Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

08 kwiecień 2021 o 07:36

Dzień dobry. Jak ewidencjonujecie tonery w firmie? Co kilka miesiecy czy dopiero przed wywozem na koniec roku? 

F4odpowiedz

Gość

09 kwiecień 2021 o 07:42

Jak mam do oddania opakowania drewniane osobom fizycznym (do opału) to
czytałam tu gdzieś na forum, że niektórzy wystawiają jakieś
oświadczenia, że osoba taka odebrała ten odpad. Może ktoś wie jak takie
oświadczenie wygląda? Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

09 kwiecień 2021 o 09:28

napisał:

 


Jak mam do oddania opakowania drewniane osobom fizycznym (do opału) to

czytałam tu gdzieś na forum, że niektórzy wystawiają jakieś

oświadczenia, że osoba taka odebrała ten odpad. Może ktoś wie jak takie

oświadczenie wygląda? Proszę o pomoc i z góry dziękuje.


 

Nie ma obowiązku wystawiania oświadczeń. [Link usunięty przez Administratora]

 

 

 

 

F4odpowiedz

Gość

09 kwiecień 2021 o 11:18

Witam,

Oddajemy zużyte tonery firmie, od której je kupujemy. Nie możemy wystawić KPO, ponieważ nie jest to firma mająca pozwolenie na zbieranie itd. tylko sklep sprzedający artykuły biurowe.
Czy jest to prawidłowy sposób postępowanie jeśli dodaję do ewidencji ilość w wytworzonych, a następnie przekazane osobie fizycznej lub innym jednostkom niebędącymi przedsiębiorcami. Do jakich ilości można to w ten sposób ewidencjonować jeśli jest to prawidłowe, tak aby podczas kontroli wioś nie było z tym problemu.

F4odpowiedz

Gość

09 kwiecień 2021 o 11:35

napisał:

Witam,

Oddajemy zużyte tonery firmie, od której je kupujemy. Nie możemy wystawić KPO, ponieważ nie jest to firma mająca pozwolenie na zbieranie itd. tylko sklep sprzedający artykuły biurowe.
Czy jest to prawidłowy sposób postępowanie jeśli dodaję do ewidencji ilość w wytworzonych, a następnie przekazane osobie fizycznej lub innym jednostkom niebędącymi przedsiębiorcami. Do jakich ilości można to w ten sposób ewidencjonować jeśli jest to prawidłowe, tak aby podczas kontroli wioś nie było z tym problemu.



Wpadli Państwo w pułapkę BDO :) W BDO na ewidencji można przekazać os. fiz. każdy kod odpadu, podczas gdy lista kodów jest ograniczona rozporządzeniem.
Należy wpisywać na KEO wytworzenie i przekazanie podmiotowi zwolnionemu z ewidencji. Nie ma ograniczenia dla tak powstałych i ewidencjonowanych odpadów
F4odpowiedz

Gość

09 kwiecień 2021 o 13:09

napisał:


napisał:


Witam,

Oddajemy zużyte tonery firmie, od której je kupujemy. Nie możemy wystawić KPO, ponieważ nie jest to firma mająca pozwolenie na zbieranie itd. tylko sklep sprzedający artykuły biurowe.
Czy jest to prawidłowy sposób postępowanie jeśli dodaję do ewidencji ilość w wytworzonych, a następnie przekazane osobie fizycznej lub innym jednostkom niebędącymi przedsiębiorcami. Do jakich ilości można to w ten sposób ewidencjonować jeśli jest to prawidłowe, tak aby podczas kontroli wioś nie było z tym problemu.





Wpadli Państwo w pułapkę BDO :) W BDO na ewidencji można przekazać os. fiz. każdy kod odpadu, podczas gdy lista kodów jest ograniczona rozporządzeniem.
Należy wpisywać na KEO wytworzenie i przekazanie podmiotowi zwolnionemu z ewidencji. Nie ma ograniczenia dla tak powstałych i ewidencjonowanych odpadów

Dziękuję za odpowiedź! I rozumiem, że podmiot do którego oddajemy musi posiadać umowę z odbiorcą, który posiada stosowane zezwolenia? 

F4odpowiedz

Użytkownik usunięty przez Administratora

09 kwiecień 2021 o 23:21

Zachęcam do śledzenia nowości - tym razem film wraz z instrukcją jak AUTOMATYCZNIE tworzyć wiele nowych kart planowanych KPO na podstawie danych, które posiadamy w pliku excel: https://youtu.be/StgkQtZ5Jb0

F4odpowiedz

Gość

13 kwiecień 2021 o 07:56

Możecie opisać jak w waszej firmie zorganizowano pracę z systemem BDO? Chodzi mi głównie o konieczności zatrudnienia nowych osób/podział obowiązków na obecnych pracowników. Kto się tym zajmuje? Administracja? Technolodzy? Dyspozytor? Całkiem nowozatrudniona osoba? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. 

F4odpowiedz

Gość

13 kwiecień 2021 o 08:25

napisał:

Możecie opisać jak w waszej firmie zorganizowano pracę z systemem BDO? Chodzi mi głównie o konieczności zatrudnienia nowych osób/podział obowiązków na obecnych pracowników. Kto się tym zajmuje? Administracja? Technolodzy? Dyspozytor? Całkiem nowozatrudniona osoba? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. 



W mojej firmie jedna osoba się tym zajmuje- magazynier. Wszelkie szkolenia(samemu trzeba o to zadbać), nauka obsługi cała wiedza jest wyszukiwana na forach. Tak w skrócie- jak sam czegoś nie poszukasz ,to się niczego nie dowiesz.
F4odpowiedz

Gość

13 kwiecień 2021 o 08:33

napisał:

Możecie opisać jak w waszej firmie zorganizowano pracę z systemem BDO? Chodzi mi głównie o konieczności zatrudnienia nowych osób/podział obowiązków na obecnych pracowników. Kto się tym zajmuje? Administracja? Technolodzy? Dyspozytor? Całkiem nowozatrudniona osoba? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. 


W firmie, w której pracuje głównie prowadzeniem ewidencji i wystawianiem KPO zajmuje się dział Ochrony Środowiska. Jednak niektóre KPO wystawiają inne osoby takie jak mistrz zmianowy czy zastępca kierownika danego działu. 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter