Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

16 październik 2023 o 11:39

napisał:

Proszę nie sugerować powyższym stanowiskiem.
Można zbierać i przetwarzać odpady na terenie tego samego zakładu. Zbieranie odpady to te które podmiot przekażę po przetworzenia poza zakład. A te, które będzie przetwarzać magazynuje przed przetworzeniem.



Aby zbierać lub przetwarzać odpady trzeba być w posiadaniu terenu w  trwałych prawach władania. Co już potwierdza, że jedno i to samo prawo - może być raz magazynem tymczasowym (na rynku), innym razem magazynem wewnątrz instalacji (wewnatrz zakładu). Jedno wyklucza drugie.  Magazynowanie w instalacji to PROCES ODZYSKU R13. Magazynowanie na rynku - to magazyn tymczasowy.


F4odpowiedz

Gość

16 październik 2023 o 12:02

Odpady zbiera się z rynku do magazynu. A magazynów są trzy rodzaje. Wstępny - bez zezwoleń. Tymczasowy - na terenie magazynowym (zezwolenie na zbieranie odpadów na rynku). Celowy w instalacji - tym samym wewnątrz zakładu prowadzacego procesy odzysku - w mysl definicji: Instalacji (art. 3 pkt 6 Pos)  a) stacjonarne urządzenie techniczne, b)  zespół stacjonarnych urządzeń technicznych powiązanych technologicznie, do których tytułem prawnym dysponuje ten sam podmiot i położonych na terenie jednego zakładu, c)  budowle niebędące urządzeniami technicznymi ani ich zespołami, których eksploatacja może spowodować emisję;  Czy definicji zakładu (art. 3 pkt. 48) – rozumie się przez to jedną lub kilka instalacji wraz z terenem do którego prowadzący instalację posiada tytuł prawny wraz ze znajdującymi się na nim urządzeniami; To jak w instalacji można zrobić magazyn tymczasowy !!!!!! (rynkowy).

F4odpowiedz

Gość

24 październik 2023 o 12:05

napisał:

Witam, czy można prowadzić zbieranie i przetwarzanie (dwie różne decyzje) na jednym miejscu prowadzenia działalności? Wszystko mieści się na tym samym adresie. Odpady są w różnych magazynach.


W jednym MPD można zbierać odpady i magazynować do przetworzenia. Odpady zbierane ,to takie ,które nie tracą charakteru i składu i są gromadzone do transportu do miejsc przetwarzania- przyjęcie odpadu o kodzie "A" magazynowane i przekazane o tym samym kodzie. Przyjęcie odpadu do przetworzenia o kodzie"A" - przetwarzane- przekazanie o kodzie "B","C"...lub brak odpadu.  Ważne co jest w pozwoleniach.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

24 październik 2023 o 12:16

napisał:


napisał:


Hej,

mam problem z wygenerowaniem Potwierdzenia przekazania odpadu.

Otóż historia wygląda tak, że dwie karty zostały wystawione w lipcu, a w związku z tym, że załadunek się trochę przedłużał, to kliknęłam tylko opcję Zatwierdź. Po przejęciu odpadów miałam problem z zalogowaniem się do systemu, a później... temat zwyczajnie mi umknął, dopiero teraz zauważyłam, że nie mam ich przeklikanych w systemie. Czyli karty są zatwierdzone ale nie mają wygenerowanego potwierdzenia.

Teraz w zakładce Zatwierdzone widnieją dwie karty. Próbując zmienić ich status- Wygeneruj potwierdzenie, system wariuje i podaje mi jakieś błędne informacje, że karta powinna być z data 8.03 (jak wcześniej wspominałam, odbiór odpadów był w lipcu), próba zmiany na 8.03 i tak nic nie daje (jest to logiczne, bo to data wstecz).
Czy ktoś miał taką sytuację i może podpowiedzieć jak ten problem rozwiązać? 

Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestię.

PS. Nie za bardzo mogę usunąć karty i wpisać na nowo, ponieważ odbiór odpadów mam już zafakturowany.



Na statusie Zatwierdzone karta może być do 30 dni i w ciągu tego czasu ma się rozpocząć transport odpadów, czyli transport odbył się, ale bez posiadania przez kierowcę potwierdzenia wygenerowania KPO w systemie BDO. Bez KPO 10 000 złotych nagrody. System sam Cię blokuje, bo o tych 30 dniach jest mowa w wytycznych BDO. Warto je czytać.



Jeżeli jest w zakładce "zatwierdzona" to tylko transportujący i przekazujący widzi tą kartę. Przy takim statusie nie da się zmienić daty ani godziny po kilku dniach. Dlatego należy po prostu wycofać kartę i ewentualnie wystawić nową( w uwagach wpisać którego dnia dotyczy ten odbiór) Tak naprawdę odpad nie został przekazany ,bo nie ma potwierdzenia w BDO przez przejmującego ?

F4odpowiedz

Gość

25 październik 2023 o 09:41

Witam, jak długo można mieć odpady na zbieraniu? (decyzja na zbieranie). Chodzi o odpady inne niż niebezpieczne. Czy przepisy że odpady mogą być tylko rok zbierane zostały zmienione? 

F4odpowiedz

Gość

25 październik 2023 o 10:33

napisał:

Witam, jak długo można mieć odpady na zbieraniu? (decyzja na zbieranie). Chodzi o odpady inne niż niebezpieczne. Czy przepisy że odpady mogą być tylko rok zbierane zostały zmienione?


Zbieranie odpadów to tymczasowe magazynowanie odpadów. Odpady inne niż niebezpieczne można magazynować przez okres nie dłuższy niż 3 lata, o ile nie są one przeznaczone do składowania.

F4odpowiedz

Gość

22 listopad 2023 o 14:01

napisał:

WItam,
Próbuję dezaktywować jedno z miejsc prowadzenia działalności w BDO, natomiast wniosek aktualizacyjny nie chce przejść. Pojawia się komunikat "wysyłanie nie powiodło się, należy uzupełnić przynajmniej jedną tabelę dla każdego miejsca prowadzenia działalności we wniosku". Odpowiednie tabele są wypełnione i zatwierdzone, decyzje również. Czy ktoś wie o co może chodzić?



Czy ktoś jest w stanie wskazać o co chodzi z tym komunikatem?
Nie mam potrzeby dodawania wpisów na wszystkich MPD. 
F4odpowiedz

Gość

22 listopad 2023 o 14:48

Wtam !
Handel częsciami samochodowymi z importu jakie mam wypełnić BDO ? tzn dział proces kod ?
Dziękuje 

F4odpowiedz

Gość

22 listopad 2023 o 17:01

Dzień dobry
Proszę o pomoc. Jesteśmy wytwarzającym odpady  , który transportuje odpad . Omyłkowo wpisałam odbierającego jako transportującego. Odbierający też nie zauważył i potwierdził przyjęcie  chociaż był wpisany jako transportujący a ja jako wytwórca transportujący nie moge potwierdzić transportu. W zrealizowanych ,w  opcjach jest tylko podgląd. Będę wdzięczna za pomoc. Z góry dziękuję.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

24 listopad 2023 o 08:24

napisał:

Dzień dobry
Proszę o pomoc. Jesteśmy wytwarzającym odpady  , który transportuje odpad . Omyłkowo wpisałam odbierającego jako transportującego. Odbierający też nie zauważył i potwierdził przyjęcie  chociaż był wpisany jako transportujący a ja jako wytwórca transportujący nie moge potwierdzić transportu. W zrealizowanych ,w  opcjach jest tylko podgląd. Będę wdzięczna za pomoc. Z góry dziękuję.


Przy pomyłce na KPO jedyne wyjście ,to wystawić nową kartę i w uwagach wpisać powód i nr karty błędnie wystawionej . Poinformować o pomyłce i o tym ,że będzie nowa karta. Data będzie inna i dlatego trzeba wpisać nr błędnej.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter