Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

26 styczeń 2022 o 10:29

Mam pytanie: w firmie zarejestrowane są 3 miejsca prowadzenia działalności - siedziba, oczyszczalnia i pszok. Natomiast odpad w postaci żużlu (kod 10 01 01) wytwarzamy w kotłowni, która ogrzewa mieszkańców w blokach i która się znajduje na innej ulicy niż te 3 miejsca. Teraz muszę dodać nowe miejsce działalności? Bo biuro mam w siedzibie, ale to nie pod tym adresem co kotłownia. Proszę o poradę, bo jestem świeżakiem w tym temacie. 

F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2022 o 12:07

Witam,
drodzy Państwo bardzo proszę o pomoc.
Składujemy na placu ziemię o kod 17 05 04, posiadaliśmy też decyzję na zbieranie tego odpadu.
Jednak w związku z przymusem aktualizacji decyzji na zbieranie odpadów i starając się uniknąć konieczności opłaty zabezpieczenia roszczeń, wystąpiliśmy w nowym wniosku o wydanie decyzji na składowanie odpadów obojętnych oznaczonych EX 170504. Nową decyzję otrzymaliśmy we wrześniu 2021 r.
Do września 2021 r. ewidencjonowaliśmy ziemię jako odpad bez przedrostka "EX". Niestety zostało nam jeszcze trochę ziemi o kodzie 170504 i nie wiem, w jaki sposób to zaewidencjonować w tym roku. Ziemia, która jest na placu jak najbardziej kwalifikuje się jako odpad obojętny, więc spokojnie moglibyśmy zaliczyć ją do odpadu EX170504, jednak nie wiem, jak to poprawnie (zgodnie z przepisami) zrobić w BDO? Co zrobić ze stanem magazynowym odpadu 170504, gdyż w decyzji, która obowiązuje od września jest informacja, że możemy składować odpady oznaczone EX170504, z drugiej zaś strony mamy 3 lata na przekazanie odpadu. Czy mogę w jakiś sposób przekwalifikować ten odpad? Jakie karty ewidencji powinnam założyć: z oznaczeniem 170504 i starać się jak najszybciej przekazać tę ziemię, czy mogę w jakiś sposób przekwalifikować tę ziemię i założyć kartę z oznaczeniem EX 170504 i tam wprowadzić obecny stan ziemi, który pozostał na działce?
Będę wdzięczna za podpowiedzi.

F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2022 o 12:17

Witam
nie mamy zezwolenia na wytwarzanie odpadów, do tej pory mieściliśmy się w limitach. W 2021 przekazaliśmy na KPO powyżej 5MG innych odpadów., (nie niebezpiecznych) 
W sprawozdaniu muszę wykazać wg KPO  8 MG , stan na 1 stycznia 0,000.Pewnie w bieżącym roku nie będzie już takiego odpadu lub minimalna ilość.. Czy mogę
zostać ukarana za wynikłą sytuację?

F4odpowiedz

Gość

27 styczeń 2022 o 08:04

Dzień dobry,
mama pytanie odnośnie sposobu składania wniosków o dokumenty DPR/DPO za pomocą BDO.
Do III kwartału roku 2021 robiłam to tradycyjnie- wystawiałam wniosek i wysyłałam go drogą mailowa do odbiorcy odpadu, który to przesyłał go do ostatecznego recyklera, po czym otrzymywałam listownie dokuemnty.
Od 1 stycznia podobno należy wystawiać wnioski już tylko za pośrednictwem BDO- a ja nie mogę zlokalizować żadnej instrukcji, jak to zrobić.. 

F4odpowiedz

Gość

27 styczeń 2022 o 12:49

napisał:

Witam
nie mamy zezwolenia na wytwarzanie odpadów, do tej pory mieściliśmy się w limitach. W 2021 przekazaliśmy na KPO powyżej 5MG innych odpadów., (nie niebezpiecznych)
W sprawozdaniu muszę wykazać wg KPO 8 MG , stan na 1 stycznia 0,000.Pewnie w bieżącym roku nie będzie już takiego odpadu lub minimalna ilość.. Czy mogę
zostać ukarana za wynikłą sytuację?


Ja bym już wnioskowała o zmiane decyzji.
W przypadku wytwarzania odpadów bez wymaganego pozwolenia lub z naruszeniem jego warunków (np. przekroczenie ilości lub rodzajów odpadów dopuszczonych do wytworzenia), będzie miał zastosowanie art. 351 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jedn. Dz. U. z 2008 r., Nr 25, poz. 150, z późn. zm.), zgodnie z którym podmiot eksploatujący instalację bez wymaganego pozwolenia lub z naruszeniem jego warunków podlega karze aresztu albo ograniczenia wolności lub też karze grzywny.



F4odpowiedz

Gość

28 styczeń 2022 o 14:38

napisał:


napisał:


Witam
nie mamy zezwolenia na wytwarzanie odpadów, do tej pory mieściliśmy się w limitach. W 2021 przekazaliśmy na KPO powyżej 5MG innych odpadów., (nie niebezpiecznych)
W sprawozdaniu muszę wykazać wg KPO 8 MG , stan na 1 stycznia 0,000.Pewnie w bieżącym roku nie będzie już takiego odpadu lub minimalna ilość.. Czy mogę
zostać ukarana za wynikłą sytuację?



Ja bym już wnioskowała o zmiane decyzji.
W przypadku wytwarzania odpadów bez wymaganego pozwolenia lub z naruszeniem jego warunków (np. przekroczenie ilości lub rodzajów odpadów dopuszczonych do wytworzenia), będzie miał zastosowanie art. 351 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jedn. Dz. U. z 2008 r., Nr 25, poz. 150, z późn. zm.), zgodnie z którym podmiot eksploatujący instalację bez wymaganego pozwolenia lub z naruszeniem jego warunków podlega karze aresztu albo ograniczenia wolności lub też karze grzywny.









Zezwolenia wymaga wytworzenie ponad 5000 Mg odpadów innych niż niebezpieczne - zgodnie z art.180a Prawa Ochrony Środowiska. Wytworzenie pona d 5 Mg takich odpadów wymaga prowadzenia ewidencji w BDO.

F4odpowiedz

Gość

31 styczeń 2022 o 15:46

Dzień dobry.
Czy każdy zakup złomu od osoób fizycznych należy udokumentować jakimś "przyjęciem magazynowym"? Jak to teraz jest? 

F4odpowiedz

Gość

31 styczeń 2022 o 17:21

napisał:

Dzień dobry.
Czy każdy zakup złomu od osoób fizycznych należy udokumentować jakimś "przyjęciem magazynowym"? Jak to teraz jest? 


Należy uwzględnić w ewidencji  odpadów - w KEO

F4odpowiedz

Gość

31 styczeń 2022 o 22:44

napisał:


napisał:


Witam
nie mamy zezwolenia na wytwarzanie odpadów, do tej pory mieściliśmy się w limitach. W 2021 przekazaliśmy na KPO powyżej 5MG innych odpadów., (nie niebezpiecznych)
W sprawozdaniu muszę wykazać wg KPO 8 MG , stan na 1 stycznia 0,000.Pewnie w bieżącym roku nie będzie już takiego odpadu lub minimalna ilość.. Czy mogę
zostać ukarana za wynikłą sytuację?



Ja bym już wnioskowała o zmiane decyzji.
W przypadku wytwarzania odpadów bez wymaganego pozwolenia lub z naruszeniem jego warunków (np. przekroczenie ilości lub rodzajów odpadów dopuszczonych do wytworzenia), będzie miał zastosowanie art. 351 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jedn. Dz. U. z 2008 r., Nr 25, poz. 150, z późn. zm.), zgodnie z którym podmiot eksploatujący instalację bez wymaganego pozwolenia lub z naruszeniem jego warunków podlega karze aresztu albo ograniczenia wolności lub też karze grzywny.










Art. 180a. Prawa ochrony środowiska mówi , że  cyt. "Pozwolenie na wytwarzanie odpadów jest wymagane do
wytwarzania odpadów:
1) o masie powyżej 1 Mg rocznie – w przypadku odpadów niebezpiecznych lub
2) o masie powyżej 5000 Mg rocznie – w przypadku odpadów innych niż
niebezpieczne. 
W przypadku wytwarzania więcej niż 5 Mg rocznie odpadów innych niż niebezpieczne i/lub 0,1 Mg odpadów niebezpiecznych należy prowadzić pełną ewidencję odpadów tj. KEO i KPO.

F4odpowiedz

Gość

01 luty 2022 o 07:28

napisał:

Mam pytanie: w firmie zarejestrowane są 3 miejsca prowadzenia działalności - siedziba, oczyszczalnia i pszok. Natomiast odpad w postaci żużlu (kod 10 01 01) wytwarzamy w kotłowni, która ogrzewa mieszkańców w blokach i która się znajduje na innej ulicy niż te 3 miejsca. Teraz muszę dodać nowe miejsce działalności? Bo biuro mam w siedzibie, ale to nie pod tym adresem co kotłownia. Proszę o poradę, bo jestem świeżakiem w tym temacie. 



ktoś coś wie na ten temat?
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter