Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

09 marzec 2022 o 11:57

napisał:


napisał:


Czy mogę przyjąć odpad opakowań 150102 (my posiadamy decyzje na zbieranie i przetwarzanie) od firmy - wytwórcy, jeżeli ta firma nie ma wpisu do BDO i chce mam przekazać ok. 10 Mg?



Powinni mieć wpis, robić sprawozdanie i ewidencję. Zwolnienia z BDO są do 0,5 Mg dla 15 01 02. Formalnie nie można od nich tego przyjąć.
Można zrobić kilka wpisów na KEO z przyjęciem od zwolnionego z ewidencji i będzie wyglądało OK, ale pozostaje jeszcze ślad w postaci faktury. To może wypłynąć na kontroli. 



Czyli przekazując i przyjmując odpady muszę sprawdzać wszystko: czy podmioty mają decyzje i jaką? czy mają wpis w BDO i w jakim zakresie? jeżeli nie ma wpisu to w jakiej ilości mogę przyjąć odpad, tak???  Myślałam, że tylko trzeba sprawdzać podmiot któremu ja przekazuję odpad.....

F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2022 o 08:03

Witam, gmina posiada stare kontenery nie nadające się do naprawy. Chce je przekazać osobie fizycznej. Czy można to zrobić pod kodem 17 04 05 na podstawie rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 10 listopada 2015 r. w sprawie
listy rodzajów odpadów, które osoby fizyczne lub jednostki
organizacyjne niebędące przedsiębiorcami mogą poddawać odzyskowi na
potrzeby własne, oraz dopuszczalnych metod ich odzysku (do 0,1 Mg)? Jeśli tak, to rozumiem że wprowadzamy to na ewidencję BDO jako przekazane osobie fizycznej?

F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2022 o 08:28

napisał:

Witam, gmina posiada stare kontenery nie nadające się do naprawy. Chce je przekazać osobie fizycznej. Czy można to zrobić pod kodem 17 04 05 na podstawie rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 10 listopada 2015 r. w sprawie

listy rodzajów odpadów, które osoby fizyczne lub jednostki

organizacyjne niebędące przedsiębiorcami mogą poddawać odzyskowi na

potrzeby własne, oraz dopuszczalnych metod ich odzysku (do 0,1 Mg)? Jeśli tak, to rozumiem że wprowadzamy to na ewidencję BDO jako przekazane osobie fizycznej?


Jeśli to są kontenery nadal nadające się do użytku, to czy jest sens bawienia się w odpady i cały ten skomplikowany i niezrozumiały system. Nie lepiej przekazać je jako kontenery mimo, że będą wymagały drobnych napraw..

F4odpowiedz

Gość

30 marzec 2022 o 13:59

witam 
omyłkowo nie zrobiłam ewidencji dla jednego z kodów w roku 2021, system nie pozwala zrobić bo się zaczął nowy rok, więc zrobiłam papierową czy to wystarczy w razie kontroli ? 
dodam, że w rocznym  sprawozdaniu ujęłam ten kod 
proszę o odpowiedź 

F4odpowiedz

Gość

31 marzec 2022 o 08:52

napisał:

witam 
omyłkowo nie zrobiłam ewidencji dla jednego z kodów w roku 2021, system nie pozwala zrobić bo się zaczął nowy rok, więc zrobiłam papierową czy to wystarczy w razie kontroli ? 
dodam, że w rocznym  sprawozdaniu ujęłam ten kod 
proszę o odpowiedź 



Dla spokoju lepiej wpisać to na KEO z 2022 - można robić wpisy z dowolną datą
F4odpowiedz

Gość

31 marzec 2022 o 09:15

napisał:


napisał:


witam 
omyłkowo nie zrobiłam ewidencji dla jednego z kodów w roku 2021, system nie pozwala zrobić bo się zaczął nowy rok, więc zrobiłam papierową czy to wystarczy w razie kontroli ? 
dodam, że w rocznym  sprawozdaniu ujęłam ten kod 
proszę o odpowiedź 





Dla spokoju lepiej wpisać to na KEO z 2022 - można robić wpisy z dowolną datą

też tak myślałam zrobić ale jak zrobię zaległą z 2021 w 2022 to nie mogę zrobić drugiej ewidencji z 2022 roku dla tego kodu dla bieżących odpadów system nie pozwala, jakie wyjście ?

F4odpowiedz

Gość

31 marzec 2022 o 09:54

napisał:


napisał:




napisał:



witam 
omyłkowo nie zrobiłam ewidencji dla jednego z kodów w roku 2021, system nie pozwala zrobić bo się zaczął nowy rok, więc zrobiłam papierową czy to wystarczy w razie kontroli ? 
dodam, że w rocznym  sprawozdaniu ujęłam ten kod 
proszę o odpowiedź 







Dla spokoju lepiej wpisać to na KEO z 2022 - można robić wpisy z dowolną datą


też tak myślałam zrobić ale jak zrobię zaległą z 2021 w 2022 to nie mogę zrobić drugiej ewidencji z 2022 roku dla tego kodu dla bieżących odpadów system nie pozwala, jakie wyjście ?




Robi się 2 lata na jednej KEO
F4odpowiedz

Gość

31 marzec 2022 o 10:07

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




witam 
omyłkowo nie zrobiłam ewidencji dla jednego z kodów w roku 2021, system nie pozwala zrobić bo się zaczął nowy rok, więc zrobiłam papierową czy to wystarczy w razie kontroli ? 
dodam, że w rocznym  sprawozdaniu ujęłam ten kod 
proszę o odpowiedź 









Dla spokoju lepiej wpisać to na KEO z 2022 - można robić wpisy z dowolną datą



też tak myślałam zrobić ale jak zrobię zaległą z 2021 w 2022 to nie mogę zrobić drugiej ewidencji z 2022 roku dla tego kodu dla bieżących odpadów system nie pozwala, jakie wyjście ?








Robi się 2 lata na jednej KEO


ok dzięki
F4odpowiedz

Gość

31 marzec 2022 o 11:49

napisał:

witam 
omyłkowo nie zrobiłam ewidencji dla jednego z kodów w roku 2021, system nie pozwala zrobić bo się zaczął nowy rok, więc zrobiłam papierową czy to wystarczy w razie kontroli ? 
dodam, że w rocznym  sprawozdaniu ujęłam ten kod 
proszę o odpowiedź 



Będzie ok ;)
F4odpowiedz

Gość13

01 kwiecień 2022 o 07:32

Dzień dobry, kotłownia (należy do sp. z o.o. ze stuprocentowym udziałem gminy) produkuje odpad w postaci żużla. Na jakich zasadach może go przekazać jednostce budżetowej - Zakład Usług Komunalnych, jakie dokumenty musi  posiadać, jak wpisać to do BDO?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter