odbierać od was odpady , i w przetargu wskazujecie kody do odbioru to przy 15... należy wskazać ze są to odpady komunalne. Myślę ze na takie kody będzie więcej chętnych bo można odzyskać z nich DPRy





Jeśli  15 z działalności  to nie stanowi  odpadów komunalnych- obowiązek prowadzenia ewidencji  i sprawozdawczy



Nie ogłaszamy żadnego przetargu, mamy podpisana umowę od 4 lat z firmą, która odbiera nam odpady komunalne (pod grupą 20) teraz chce zmienić ich odbiór pod kod z grupy 15.

Odpady komunalne powstające z  firmy to m.in. butelki plastikowe po napojach, koperty po korespondencji, papier z drukarek itd. dlatego też zakwalifikowaliśmy to pod grupą 20 i teraz nie wiemy co zrobić.


F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2022 o 11:12

napisał:

Czy mogę przyjąć odpad opakowań 150102 (my posiadamy decyzje na zbieranie i przetwarzanie) od firmy - wytwórcy, jeżeli ta firma nie ma wpisu do BDO i chce mam przekazać ok. 10 Mg?


Powinni mieć wpis, robić sprawozdanie i ewidencję. Zwolnienia z BDO są do 0,5 Mg dla 15 01 02. Formalnie nie można od nich tego przyjąć.
Można zrobić kilka wpisów na KEO z przyjęciem od zwolnionego z ewidencji i będzie wyglądało OK, ale pozostaje jeszcze ślad w postaci faktury. To może wypłynąć na kontroli. 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter