Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

24 listopad 2023 o 18:23

napisał:


napisał:


Dzień dobry
Proszę o pomoc. Jesteśmy wytwarzającym odpady  , który transportuje odpad . Omyłkowo wpisałam odbierającego jako transportującego. Odbierający też nie zauważył i potwierdził przyjęcie  chociaż był wpisany jako transportujący a ja jako wytwórca transportujący nie moge potwierdzić transportu. W zrealizowanych ,w  opcjach jest tylko podgląd. Będę wdzięczna za pomoc. Z góry dziękuję.



Przy pomyłce na KPO jedyne wyjście ,to wystawić nową kartę i w uwagach wpisać powód i nr karty błędnie wystawionej . Poinformować o pomyłce i o tym ,że będzie nowa karta. Data będzie inna i dlatego trzeba wpisać nr błędnej.



Dziękuję za pomoc

F4odpowiedz

Gość

27 listopad 2023 o 14:46

Dzień dobry,
W najbliższym czasie muszę zdezaktywować jedno z miejsc prowadzenia działalności. Czy po jego dezaktywacji będę mogła jeszcze coś zmienić w Karcie Ewidencji Odpadów?

F4odpowiedz

Gość MB

14 grudzień 2023 o 22:02

napisał: 
update
I jak rozwiązaliście kwestie tych odpadów przy usługowym cięciu na materiale powierzonym?


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:








Gość napisał:





Dzień dobry,
Proszę o pomoc. Firma produkcyjna wytwarza odpady. W ramach usług świadczy pod swoim adresem, usługę cięcia dla klienta. W ramach usługi powstaje odpad. Odpad sprzedaję zleceniodawca dla zleceniobiorcy. Jak właściwie zaewidencjonować w/w na KEO i jak właściwie wystawić KPO? Czy należy zaznaczyć checxbok, nawet jeśli odpad powstał pod tym samym adresem co jest zarejestrowana działalność główna, w której zgłoszone są odpady do wytwarzania?
Firma nie do końca wpisuje się w  art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy o odpadach), odnośnie świadczenia usług- nie są to usługi linowe, budowlane..






To nie jest usługa w rozumieniu przepisów (czyli działalnośc u kilenta). Odpad powstaje w wyniku prowadzonej działalności i jest Wasz, nie bardzo rozumiem, że jest on sprzedawany ( to bardzo niebezpieczne bo stajecie się zbierającym odpady). Moim zdaniem jest to normalna działalnośc związana z wytwarzaniem odpadów, odpady powstajace w wyniku cięcia są wasze, powinny być zaewidencjonowane na KEO jako wytworzone i poźniej KPO jeśli przekazujecie je dalej. 
Spotkałam się z interpretacją Urzędnika, że jest to usługa. Świadczymy usługę  na "cudzym materiale". Klient przywozi nam swój materiał, zleca cięcie. W wyniku cięcia powstaje odpad. Zgodnie z prawem cały materiał + odpad jest własnością klienta. 
Odpad, który powstaje w wyniku cięcia- jest wartościowy. Po wykonaniu usługi odpad, zostaje u nas, odkupujemy go od firmy. Firma A wystawia nam FV sprzedaży złomu. Nasza firma dodatkowo zajmuje się zbieraniem odpadów. Posiadamy Decyzję na zbieranie w/w odpadu..
Dodatkowo po wytworzeniu odpad jest tymczasowo magazynowany w miejscu wytworzenia, następnie przekazany w miejsce zbierania (przekazujący i przejmujący ta sama firma). Ten transport odbywa się na KPO.
W takiej sytuacji jak należy zaewidencjonować odpad+ wystawić poprawnie KPO?







Czy ma jakieś znaczenie czy firma, dla której świadczymy usługi jest Polską firmą czy nie?




Hm, mysle że to cięcie wymaga instalacji lub urzadzenia. Czyli ani klient ani Firma nie wytwarza odpadu, a wytwarza go instalacja. Odpad z instalacji nalezy do prowadzącego instalacje. Jest to odpad wytwarzany w zwiazku z funkcjonowaniem instalacji. Kwestia kto komu płaci jest sprawa rozliczen finansowych.





F4odpowiedz

Gość

18 grudzień 2023 o 13:44

Dzień dobry,
czy odpady powstające w rozruchu technologicznym należy zakwalifikować jako instalacyjne czy pozainstalacyjne? Instalacja nie została jeszcze przekazana do użytkowania na podstawie art. 76 POŚ.

F4odpowiedz

Gość

18 grudzień 2023 o 17:35

napisał:

Dzień dobry,
czy odpady powstające w rozruchu technologicznym należy zakwalifikować jako instalacyjne czy pozainstalacyjne? Instalacja nie została jeszcze przekazana do użytkowania na podstawie art. 76 POŚ.


Ale jest instalacją w rozumieniu art. 3 pkt 6 POŚ więc wytworzone "w instalacji".

F4odpowiedz

Gość

02 styczeń 2024 o 11:24

Dzień dobry, 
w BDO "wiszą" mi niezdane  oleje z roku 2021, które w rzeczywistości zostały przekazane do utylizacji, a  firma czyszczącą zbiornik  zadeklarowała, że jest wytwórcą i właścicielem odpadów.

Moje pytanie brzmi, jak mogę teraz wyczyścić ewidencję w BDO ?

F4odpowiedz

Gość

02 styczeń 2024 o 12:27

Cześć! Mam problem. W kartach ewidencji opadów KEO nie założyłam karty za rok 2023 i co mogę zrobić w takiej sytuacji? Niestety nie mogę założyć karty na rok 2023 bo już zaciąga mi ją na 2024rok.   Proszę o poradę. 

F4odpowiedz

Gość

02 styczeń 2024 o 12:50

napisał:

Cześć! Mam problem. W kartach ewidencji opadów KEO nie założyłam karty za rok 2023 i co mogę zrobić w takiej sytuacji? Niestety nie mogę założyć karty na rok 2023 bo już zaciąga mi ją na 2024rok.   Proszę o poradę. 



Chyba najlepszą opcją jest założenie KEO z opcją EX i podać kod i rodzaj odpadu "2023"
F4odpowiedz

pomocwbdo.pl

02 styczeń 2024 o 23:38

napisał:

Cześć! Mam problem. W kartach ewidencji opadów KEO nie założyłam karty za rok 2023 i co mogę zrobić w takiej sytuacji? Niestety nie mogę założyć karty na rok 2023 bo już zaciąga mi ją na 2024rok.   Proszę o poradę. 



Niestety nie da się nic zrobić. Na stronie BDO jest co roku informacja, że po 31 grudnia już nie założy się KEO.
Jeśli masz którąś z KEO nie użytą (brak w niej operacji) to możesz zmienić kod odpadu na ten który potrzebujesz.
Możesz założyć KEO na rok 2024 i zaznaczyć kod ex, a w opisie wpisać 'Karta ewidencji odpadu na rok 2023', ale to rozwiązanie z serii szukania mniejszego zła.

F4odpowiedz

pomocwbdo.pl

02 styczeń 2024 o 23:40

napisał:

Dzień dobry, 
w BDO "wiszą" mi niezdane  oleje z roku 2021, które w rzeczywistości zostały przekazane do utylizacji, a  firma czyszczącą zbiornik  zadeklarowała, że jest wytwórcą i właścicielem odpadów.

Moje pytanie brzmi, jak mogę teraz wyczyścić ewidencję w BDO ?



Jeśli firma czyszcząca zbiornik była wytwórcą, to nie powinno być w takim wypadku wystawionej KPO. W jakim statusie jest ta karta?
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter