Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

20 styczeń 2022 o 14:51

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:









nie ma kodu, ich dokumenty to kwit wagowy tylko, wiec nie powinnam tego przymocować jako odpad tylko produkt uboczny?
proszę o odpowiedź, bo już sama nie wiem






Witam





 firma przekazuje do nas odpad male ilości ok 800 kg miesięcznie, nie mają systemu bdo, więc nie ma karty ale w tym roku po zliczeniu wychodzi mi, że przekazali 7 MG a chyba firmy są zwolnione jeśli przekazał do 5 MG, dobrze to rozumiem? czy bez karty to nie odpad ?


























czy mogę mieć przez to jakieś problemy z powodu tej firmy ze nie spełnia wymogów a ja przyjmuje odpad, proszę o poradę


























pozdrawiam














































Zależy pod jakim kodem to oddają. Jest odpowiednie rozporządzenie określające ilość/kod bez KPO.




nie ma kodu, ich dokumenty to kwit wagowy tylko, wiec nie powinnam tego przymocować jako odpad tylko produkt uboczny? proszę o odpowiedź, bo już sama nie wiem







No to zależy co to właściwie jest. To, że są zwolnieni to nie oznacza, że na Wz nie powinno być kodu odpadu wraz z informacją "zwolniony" bo powinien. 
Jeśli kupujesz to jako produkt to nie musi mieć KPO, zależy co dalej z tym robisz i jak to wykazujesz. 












ok dzięki, w takim razie jak nie mam żadnej informacji od nich co to jest a chce wydać do produkcji, lepiej będzie jak przyjmę to jako produkt uboczny dobrze rozumiem ?




F4odpowiedz

Gość

20 styczeń 2022 o 16:00

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:










napisał:











nie ma kodu, ich dokumenty to kwit wagowy tylko, wiec nie powinnam tego przymocować jako odpad tylko produkt uboczny?
proszę o odpowiedź, bo już sama nie wiem







Witam






 firma przekazuje do nas odpad male ilości ok 800 kg miesięcznie, nie mają systemu bdo, więc nie ma karty ale w tym roku po zliczeniu wychodzi mi, że przekazali 7 MG a chyba firmy są zwolnione jeśli przekazał do 5 MG, dobrze to rozumiem? czy bez karty to nie odpad ?


































czy mogę mieć przez to jakieś problemy z powodu tej firmy ze nie spełnia wymogów a ja przyjmuje odpad, proszę o poradę


































pozdrawiam





























































Zależy pod jakim kodem to oddają. Jest odpowiednie rozporządzenie określające ilość/kod bez KPO.





nie ma kodu, ich dokumenty to kwit wagowy tylko, wiec nie powinnam tego przymocować jako odpad tylko produkt uboczny? proszę o odpowiedź, bo już sama nie wiem











No to zależy co to właściwie jest. To, że są zwolnieni to nie oznacza, że na Wz nie powinno być kodu odpadu wraz z informacją "zwolniony" bo powinien. 
Jeśli kupujesz to jako produkt to nie musi mieć KPO, zależy co dalej z tym robisz i jak to wykazujesz. 


















ok dzięki, w takim razie jak nie mam żadnej informacji od nich co to jest a chce wydać do produkcji, lepiej będzie jak przyjmę to jako produkt uboczny dobrze rozumiem ?







Nie każdy surowiec jest lub może być produktem ubocznym. Za dużo ogółów więc Ci nie doradzę.



F4odpowiedz

Gość

21 styczeń 2022 o 08:26

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:










napisał:












napisał:













nie ma kodu, ich dokumenty to kwit wagowy tylko, wiec nie powinnam tego przymocować jako odpad tylko produkt uboczny?
proszę o odpowiedź, bo już sama nie wiem








Witam







 firma przekazuje do nas odpad male ilości ok 800 kg miesięcznie, nie mają systemu bdo, więc nie ma karty ale w tym roku po zliczeniu wychodzi mi, że przekazali 7 MG a chyba firmy są zwolnione jeśli przekazał do 5 MG, dobrze to rozumiem? czy bez karty to nie odpad ?











































czy mogę mieć przez to jakieś problemy z powodu tej firmy ze nie spełnia wymogów a ja przyjmuje odpad, proszę o poradę











































pozdrawiam














































































Zależy pod jakim kodem to oddają. Jest odpowiednie rozporządzenie określające ilość/kod bez KPO.






nie ma kodu, ich dokumenty to kwit wagowy tylko, wiec nie powinnam tego przymocować jako odpad tylko produkt uboczny? proszę o odpowiedź, bo już sama nie wiem
















No to zależy co to właściwie jest. To, że są zwolnieni to nie oznacza, że na Wz nie powinno być kodu odpadu wraz z informacją "zwolniony" bo powinien. 
Jeśli kupujesz to jako produkt to nie musi mieć KPO, zależy co dalej z tym robisz i jak to wykazujesz. 

























ok dzięki, w takim razie jak nie mam żadnej informacji od nich co to jest a chce wydać do produkcji, lepiej będzie jak przyjmę to jako produkt uboczny dobrze rozumiem ?












Nie każdy surowiec jest lub może być produktem ubocznym. Za dużo ogółów więc Ci nie doradzę.


ok dzięki, ostatnie pytanie w takim razie, a to mogę go przyjmować jako odpad jak nie ma kodu ? nie wiem co z tym zrobić





F4odpowiedz

Gość

21 styczeń 2022 o 09:07

napisał:


napisał:




napisał:









Witam













proszę o poradę co zrobić mam w pozwoleniu na wytwarzanie odpadów z tworzyw sztucznych mam  70 MG a przekazałam firmom 75 MG wychodzi na to, że przekroczyła, 5 MG co mam zrobić, gdzieś to muszę zgłosić ? jaka jest za to kara?  jak wyjść z tej sytuacji ? pomocy






















Witam,
Ja bym nic nie robił. Zastanowiłbym się, czy nie warto wnioskować o zmianę decyzji (zwiększenie limitu wytwarzania odpadów), tak aby sytuacja się nie powtórzyła i w tym roku. Co do kary to jedynie podczas kontroli jakieś kontroli np. WIOŚ może Pani spodziewać się kary, ale pod warunkiem, że ktoś się tego dopatrzy. Zawsze można będzie się bronić tym, że faktycznie przekroczyła Pani limit wytwarzanych odpadów w ciągu roku, ale za tym poszła zmiana decyzji, żeby sytuacja się więcej nie powtórzyła. Jak dla mnie w takim wypadku kara nie powinna być nałożona, a jedynie upomnienie. 


dzięki za odpowiedź, chodzi o to, że w tamtym roku zwiększyliśmy wszystkie wytworzone i przetworzone, mamy nową decyzję, to chyba w tym roku nie możemy zwiększyć czy to nic nie przeszkadza można zmienić decyzje  ?  w odpadach z tworzyw sztucznych kod 150102  zawsze się mieściliśmy, nie wiem jak to się stało, że w tym roku tak się stało, moje nie dopilnowanie,



Witam, ponownie. W każdym momencie można wnioskować o zmianę decyzji, tylko trzeba to dobrze uargumentować. Muszą się państwo zastanowić, czy w tym roku też nie dojdzie do takiej sytuacji jak w roku poprzednim. Zawsze jak składam decyzję o pozwolenie na wytwarzanie odpadów to biorę zapas 30-40% na ilości wytwarzanych odpadów, aby uniknąć sytuacji, że w danym roku przekroczę ilość wytwarzanych odpadów. Ewentualnie można dany odpad przetrzymać i oddać go w następnym roku, ale to zależy czy możemy sobie na to pozwolić (ograniczone miejsce magazynowanie odpadów). Pozdrawiam. 

F4odpowiedz

Gość

21 styczeń 2022 o 09:17

napisał:


napisał:




napisał:






napisał: Problem w ty że ten złom wytworzyliśmy i przekazali w 2021 roku. Mamy KPO z potwierdzonym transportem w 2021. Ponieważ tego złomu wyszło powyżej 5 MG , nie wiem jak zrobić sprawozdanie. Zrobiłam papierową ewidencje ,znalazłam druk mam nadzieję  odpowiedni, napisałam wyjaśnienie. I co dalej mam zrobić?


Dziękuje za odpowiedź




Dzień dobry.
Jak w 2022 r założyć KEO dotyczącą KPO z 2021 r.? ( uciekło mi pod koniec roku a weszła zmiana)
System w KEO z automatu nadaje datę 2022 r.
Dziekuję.





Nie ma możliwości założyć w systemie KPO za 2021 r.  Można założyć tylko za bieżący rok. Założenie papierowej również nic nie da ewentualnie dla siebie żeby zrobić wpisy i liczyć ,że nie będzie kontroli.










 Jeżeli założę KEO w 2022 to mogę wpisać tam KPO z 2021 ? Jak to zrobić, nie zaciąga KPO z 2021. A co ze sprawozdaniem za 2021.W całym 2021 zrobiliśmy tylko jedno przekazanie na KPO ,złomu. Panikuję i nie wiem co dalej.






KPO  ,która została założona w 2021r i w tym samym  roku potwierdzona- nie można wpisać do KEO  2022r. W tej sytuacji może zrobić wersję papierową i napisać wyjaśnienie dlaczego tak się stało. Do sprawozdania wpisujemy tylko odpady zebrane, wytworzone ,przetworzone. Nie wpisujemy przekazanych odpadów. Podczas kontroli sprawdzają ewidencję. Wtedy można okazać tą w wersji papierowej i wyjaśnienie. Ale jak do tego podejdą trudno powiedzieć.





F4odpowiedz

Gość

21 styczeń 2022 o 09:23

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:












Witam



















proszę o poradę co zrobić mam w pozwoleniu na wytwarzanie odpadów z tworzyw sztucznych mam  70 MG a przekazałam firmom 75 MG wychodzi na to, że przekroczyła, 5 MG co mam zrobić, gdzieś to muszę zgłosić ? jaka jest za to kara?  jak wyjść z tej sytuacji ? pomocy

































Witam,
Ja bym nic nie robił. Zastanowiłbym się, czy nie warto wnioskować o zmianę decyzji (zwiększenie limitu wytwarzania odpadów), tak aby sytuacja się nie powtórzyła i w tym roku. Co do kary to jedynie podczas kontroli jakieś kontroli np. WIOŚ może Pani spodziewać się kary, ale pod warunkiem, że ktoś się tego dopatrzy. Zawsze można będzie się bronić tym, że faktycznie przekroczyła Pani limit wytwarzanych odpadów w ciągu roku, ale za tym poszła zmiana decyzji, żeby sytuacja się więcej nie powtórzyła. Jak dla mnie w takim wypadku kara nie powinna być nałożona, a jedynie upomnienie. 



dzięki za odpowiedź, chodzi o to, że w tamtym roku zwiększyliśmy wszystkie wytworzone i przetworzone, mamy nową decyzję, to chyba w tym roku nie możemy zwiększyć czy to nic nie przeszkadza można zmienić decyzje  ?  w odpadach z tworzyw sztucznych kod 150102  zawsze się mieściliśmy, nie wiem jak to się stało, że w tym roku tak się stało, moje nie dopilnowanie,






Witam, ponownie. W każdym momencie można wnioskować o zmianę decyzji, tylko trzeba to dobrze uargumentować. Muszą się państwo zastanowić, czy w tym roku też nie dojdzie do takiej sytuacji jak w roku poprzednim. Zawsze jak składam decyzję o pozwolenie na wytwarzanie odpadów to biorę zapas 30-40% na ilości wytwarzanych odpadów, aby uniknąć sytuacji, że w danym roku przekroczę ilość wytwarzanych odpadów. Ewentualnie można dany odpad przetrzymać i oddać go w następnym roku, ale to zależy czy możemy sobie na to pozwolić (ograniczone miejsce magazynowanie odpadów). Pozdrawiam. 



Witam dzięki rozumiem, tylko jest taki problem, że  ja przekazałam firmie 75 MG, a więc tyle wytworzyłam, bo z 2020 roku miałam tylko na stanie 1,125, więc wytworzyłam więcej prawie  o 4 tony, i nie wiem jak to rozwiązać

F4odpowiedz

Gość

24 styczeń 2022 o 12:05

Dzień dobry, mam pytanie firma odebrała odpady na KPOK i przyjęła do siebie na plac na KEOK, a następnie przekazała na KPOK innemu podmiotowi, czy prawidłowy jest wpis na KEO w przyjęciu i przekazana, taką możliwość daje BDO, Nowe funkcjonalności pozwalają również na ewidencjonowanie na karcie ewidencji odpadów (KEO) odpadów przyjętych za pomocą KPOK i przekazywanie ich za pomocą KPO. Czy powinien być też wpis w zakładce odbiór?

F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2022 o 08:32

Dzień dobry
co zrobić w przypadku gdy w 2021 wytworzyliśmy i przekazaliśmy złom na KPO,w ilości większej niż 5MG,niestety w 2021 nie została założona ewidencja dla tego odpadu.
Zrobiłam papierową ewidencję ,tylko taką dało się założyć za 2021 rok .Nie wiem co dalej ze sprawozdaniem za 2021,czy w ogóle jest jakaś możliwość zrobienia go?
Dziękuję za odpowiedź


F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2022 o 09:24

napisał:



Dzień dobry

co zrobić w przypadku gdy w 2021 wytworzyliśmy i przekazaliśmy złom na KPO,w ilości większej niż 5MG,niestety w 2021 nie została założona ewidencja dla tego odpadu.

Zrobiłam papierową ewidencję ,tylko taką dało się założyć za 2021 rok .Nie wiem co dalej ze sprawozdaniem za 2021,czy w ogóle jest jakaś możliwość zrobienia go?

Dziękuję za odpowiedź








Podpinam się pod pytanie.
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

25 styczeń 2022 o 09:26

napisał:


Dzień dobry

co zrobić w przypadku gdy w 2021 wytworzyliśmy i przekazaliśmy złom na KPO,w ilości większej niż 5MG,niestety w 2021 nie została założona ewidencja dla tego odpadu.

Zrobiłam papierową ewidencję ,tylko taką dało się założyć za 2021 rok .Nie wiem co dalej ze sprawozdaniem za 2021,czy w ogóle jest jakaś możliwość zrobienia go?

Dziękuję za odpowiedź







Sprawozdanie należy zrobić ponieważ odpad wytworzono, karty były wystawione. Brak ewidencji z powodu błędu ludzkiego to inna sprawa. W tym przypadku trzeba będzie wytłumaczyć dlaczego nie ma KEO. od dnia 1 stycznia 2021 roku ewidencja odpadów możliwa jest tylko i wyłącznie za pośrednictwem  BDO.


F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter