Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

03 styczeń 2024 o 07:06

napisał:

Cześć! Mam problem. W kartach ewidencji opadów KEO nie założyłam karty za rok 2023 i co mogę zrobić w takiej sytuacji? Niestety nie mogę założyć karty na rok 2023 bo już zaciąga mi ją na 2024rok.   Proszę o poradę. 



Nic się już z tym nie da zrobić. Takie rzeczy trzeba pilnować w starym roku na bieżąco.
F4odpowiedz

Gość

03 styczeń 2024 o 08:23

napisał:
nie ma poglądu do katy, bo karta jest wystawiona przez nich na ich dane. 


napisał:


Dzień dobry, 
w BDO "wiszą" mi niezdane  oleje z roku 2021, które w rzeczywistości zostały przekazane do utylizacji, a  firma czyszczącą zbiornik  zadeklarowała, że jest wytwórcą i właścicielem odpadów.

Moje pytanie brzmi, jak mogę teraz wyczyścić ewidencję w BDO ?





Jeśli firma czyszcząca zbiornik była wytwórcą, to nie powinno być w takim wypadku wystawionej KPO. W jakim statusie jest ta karta?




F4odpowiedz

Pomocwbdo.pl

03 styczeń 2024 o 11:31

Czyli jeśli dobrze rozumiem wisi wpis dotyczący wytworzenia tego odpadu w karcie ewidencji odpadu? 
Jeśli oni wytwarzali odpad w wyniku świadczenia usług to u nich ten odpad widnieje jako wytworzony - u Państwa tego wpisu w ewidencji w ogóle nie powinno być (o ile dobrze zrozumiałem sytuację)

 napisał:


napisał:
nie ma poglądu do katy, bo karta jest wystawiona przez nich na ich dane. 




napisał:



Dzień dobry, 
w BDO "wiszą" mi niezdane  oleje z roku 2021, które w rzeczywistości zostały przekazane do utylizacji, a  firma czyszczącą zbiornik  zadeklarowała, że jest wytwórcą i właścicielem odpadów.

Moje pytanie brzmi, jak mogę teraz wyczyścić ewidencję w BDO ?







Jeśli firma czyszcząca zbiornik była wytwórcą, to nie powinno być w takim wypadku wystawionej KPO. W jakim statusie jest ta karta?












F4odpowiedz

Gość

04 styczeń 2024 o 07:22

napisał:
teoretycznie tak, ale mój kolega z pracy wpisałam w roku 2021 odpady, które zdał ale "bez karty", nie wykasował ich tylko przepisał je jako na następny rok- i dlatego teraz wiszą w systemie jako zaległości z poprzednich lat, 


Czyli jeśli dobrze rozumiem wisi wpis dotyczący wytworzenia tego odpadu w karcie ewidencji odpadu? 
Jeśli oni wytwarzali odpad w wyniku świadczenia usług to u nich ten odpad widnieje jako wytworzony - u Państwa tego wpisu w ewidencji w ogóle nie powinno być (o ile dobrze zrozumiałem sytuację)

 napisał:




napisał:
nie ma poglądu do katy, bo karta jest wystawiona przez nich na ich dane. 






napisał:




Dzień dobry, 
w BDO "wiszą" mi niezdane  oleje z roku 2021, które w rzeczywistości zostały przekazane do utylizacji, a  firma czyszczącą zbiornik  zadeklarowała, że jest wytwórcą i właścicielem odpadów.

Moje pytanie brzmi, jak mogę teraz wyczyścić ewidencję w BDO ?









Jeśli firma czyszcząca zbiornik była wytwórcą, to nie powinno być w takim wypadku wystawionej KPO. W jakim statusie jest ta karta?

























F4odpowiedz

Pomocwbdo.pl

04 styczeń 2024 o 12:04

Według mnie najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby usunięcie wpisu dotyczącego wytworzonego odpadu, skorygowanie stanów magazynowych na 1 stycznia na kolejnych KEO i korekta sprawozdania za rok 2021 jeśli te odpady były tam błędnie wykazane. Wtedy byłoby to zgodne z rzeczywistością, gdyż to nie Państwo byli wytwórca tych odpadów.

 napisał:


napisał:
teoretycznie tak, ale mój kolega z pracy wpisałam w roku 2021 odpady, które zdał ale "bez karty", nie wykasował ich tylko przepisał je jako na następny rok- i dlatego teraz wiszą w systemie jako zaległości z poprzednich lat, 




Czyli jeśli dobrze rozumiem wisi wpis dotyczący wytworzenia tego odpadu w karcie ewidencji odpadu? 
Jeśli oni wytwarzali odpad w wyniku świadczenia usług to u nich ten odpad widnieje jako wytworzony - u Państwa tego wpisu w ewidencji w ogóle nie powinno być (o ile dobrze zrozumiałem sytuację)

 napisał:






napisał:
nie ma poglądu do katy, bo karta jest wystawiona przez nich na ich dane. 








napisał:





Dzień dobry, 
w BDO "wiszą" mi niezdane  oleje z roku 2021, które w rzeczywistości zostały przekazane do utylizacji, a  firma czyszczącą zbiornik  zadeklarowała, że jest wytwórcą i właścicielem odpadów.

Moje pytanie brzmi, jak mogę teraz wyczyścić ewidencję w BDO ?











Jeśli firma czyszcząca zbiornik była wytwórcą, to nie powinno być w takim wypadku wystawionej KPO. W jakim statusie jest ta karta?












































F4odpowiedz

voage

Liczba postów: 3

Od: 24.11.2023

04 styczeń 2024 o 15:42


Witajcie. Co zrobić w sytuacji gdzie odebrałam odpad od firmy, która później z dnia na dzień zakończyła działalność, a karty z odbioru zostały porzucone w zakładce "odrzucone". Odbiór się odbył. Odpady przyjęliśmy na magazyn, a nie mamy jak wykazać tego w ewidencji. Co byście zrobili w takiej sytuacji?

F4odpowiedz

Gość12

05 styczeń 2024 o 12:26

Inna firma przywozi nam odpady komunalne na KPOK przez odbiór. Karta wystawiona 29 grudnia a przyjęta 3 stycznia. Czy przyjęcie robimy tak jak w przypadku KPO już na nowy rok czy liczy się data transportu i przyjmujemy na rok 2023? 

F4odpowiedz

Gość

05 styczeń 2024 o 13:43

napisał:





Witajcie. Co zrobić w sytuacji gdzie odebrałam odpad od firmy, która później z dnia na dzień zakończyła działalność, a karty z odbioru zostały porzucone w zakładce "odrzucone". Odbiór się odbył. Odpady przyjęliśmy na magazyn, a nie mamy jak wykazać tego w ewidencji. Co byście zrobili w takiej sytuacji?






Na KEO przyjęcie od zwolnionego z ewidencji z komentarzem, że dotyczy KPO nr....
Z samym KPO nic już się nie zrobi.
F4odpowiedz

Gość

08 styczeń 2024 o 10:56




Witam, macie problem z zalogowaniem się do BDO?
F4odpowiedz

Gość

08 styczeń 2024 o 11:04

napisał:


Tak, dzwoniłem na infolinię. Pani twierdzi, że wszystko działa i jestem pierwszą osobą, która zgłasza problem. Tymczasem wszyscy moi kontrahenci zgłaszają mi problem, że nie mogą wystawić karty bo nie działa strona...





Witam, macie problem z zalogowaniem się do BDO?




F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter