Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

11 czerwiec 2023 o 20:20

napisał:



Cześć,



napiszcie coś o Waszych doświadczeniach z prowadzeniem ewidencji odpadów na bieżąco ? Co oznacza to określenie? Stale nam WIOŚ o to dowala!









Witam.

W żadnym z przepisów nie zostało  dookreślone co oznacza "na bieżąco". Jak rozmawiam z różnymi Firmami to karta ewidencji odpadów uzupełniana w systemie comiesiecznym (jeżeli  odpady sa wytwarzane co miesiąc) jest zwykle akceptowana 
F4odpowiedz

Gość

13 czerwiec 2023 o 12:28

Co zrobić w sytuacji kiedy kolega pomylił się i wystawił karte w kpok z odpadem 15 01 01, i została już zamknięta, a zawsze jest wystawiana w KPO przez przekazującego nam odpad

F4odpowiedz

Gość

16 czerwiec 2023 o 12:43

napisał:

Co zrobić w sytuacji kiedy kolega pomylił się i wystawił karte w kpok z odpadem 15 01 01, i została już zamknięta, a zawsze jest wystawiana w KPO przez przekazującego nam odpad



Wystawiłabym KPO i w uwagach zaznaczyła, ze zastępuje błędnie wystawioną KPOK o nr... z dnia... inie ujmowała w ewidencji tej błędnej
F4odpowiedz

Gośćopi

20 czerwiec 2023 o 10:31

Gdzie wpisujecie zwolnionych z prowadzenia ewidencji odpadów na kodach np 200399, 200307 na KEOK w gminie której zostało wytworzone, czy w gminie gdzie są odbierane?

F4odpowiedz

Gość

20 czerwiec 2023 o 14:05

Co sądzicie o niewypełnianiu BDO jako protest przeciwko ewidentnym błędom w programie?

F4odpowiedz

Gość

20 czerwiec 2023 o 14:21

napisał:

Co sądzicie o niewypełnianiu BDO jako protest przeciwko ewidentnym błędom w programie?



WIOŚ jest za! ;)
F4odpowiedz

Gość

22 czerwiec 2023 o 13:59

napisał:


napisał:


Hej, możecie polecić jakiś program do robienia kart (oraz później dodawania ich w ewidencji) z automatu. Mamy tego codziennie ilości hurtowe i to jest żmudna praca. Działam na darmowym dodatku do firefoxa Katalon Reader ale coś ostatnio nie za dobrze działa.





Korzystam z EKO-SOFT już kilkanaście lat i szczerze polecam.



My też bardzo polecamy EKO-SOFT!
F4odpowiedz

Gość :)

26 czerwiec 2023 o 08:25

napisał:

Witam,
Firma X wytwarza oraz przekazuje wytworzone przez siebie odpady od 2015 roku.
Okazało się, że mój poprzednik nigdy nie prowadził w firmie ewidencji odpadów ani nigdy nie złożyły sprawozdania o wytwarzanych odpadach do Marszałka.
Chciałbym nadrobić teraz te zaległości. Ilości mam więc złożę do Marszałka sprawozdania za ostatnie 5 lat.
Problem pojawił mi się z ewidencją odpadów przed wejściem w życie BDO (2018-2019 rok). Niestety w tym okresie sprawozdawczym nie wystawiliśmy żadnej KPO :(
W jaki sposób zaprowadzić KEO za 2018 oraz 2019 rok jeżeli nie mam żadnych KPO?
Co nam grozi za złożenie sprawozdań po terminie?



Najlepiej zadzwonić do Marszałka i zapytać czy jest sens nadrabiać. W BDO również nie będzie możliwości wystawienia kart wstecz jeżeli nie były dodane do bazy prędzej kody odpadu
F4odpowiedz

Gość

28 czerwiec 2023 o 11:32

Witam,
pod jakim kodem odpadu mogę oddać kable światłowodowe.

F4odpowiedz

Kinga11

Liczba postów: 76

Od: 23.06.2022

28 czerwiec 2023 o 12:40

napisał:

Witam,
pod jakim kodem odpadu mogę oddać kable światłowodowe.



Myślę, że  pod  kodem : 17 04 11 ( kable inne niż wymienione w  17 04 10 ).
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter